Kredi ve Para

Hızlı Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazanma Yolları

Hızlı bir şekilde para kazanıp zengin olmak, herkesin hayalidir. Peki bu hayali gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin. Hızlı bir şekilde para kazanmak, düşünüldüğü kadar zor bir iş değildir. Bir hafta içerisinde çok yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. İşte size hızlı para kazanmanın yöntemler:

Nasıl Hızlı Para Kazanılır

Reklam yapmak. İnternet üzerinde popüler veya fenomen olan bir çok kişinin, bazı marka reklamlarını yaparak para kazandığını biliyoruz. Peki aynı şekilde sizde para kazanmak istemez misiniz! Bunun için yapmanız gereken, anlaştığınız bir firmanın reklamını evinizin duvarında, arabanızın üstünde veya giydiğiniz kıyafetlerde taşımanız olacaktır. Kendinize bir sponsor bulun ve o sponsorun reklamını yaparak para kazanın.

Firmaların elden satışını yapmak veya firma temsilcisi olmak. Bu işlemi uzun uzun anlatmamaya gerek yok çünkü en kısa özetiyle; Avon satıcı olmak herşeyi açıklamaya yetecektir. Avon gibi firmalar ile anlaşın ve onların temsilci satıcıları olarak parar kazanın.

Part-Time iş yapmak. En bilindik yöntemlerden birisidir. Özellikle öğrencilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Diğer yöntemlere göre biraz daha yavaş para kazanılsa da, belirli bir sermaye elde etmek için yeterince hızlı bir yöntemdir.

Freelance iş yapmak. İsminden de anlaşıldığı gibi özgürce kendi alanınızda çalışabilirsiniz. Eğer tasarım,halkla ilişkiler ve yazarlık gibi alanlarda iyiyseniz, bu yöntem tam sizliktir. Anlaştığınız bir firma ile çalışarak, emeğinizi satabilir ve saatlik gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntemin en iyi yanı, çalış işlemini istediğiniz ortamda yapabilmenizdir. Bu işlemi yapabilmek için size gerekenler özgür bir ortam, bir bilgisayar ve internettir.

Firmaların görevlisi olmak. Konserler, toplantılar ürün satışı yapan firmalar için en uygun pazar ortamlarıdır. Bu ortamlarda kendi ürünlerini tanıtacak kişilere ihtiyaç duyarlar. Burada size düşen iş, bu tür etkinlikleri takip ederek firmaların iş ilanlarına başvurmak olacaktır. Çalıştığınız saat başına ücret ödemesi yapılır.

Gizli müşteri olmak. Bazı firmaların rakip firmalarının kalitelerini ölçmek için veya kendi çalışan kalitesini değerlendirmek için bu yönteme başvururlar. Yöntem çok basittir. Firma, denetlenmesini istediği firmanın adresini ve bazı talimatlar ile birlikte gizli müşteri çalışanına verir. Bunun karşılığında aldığı rapor sonucunda gizli müşteri çalışnına ödemesini yapar. Gizli müşteri olabilmek için, yapmanız gereken farklı ajanslara başvurmaktır. Başvuru karşılığında para talep firmaları eleyebilirsiniz. Başvuru yapmanız doğrudan sizi gizli müşteri yapmaz ama olabilme olanağınızı oluşturur. Şansınızı daha da arttırmak için gizli müşteri sertifikası alabilirsiniz.

İmkanları değerlendirmek. Bu yöntemi birden fazla alt başlık ile ele alacağız. Hepsini aynı ayna yapabilir veya sadece birini tercih edebilirsiniz.

  • Oda kiralamak. Yaşadığınız ev içerisinde kullanmadığınız bir oda varsa, hızlı para kazanmak için o odayı kiraya verebilirsiniz. Bu yöntemi uygulama da dikkat etmeniz gereken, eğer kiracıysanız, ev sahibinizden gerekli izinler alın. Aksi bir durumda sizde dışarda kalabilirsiniz.
  • Sprem veya yumurtalarınızı satmak. Doğru firma ile anlaşarak sprem veya yumurtalarınız satabilirsiniz. Bu yöntemde dikkat etmeniz gereken bir çok unsur vardır. Çünkü para kazanmak adına kalıcı sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Anlaşacağınız firmayı iyi araştırın ve güvenli olduğundan kesin olana kadar işlemi gerçekleştrmeyin.
  • NASA veya ilaç kontrol testi yapan firmalara denek olun. Bu yöntem özellikle yurt dışında çok kullanılanılır. Bu yöntem bir önceki yöntem ile benzer riskleri taşımaktadır. Ama buradaki ciddiyet daha fazladır. Denek olacağınız firmayı çok iyi araştırın. Güvenlik ve sağlık garantisi olmayan firmalar ile iş yapmayın, ne kadar çok para olursa olsun.
  • Saç satmak. Evet doğru okudunuz. Takılan bir çok postiş gerçek insan saçıdır. Bu tür işler ile ilgilenen firmalar saçınızı satabilirsiniz. Elbette bunun için firmaların talep ettiği bazı durumlar vardır. Örneğin; saçın doğal sarı olması gibi. Sağlıklı olması gerektiğinden bahsetmeye gerek yok sanırım.

Bu işlerin yanı sıra, mobil uygulamalar üzerinden veya otomat üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu yazımız içerisinde bunlara yer vermedik çünkü ikisini de ayrı başlıklar halinde sizlere anlatacağız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.