Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

hayvvancılık hibe kredisi
hayvvancılık hibe kredisi

Devlet unutulmak üzere olan, insanların ilgisinin azaldığı sektörleri belli boyutlarda maddi destek vererek ayağa kaldırmak için çabalamaktadır. Hayvancılık da gün geçti insanlar tarafından tercih edilmeyen meslek olarak bu kapsamda desteklenmektedir. Hayvancılıkla ilgili işini daha iyi konumlara getirmek isteyen ya da sıfırdan Hayvancılık işini kurmak isteyen kişilerin bunu gerçekleştirebilmek için Hayvancılık Hibe Kredisi alması söz konusudur. Şimdi detaylıca Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır? Hibe Hayvancılık kredisini almak için gerekli şartlar nelerdir? gibi sorulara yanıt bulacak olursak:

Göz atabilirsiniz: Hibe Kredi Hangi İş Kollarına Veriliyor?

Hibe Hayvancılık Kredisi Alma Şartları

Devlet desteğiyle verilen Hibe Krediler sayesinde birçok iş kolu ciddi derecede mesafeler kat etmiş ve ekonomiyi bulunduğu noktadan daha iyi noktalara taşımıştır. İnsanların hibe krediler konusunda daha çok bilinçlenmesiyle birlikte hibe kredi kullanan kişi sayısı arttı ve sadece hayallerde olan projeler gerçek hayatta kendine yer bulmaya başladı. Devlet birçok sektörde kişilere desteğini vermektedir. Ancak özellikle gün geçtikçe ilginin azaldığı ve ülke ekonomisi için oldukça önemli olan kimi sektörler devlet tarafından daha çok desteklenmektedir. Bu kapsamda “Hayvancılık” en çok desteklenen sektörlerden biridir. Hali hazırda hayvancılık yapan kişiler işlerini bu desteklerle daha iyi konuma getirirken, hayvancılık sektörüne yeni adım atmak isteyen ancak maddi kaynak bulamayan kişiler de yine bu desteklerle hayalleri gerçeğe dönüştürdü.

1. Hibe Hayvancılık Kredisi Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer alan bazı illerde yapılan hayvancılığı kapsamaktadır. Hayvancılık Hibe kredisi almak isteyen kişiler hayvancılığı Doğuda Bitlis, Hakkari, Kars, Bingöl, Erzincan, Ardahan, Iğdır, Batman, Bingöl, Ağrı, Elazığ, Malatya, Erzurum, Bayburt, Malatya, Tunceli, Muş, Van. Güneydoğu da Batman, Kilis, Adıyaman, Gaziantep, Mardin, Diyarbakır, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak gibi illerde bu iş kolu yapıldığı takdirde Hibe Hayvancılık kredisi alınabilmektedir. Bunun yanında elbette bazı şartlarda bulunmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2. Maksimum 300 baş hayvan, minimum da 50 baş hayvan sınırı bulunmaktadır.

3. Hayvancılık hibe kredisini almak isteyen kişiler bu illerde yer alan Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne başvurmalıdır. Hangi ilde başvuru yaparsanız yapın her ayın 1’i ile 15’i arasında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Hibe Kredileri İçin Nereye ve Nasıl Başvurulur?

4. Yapılan başvurunun sonrasında il müdürlükleri durumu değerlendirme altına alır. Onay alınmasının ardından bir kaynak planı oluşturulur ve bu başvuru yapanlara duyurulur.

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Bakanlık İl Müdürlükleri’ne danışabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz