Halkbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Halkbank kredi başvurusunda bulundunuz ve bu başvuruya dair kredi başvuru sonucunu merak mı ediyorsunuz? Birkaç banka hariç diğer bankalardan kredi başvuru sonucunu öğrenmek için ya müşteri hizmetlerini aramalı ya da bankadan gelecek mesajı beklemelisiniz. Kredi başvurusunu SMS ile yaptıysanız bu konuda da SMS ile başvuru sonucunu öğreneceksinizidir. Genelde SMS ile yapılan kredi başvurularının sonrasında bankaya gitmeniz gerekmektedir. Yani sadece SMS ile alınan olumlu yanıt direk kredi çekebileceğiniz anlamına gelmeyebilir.

Şube yahut internet aracılığıyla kredi başvurusunda bulunduysanız bu durumda sizin araştırılma durumunuza göre başvurunun sonuçlanması birkaç gün sürebilir.

Müşteri hizmetlerini arayarak başvuru sonucunu öğrenme

1. Cep telefonunuzdan veya sabit hattan 444 0 400 no’lu Halkbank çağrı merkezini (Halkbank Dialog) arayın.

2. Çağrı merkezinde müşteri temsilcisine bağlanın. Müşteri temsilcisi sizden ad soyad, tc kimlik numarası ve birkaç kişisel bilgi isteyecektir. Bunlar doğru şekilde verin.

3. Müşteri temsilcisine kredi başvurusunda bulunduğunuzu ve bunun sonucunu öğrenmek istediğinizi belirtin.

4. Yetkili kişi sizin Kredi başvurunuzu sorgulayacak ve eğer neticelendiyse olumlu veya olumsuz bir yanıt verecektir.

Genelde kredi başvuruları kısa bir süre içerisinde yanıt bulmaktadır. Yani sabırlı olup bir süre beklerseniz tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Ancak bilgilendirme mesajı almamanız durumunda yukarıda anlatılan çağrı merkezini arama yöntemini kullanarak kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Yani bu yöntem dışında Halkbank kredi başvuru sonucunu öğrenmek için internetten sorgulama yapabileceğiniz bir sayfa bulunmamaktadır.

Göz Atabilirsiniz;

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi başvurusu yapma şekilleri hangi kredilerin çekilmek istendiğine göre değişim göstermektedir. Bankadan en çok talep edilen kredi bireysel ihtiyaç kredisidir. Bu neden yüzünden bireysel ihtiyaç kredilerinin başvurusunda bir hayli kestirme yöntemlerin kullanımı mümkündür. Halkbank müşterilerinin bu krediye başvurabilmeleri için mobil şube ya da internet şubesine giriş yapmaları yeterlidir. Kredi talepleri bölümümden gereken onayları veren müşteriler taleplerini anında iletmiş sayılmaktadır. Üstelik internet ya da mobil bankacılığı kullanılmadığı durumlarda kısa mesajlarla kredi başvurusunda bulunmak da mümkündür. Şubelere gitmeden yapılan kredi başvurularında zaman konusunda bir kısıtlama da getirilmemiştir. Bu sayede bankanın müşterileri gece, gündüz, hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

İlginizi çekebilir: Halkbank Maaş Müşteri Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Kredi başvurularında yüksek rakamlı konut kredileri ya da ipotekli olan krediler de sıklıkla gündeme gelmektedir. Halkbank kredi başvurusunun bu ayağında şubelere gidilmesi gerekmektedir. Ancak kredi başvurularından önce bir takım hazırlıkların yapılması da gerekmektedir. Böylece işlemler daha hızlı şekilde sonuç verebilmektedir. Öncelikle şubeye kredi çekmek isteyen kişi gitmek zorundadır. Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, ikametgâh kredi başvurularında istenen temel belgelerden biridir. Kişilerin çalışma durumlarına göre gelir tablosu ya da maaş bordrosu da istenebilmektedir. Banka, belgelerin tamamlanmasının hemen ardından özel bir form hazırlatmaktadır. Hazırlanan forma imza atan müşteriler, taleplerini incelenmek üzere sisteme kaydettirerek sonucu beklemeye başlayabilmektedir.

Kaynak:

http://www.halkbank.com.tr/index.asp

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/halk-bankasi-kredi-karti-iptal-etme/
  2. https://www.kredivepara.com/halkbank-emekli-promosyon-nasil-alinir/
  3. https://www.kredivepara.com/estetik-ameliyati-icin-kredi-veren-bankalar/
  4. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-kredi-karti-limit-yukseltme/
  5. https://www.kredivepara.com/halkbank-kredi-karti-limit-arttirma/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz