Halkbank Ticari Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

Halkbank Ticari Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları Nelerdir?
Halkbank Ticari Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Koronavirüs 2020 yılında birçok alanda doğrudan veya dolaylı etkili oldu. Özellikle ekonomi üzerinde kırılma noktaları yaşanmasına sebep olan salgın hastalık, ülkemizde de esnafın işlerinin bozulmasının ana nedenidir. Geldiğimiz bu noktada esnafın büyük bir kısmı maalesef elindeki malı eritememiş ve mecburen deposunu kapatmak zorunda kalmıştır. Zarara uğramak bir yana dursun ekonomimizin çarklarının dönmesi yani piyasada faal bir para akışı olması ana düzenin sağlanmasında büyük oranda etkilidir. Bu yüzden devlet esnafa borçlarını ödeyebilmesi ve bu sıkıntılı süreci en az hasarla atlatabilmesi adına esnaf destek paketi Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından duyuruldu. Bu paket kapsamında esnafa 25 Bin TL + 25 Bin TL olacak şekilde toplamda 50 Bin TL Halkbank Ticari Esnaf kredisi yardımı yapılacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir:

Halkbank Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Piyasada yaşanılan ekonomik dalgalanma sebebiyle esnaf ve girişimcilerin nakit akışında istikrarı sağlayabilmeleri için Halkbank ticari destek kredisi devlet tarafından piyasaya sürülmüştür. Esnaf Destek Paketi kapsamında tüm esnaf ve sanatkarlara işletme kredisi ve Paraf esnaf kart hizmeti, Halkbank tarafından sunulacaktır.

Esnaf destek kredisine başvuru yapmak isteyen kişiler Halkbank KOBİ biriminden işlemlerini sürdürecektir. Ayrıca esnaf odasına gidilmesine gerek yoktur. Başvuruda gerekli olan belgeler Nüfus Cüzdanı ve Vergi Levhasıdır. Esnaf oda kayıt belgesi ve Sicil belgesi ise banka tarafından online olarak sorgulanacak ancak gerek görülmesi dahilinde talep edilecektir.

İlgili Yazılarımız:

   • Halkbank 0.79 Kredi – Halkbank Faiz İndirimi Yazıya Git
   • Halkbank Kredi Başvurusu Yazıya Git
   • Halkbank Anında Kredi Başvurusu Onaylı Yazıya Git
   • Halkbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yazıya Git
   • Halkbank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? Yazıya Git

Halkbank Esnaf Kredisi Faiz Oranları Kaçtır?

Halkbank esnaf kredisi esnaf destek paketi içerisinde yer alan ve 25 Bin TL limite sahip İşletme Kredisidir. Kredinin alındığı tarihten itibaren 6 ay süreyle öteleme ve ardından 36 ay vade ile ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Halkbank esnaf kredisi faizi ise %4,5 olarak duyurulmuştur.

Halkbank Ticari Kredi Kartı Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank ticari kredi kartı desteği ile esnafa 25 Bin TL daha ek bir kolaylık sağlamaktadır. Böylece esnaf kredisinden bağımsız bir şekilde Paraf esnaf kart desteği ile ayrıca bir 25 Bin TL limitli işlem yapılabilecektir. Esnaf destek paketi kapsamında verilen esnaf kartın ilk 3 aylık dönemi ödemesiz olacaktır ve ayrıca 12 aya kadar vadeli işlem yapabilme hakkı sunulacaktır. Paraf esnaf kartı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere vadeli işlemlerini sürdürebilme ve piyasa hareketliliğini sağlayan Halkbank, ayrıca anlaşmalı tedarikçilerde ayrıca bir özel limit hakkı sunmaktadır. Halkbank ticari kredi kartı başvurusu yapmak isteyen esnaflar ise Halkbank esnaf kredisi başvurusu esnasında yine Halkbank KOBİ birimi ile 25 Bin TL limitli ticari kredi kart desteği başvurusunu yapabileceklerdir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/halkbank-maas-musteri-kredisi-nedir-nasil-basvurulur/
 2. https://www.kredivepara.com/halkbank-emekli-kredisi-basvurusu-ve-sartlari/
 3. https://www.kredivepara.com/halkbank-vadeli-mevduat-hesabi/
 4. https://www.kredivepara.com/halkbank-musteri-hizmetleri-direk-baglanma/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz