HSBC Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

HSBC Bankamatik Kartı
HSBC Bankamatik Kartı

HSBC bankamatik kartı günlük para çekme limiti; kişinin banka kartına göre değişmek ile birlikte, maksimum 4.000 TL olabilmektedir. Kişinin bu limiti aşması durumunda, çektiği para miktarına bağlı olarak kendisinden bir ek ücret talep edilmektedir. Bankamatikler 7/24 hizmet vermektedir. Dolayısı ile kişiler para çekme konusunda herhangi bir zaman kısıtlamasına sahip değillerdir. Kişiler ATM’den para yatırma ve para çekme işlemlerinin yanı sıra; döviz alma ve döviz bozdurma işlemlerini de yapabilmektedirler.

 • QR Kod Okutarak Para Çekme Nasıl Yapılır? içeriğe git
 • Denizbank Kartsız Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır? içeriğe git
 • Halkbank Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti içeriğe git
 • Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti içeriğe git
 • Garanti BBVA Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım? içeriğe git

HSBC Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

HSBC bankamatik kartı günlük para çekme limiti; kişilerin sahip oldukları kredi kartlarına ve bu kartların limitlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. HSBC’nin Visaelektron, Advance ve Premier olmak üzere üç çeşit kartı vardır ve bu kartlar ile çekilebilecek olan miktarın alt limiti aynı olmasına rağmen; üst limiti Visaelektron’da daha az iken Premier’de daha fazladır. Kişilerin günlük para çekme limitleri kart bazında belirlenmektedir ve iki adet banka kartı olan kişi; her iki karttan da üst sınırda para çekebilme imkanına sahiptir. Ayrıca kişiler gün içerisinde kaç tane para çekme işlemi yaparlarsa yapsınlar; bu işlemlerin toplamının para çekme üst sınırını geçmemesi gereklidir. Kişiler günlük para çekme limitini geçtiklerinde ek ücret ödemektedirler.

Göz atabilirsiniz: HSBC Bankamatik Kartı Şifre Alma

HSBC Kartlarının Belirlenen Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

HSBC kartlarının belirlenen günlük para çekme limitleri şu şekildedir:

 • VisaElektron kartına sahip olan bir kişi; gün içerisinde ATM’den en az 20 TL çekebiliyor iken, en fazla 1.500 TL çekebilme hakkına sahiptir.
 • Advance kartına sahip olan bir kişi; gün içerisinde ATM’den en az 20 TL çekebiliyor iken, en fazla 2.000 TL çekebilme hakkına sahiptir.
 • Premier kartına sahip olan bir kişi; gün içerisinde ATM’den en az 20 TL çekebiliyor iken, en fazla 4.000 TL çekebilme hakkına sahiptir.

Göz Atabilirsiniz;

HSBC Bankamatik Kartı Günlük Para Yatırma Limiti Ne Kadardır?

HSBC bankamatik kartı günlük para yatırma limiti; 19.990 TL ile sınırlandırılmıştır. Ancak kişilerin tek seferde bankamatiğin para yatırma haznesine maksimum 40 adet banknot koyabilme imkanları vardır. Kişiler 5 TL, 10 TL, 20 TL, 50 TL, 100 TL ve 200 TL’lik banknotlar ile para yatırma işlemi yaptıklarında; eğer paraları tanımlanamaz ise geri iadesi yapılmaktadır ve kişinin hazneye başka bir banknot yerleştirmesi istenmektedir. Kişi tamamı 200 TL’lik banknotlardan oluşan 40 adet banknotu para yatırma haznesine yerleştirir ise; 8.000 TL yatırmış olmaktadır. Dolayısı ile kişinin tek seferde maksimum 8.000 TL para yatırma imkanı vardır.

Yurt İçi ve Yurt Dışı ATM İşlem Ücretlendirmesi Nasıldır?

Yurt içi ve yurt dışı ATM işlem ücretlendirmesi şu şekildedir:

 • Kişi yurt içinde başka bir bankanın ATM’sinden HSBC kartı ile para çekme işlemi yapar ise; çektiği tutarın %1.15’i kendisinden işlem ücreti olarak alınmaktadır. Ayrıca bu ücrete ek olarak kişiden 1.05 TL alınmaktadır.
 • Kişinin yurt içinde başka bir bankanın ATM’sinde HSBC kartındaki bakiyeyi sorgulaması durumunda; kendisinden 0.27 TL ücret alınmaktadır.
 • Kişinin yurt içinde ATM’nin günlük para çekme limitini aşması durumunda; kendisinden minimum 5 TL, maksimum 15 TL para alınmaktadır. Kişinin çektiği tutarın %1.5’i hesaplanmaktadır.
 • Kişinin yurt dışında bir başka bankanın ATM’sine HSBC kartını takarak para çekmesi durumunda kendisinden 5.5 TL işlem ücreti alınmaktadır.
 • Kişilerin yurt içinde de yurt dışında da ATM’de yaptıkları işlem ile ilgili bilgi fişi alımından ücret alınmamaktadır.

HSBC Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım? tüm detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bakabilirsiniz;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz