Havalede Para Kesilir mi? Havale Ücretli mi?

havalede ücret kesilir mi
havalede ücret kesilir mi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bankacılık işlemlerinin bir kısmı için belli masraflar ödemeniz gerekirken, bir kısmı için de hiç bir masraf ödemezsiniz. Örneğin herhangi bir bankaya giderek fatura yatırmak istediğiniz durumda bu işlemi gerçekleştirmek için banka tarafınızdan herhangi bir masraf talep etmez. Kimi bankalar belli işlemlere belli komisyonlar keserken, kimi bankalarda neredeyse birçok işlem için masraf almadan işlemleri yürütür. En çok yapılan bankacılık işlemlerinden ikisi havale ve EFT‘dir. Bundan dolayıdır ki kişilerin kafasında havalede para kesilir mi ya da EFT ‘de işlem ücreti ödenir mi gibi sorular gelmektedir.

Havale’de ücret ödenir mi?

Havale’den belli şartlarda belli bankalar masraf alır. Bir kısmı da sadece havale değil aynı zamanda EFT’den de para kesmez. Bu işlem masraflarına banka banka bakacak olursak:

İş Bankası

Kendi hesabınızdan bir başkasının hesabına para gönderecekseniz herhangi bir para kesilmez. Hesaptan isme yapılan havale işleminde ise gönderilen tutarın %0,5 ‘i kadar para kesilmesi durumu söz konusu olur. Altın hesabından altın hesabına havale gerçekleşecekse bu durumda %0.1 oranında para kesilir. Bankamatik aracılığıyla hesaptan hesaba havale de herhangi bir masraf ödenmez. Yine bankamatik ile hesabınızdan cebe havale yaparsanız ücret kesilmeyecektir. İnternet şubesi aracılığıyla yapacağınız tüm havale işlemleri için de herhangi bir masraf ödemezsiniz. Aynı şekilde İş Tablet Havale, telefon şubesi havale, işcep havale, çağrı merkezi havale içinde herhangi bir ekstra para ödemeniz gerekmez.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Mobil Bankacılık Uygulamaları Nelerdir?

Garanti Bankası

AloGaranti üzerinden Western Union Para transferi için herhangi bir ücret ödenmez. AloGaranti üzerinden hesaptan TL havale yapılacaksa ilgili tutarın %0.40’ı kadar masraf ödenmesi gerekir. Yine AloGaranti üzerinden hesaptan hesaba yapılan havale işlemlerinde herhangi bir masraf ödenmez. Kredi kartından Düzenleme Ödeme Havale yapılacaksa işlem başına %2.02 masraf ödenmesi gerekir. Kredi kartından Cep Şubesi ya da İnternet  aracılığıyla yapılan havalelerden %2.99 masraf alınmaktadır. Şubeler aracılığıyla kasadan isme %0.40 masraf, hesaptan isme %0.50 masraf ve kasadan hesaba %0.50 masraf kesilir. Bunun haricindeki diğer birçok havale işleminden masraf alınmaz.

Siz de bu bankalar haricindeki bir bankadan işlem yapacaksanız bankanın resmi web sitesi üzerinden bu havale masrafı bilgilerinin tümüne erişebilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Enpara

Enpara.com olarak müşterilerimizden bugün de yarın da, hiçbir koşulda EFT ve havale ücreti talep etmeyeceğimizi sözleşmemizde açık açık yazıyoruz. EFT ve havale işlemlerinizi hızlı, kolay, güvenli ve tamamen ücretsiz olarak Enpara.com üzerinden gerçekleştirilebilirsiniz. Siz de Enpara.com müşterisi olup ücretsiz EFT ve havale işlemleri yapmak istiyorsanız web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Finansbank Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İban Numarası Kaç Haneli Oluyor?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/garanti-bankasi-kartsiz-islemle-atmden-para-yatirma/
  2. https://www.kredivepara.com/garantione-ne-demek/
  3. https://www.kredivepara.com/cek-hangi-durumlarda-gecersizdir/
  4. https://www.kredivepara.com/sekerbank-satilik-gayrimenkuller/

Güncelleme : 16.08.2019


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz