Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar 2020

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar 2019
Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar 2019

Hisseli tapuya kredi ile bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Günümüz şartlarına baktığımız zaman, kişilerin ev sahibi olmaları oldukça zordur. Bankaların sunmuş olduğu hisseli tapuyla kredi kampanyaları sayesinde bankalar kişilerin imdadına yetişmiş oluyor. Siz de rahat bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Hisseli tapuyla kredi sahip olduğu gayrimenkulü bankaya teminat olarak göstererek kredi almaya olanak sağlar. Bu teminatlar kişinin konut kredisi kullanması için onay alma ihtimalinin artmasını sağlar. Müşteri bu sayede zorlanmadan ev sahibi olmanın tadını çıkarmış olur.

Göz atabilirsiniz: Arsa Tapulu Daireye Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Hisseli Tapuya Kredi

Ziraat Bankası hisseli tapuya kredi kampanyası müşterilerin ihtiyaç kredisi almalarına olanak sağlar. Kişiler tapunun hisseli olması halinde, hisseyi tek bir tapuya dönüştürerek ipotek ettirebilir. Konut ekspertiz değerlendirmesi yapılır. Bu değerlendirmeye göre kişilerin ne kadar kredi kullanabilecekleri belirlenmiş olur. Konu için kredi kullanmanız halinde ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar, iş yerleri için yüzde 75 kadar ve imarları arsalar için ekspertiz bedelinin yarısına kadar kredi kullanmak mümkün olur. Kredi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bankanın sie en yakın şubesine gidebilir ya da banka müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

HSBC Bank Hisseli Tapuya Kredi

HSBC Bank hisseli tapuya kredi bir ihtiyaç kredisi türü olarak hizmet vermektedir. Konut tapunuzun hisseli ise sorun değil. Hisse ortaklarının rızasını almanız halinde ipotek ettirmeniz mümkün olur. Kredi en fazla 48 aya varan vadeler ile kullanılabilir. Ekspertiz değerinin en çok yüzde 65’ine kadar kredi kullanmanız mümkün. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz banka şubeleri ile görüşün. Size en yakın banka şubesini öğrenmek için banka resmi internet sitesini ziyaret edin.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Bitkisel Üretim Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Denizbank Hisseli Tapuya Kredi

Denizbank hisseli tapuya kredi kullanmaya ne dersiniz? Gayrimenkül ipoteği karşılığında bunu yapmanız mümkün. Kredinin diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi faiz oranı aylık yüzde 2,99’dur.
 • Hissederların kefil olması gerekir (Hisseli tapu olması halinde geçerlidir.).
 • Ekspertiz değerinin en çok yüze 60’ına kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Vade süresi en çok 36 ay olabilir.

Vakıfbank Hisseli Tapuya Kredi

Vakıfbank hisseli tapuya kredi kullanarak ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı kullanabilirsiniz. Bankaya kefil göstermeniz halinde kredi kullanımını daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sayede banka açısından daha az riskli görünürsünüz. Hissedarlar varsa bu kişilerin rızası almak şarttır. Yani tapu ilk olarak tek bir tapuya dönüştürülür daha sonra kredi kullanılır. Banka sizden kredi kullanmanız için arsa ya da farklı bir konut ipoteği talebinde bulunabilir. Kredi sicili düzgün ve kredi notu yüksek olan kişilerden genellikle ek belge ya da teminat istenilmez. Bankalar tarafından istenilen belgeler genellikle kişinin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Kredi kullanım koşulları yerine getirilmediği takdirde banka kredi başvurusu yapan kişilerin başvuru taleplerini reddetme hakkına sahip olur. Bu kullanım koşulları şu şekilde sıralanabilir:

 • Arsa mutlaka belediye sınırları içinde yer almalıdır,
 • Arsa üzerinde hissesi bulunan bütün kişilerin kefalet vermesi gerekir,
 • Arsaya ortak olan kişilerin hisselerinin birleştirilmesi gerekir.

Eğer bu şartları yerine getirirseniz bankadan kolay bir şekilde kredi kullanabilirsiniz.

Hisseli Tapuya Kredi Almak için Şartlar Nelerdir?

Hisseli tapuya kredi almak için şartlar bulunur. Bu şartları yerine getirmeyen kişilerin başvuruları reddedilecektir. Bu şartlar bankanın insiyatifinde olduğu için kredi kullanmak isteyen kişinin durumuna göre, bu şartlarda farklılıklar olabilir. Genel olarak istenilen şartlar aşağıda sıralanmıştır. Fakat hangi bankaya başvuru yapacaksınız o bankanın şartlarını incelemenizde fayda vardır.

 • Hissedarların tamamının kefaletini almanız gerekir: krediler takibe düşerse, hisseli yerin satışını yapmak gerekir. Bu nedenle bütün hissedarlardan kefalet almak gereklidir. Kefalet olmadığı takdirde bu bankanın riske düşmesi anlamına gelir. Bu da kredi başvurunuzun onaylanmaması anlamına gelebilir.
 • Birden fazla tapu varsa, tapuları tek bir tapu haline getirmek gerekir: Tapuların altında 1 bölü 4 ibaresi bulunur. Bu ibarenin ortadan kaldırılması gerekir. Bu sayede kredi talep eden kişinin tek imza yetkisine sahip olması sağlanmış olur.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Vatan Bilgisayar Fibabanka Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Göz atabilirsiniz: Ortak Tapuya Kredi Veren Bankalar

Türk Ekonomi Bankası Hisseli Tapuya Kredi

Türk Ekonomi Bankası hisseli tapuya kredi kullanmak için mevcut konutunuzu ipotek ettirmeniz gerekecektir. Tapunun ipotek ettirilmesinden sonra banka bireysel finansman kullanılmasını mümkün kılar. Bu krediden faydalanmak için mevcut tapunun bölünmesi gerekir. Ekspertiz değeri kullanabileceğiniz maksimum kredi tutarını göstermektedir. Kredi üst limiti ekspertiz değerinin en çok yüzde 60 oranında olabilir. Başvuru yapmak isterseniz bazı belgeleri bankaya ibraz etmeniz gerekir. Bu belgeler arasında:

 • Maaş bordrosu,
 • Hissedarların nüfus belgesi,
 • Krediyi almak isteyen kişinin nüfus belgesi,
 • İpotek verilmesi istenilen gayrimenkulün tapusu aslı ve fotokopisi yer alır.

Belgelerin eksik olması halinde yapılan başvurular usulen reddedileceğinden kredi başvurunuz onaylanmamış olur.Bu durum kredi notunuzun düşmesine ve bir dahaki kredi kullanımlarınızda zora düşmenize neden olabilir.

Kredi Kullanmak için Yerine Getirilmesi Gereken Koşullar Nelerdir?

Kredi kullanmak için gereken koşullar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi kullanacak olan kişi en az 18 yaşından gün almış olmalıdır,
 • Kredi başvurusu yapan kişi TC sınırları içinde ikamet ediyor olmalıdır,
 • Kredi kullanmak için bankaya resmi belge ile gelir ibraz etmek gerekir.
 • Kredi notu düşük olan kişilerin kredi başvuruları reddedilebilir. Başvuruların onaylanması için, kredi notunun riskli aralıkta yer almaması gerekiyor.
 • Kredi sicili bozuk olmamalıdır.
 • Kredi kullanmak isteyen kişiler kamu haklarını kullanmaktan mahrum olmamalıdır.
 • Kredi kullanmak isteyen kişinin adı kara listede olmamalıdır.
 • Kişinin kredi borcu bulunmamalıdır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Bu şartları yerine getirmeniz halinde kolayca kredi kullanabilirsiniz. Yinede bu durum kredi kullanacağınızı garanti etmez. Bankaların kredi başvurularını reddetme hakkına sahip olduğunu unutmayınız.

Kredi Kullanmak İsteyen Kredi Notu Düşükler Ne Yapabilir?

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi kullanmak için yapmaları gerekenler bulunuyor. Yani kredi notu düşük olanlar kredi kullanamaz diye bir kural yok. Aşağıdaki önerileri dikkate alırsanız ve beklemeniz gereken süre boyunca sabırlı davranırsanız sizin de adınıza kredi çıkabilir. Bu öneriler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi başvurusu yaptığınız zaman aralığı kısa olmasın. Bu durum paraya çok ihtiyacınız olduğu anlamına gelerek güven uyandırmaz.
 • Kredi borcu ödemelerinizi her zaman zamanında yapın.
 • Tek bir gün geciken ödemeler dahi sistem tarafından geç ödeme olarak algılanacağından kredi kullanımı zorlaşır.
 • Hesabınızda daima para bulundurun. Bu banka için teminat anlamına gelir.
 • Kredi kartınız yoksa yeni bir kredi kartı alın.
 • Kredi kartınızı düzenli olarak kullanın.
 • Eğer borçlarınız varsa yapılandırma yoluna gidin. Mümkünse ideal olan borçların tamamının kapatılmasıdır.

Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa kredi kullanma ihtimaliniz de o kadar yüksek olur. Kredi notunuzun 0 olması demek daha önce bankalar ile çalışmadığınız anlamına gelir. Bu ne olumlu ne olumsuz bir durumdur. Fakat 0’dan sonra her rakamın bir önemi vardır. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi kullanımında sorun olmaz. Hisseli tapulara kredi kampanyaları ile aynı zamanda askerlik borçlanması için kredi veren bankalar ile kredi talep edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz