HSBC Advantage Kredi Kartı Başvurusu

Uzun süredir ülkemizde hizmet veren HSBC bankası, müşterilerinin istekleri doğrultusunda birçok yenilik yapmaktadır. Bunlardan birisi de HSBC Advantage kredi kartlarıdır. Birçok özelliği olan HSBC kredi kartları, müşterilerinin isteği ve durumuna göre birden çok çeşitte bulunmaktadır. Advantage classic kart, Advantage gold kart ve Advantage platınum kart olarak üç çeşidi vardır. Sizler Advantage kredi kartlarından istediğinize kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Advantage kredi kartlarının özelliklerine bakacak olursak;

Göz atabilirsiniz: HSBC 1.79 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

-Advantege kredi kartları, yurtiçinde ve yurtdışında mastercard/vısa amblemli tüm alışveriş mağazalarında geçerlidir. Anlaşmalı olan mağazalarda indirim ve taksit fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

-HSBC şubelerinden ve HSBC ATM’lerinin yanı sıra diğer bankaların ATM’lerinden de nakit avans çekebilirsiniz.

-“Advantage NakitPuan” ve “Adventage TatilPuan” kazanabilirsiniz.

– Advantege kredi kartları ile Atatürk Hava Yolları ve Dış Hatlar Terminali’nde bulunan “HSBC Club Longe” tan bedava yiyecek, içecek, internet, TV, telefon ve fax hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için sadece yolculuk biletinizi ve Advantage kredi kartını göstermeniz yeterlidir.

-Yurtdışındaki alışverişlerinizde ödemelerinizi isterseniz döviz kuru cinsinden, isterseniz de TL cinsinden yapabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Savaş Çıkarsa Altın Ne Olur? Altın Yükselir mi?

– Advantege kredi kartının yanında istediğiniz kadar ek kart çıkartabilir ve limitini de kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

– Advantege kredi kartın yanında sanal kart çıkartabilirsiniz. Böylelikle güvenli bir şekilde internet üzerinden alışverişinizi yapabilirsiniz.

Tüm bu ayrıcalıklardan faydalanabilmek için HSBC Advantage kredi kartına başvuru yapmanız yeterlidir.

Advantage kredi kartına başvurmak için izleyeceğiniz ilk yol HSBC şubeleridir. En yakın HSBC şubesine gerekli belgelerle giderek Advantage kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Advantege kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz diğer yol ise HSBC müşteri hizmetleridir. 0850 211 0 111 numaralı telefonu arayarak kredi kart başvurusu için gerekli formu doldurup onaylamalısınız. Onayladıktan sonra HSBC Advantage kredi kartı başvurunuzu yapmış olrsunuz.

Göz Atabilirsiniz;

HSBC Advantage Kredi Kartı Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir?

HSBC kredi kartı alımlarında ya da kart talep onaylarında belli unsurlara dikkat etmektedir. Bu neden yüzünden bankadan kredi kartı talep eden her bireyin kart onayı verilmemektedir. Kart onaylarının verilmemesinde ilk etmen kredi notlarından oluşmaktadır. Ülkemizde birden fazla kredi kartı olan kullanıcı sayısı çok fazladır. Var olan kredi kartlarına düzenli şekilde ödeme yapanların sayısı ise oldukça azdır. Ödemelerin aksatılması ise bireylerin kredi puanlarının düşmesine yol açmaktadır. Yapılan incelemelerde kredi puanları düşük olan kişilerin kredi kartı taleplerinin reddedildiği sonucuna ulaşılmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Girişimci Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Kart başvurularında dürüstlük de çok önemlidir. HSBC kredi kartı başvuru reddinde bankaya verilen bilgilerin gerçekçi olup olmadığı incelenmektedir. Gerçekçi bilgiler vermeyen katılımcıların kredi kart onayları verilmemektedir. Bilindiği üzere kredi kartlarında limitler büyük oranda değişim göstermektedir. Değişimler yüksek limitli kartların olduğu kadar düşük limitli olanların alınmasına da kapı aralamaktadır. Kredi kartları için verdikleri taleplerin onaylanmasını isteyen katılımcılar öncelikle gelirlerini hesaplamalıdır. Çünkü geçmiş yıllarda limitler yüzünden icralık olan pek çok kredi kartı kullanıcısı bulunmaktadır. Bu neden yüzünden mağduriyet oluşmaması açısından HSBC kart taleplerinde müşterilerinin gelirlerini kontrol etmektedir. Gelirinin çok üzerinde bir kredi kartı limit başvurusunda bulunan bireylerin kartlarına onay verilmemektedir. Kartlarına onay alamayan müşteriler nedenleri hakkında şubelere gitmek yerine çağrı merkezlerine bağlanarak anında istedikleri bilgilere erişim sağlayabilmektedir.

Bakabilirsiniz;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz