Halkbank Kredi Alma Koşulları Nelerdir?

Halkbank Kredi Alma Koşulları
Halkbank Kredi Alma Koşulları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Halkbank müşterilerine çeşitli kredi imkanı sunmaktadır. Halkbank insanların ihtiyaçlarına, ödeme şekillerine, gelirlerine göre kredi vermeyi çeşitlendirmiştir. Örnek vermek gerekirse; ihtiyaç kredisi, krediMini, mortgage dışı bireysel destek kredisi, eğitim kredisi, konut kredisi veya araba alanlar için taşıt kredisi gibi kredileri çeşitlendirmektedir. Halkbank kredi alma koşulları vardır. Yani herkes istediği gibi kredi alamamaktadır. Kredi alabilmek için kişilerin taşıması gereken şartlar şu şekildedir;

Kredi almak isteyen kişinin sorunsuz kredi alması için öncelikle geçmişte veya bulunduğu zamanda kredi borcunun olmaması gerekir. Bunun için kredi isteyen kişinin, kredi başvurusu yapmadan önce tüm kredi borcunu kapatması gerekir. Bunun yanı sıra ödeme geçmişinin düzenli olması gerekir. Yani daha önce almış olduğu kredilerin taksitlerini günü gününe düzenli olarak ödemiş olması gerekir. Zaten tüm bunlar kişinin kredi notuna yansıyacaktır. Kredi notu diyorum çünkü Halkbank kredi başvurusu yaptıktan sonra ilk olarak kredi notuna bakacaktır. Bundan dolayı kişinin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunun 0-1500 arasında olmaması gerekir. Çünkü bu not aralığı kötü not aralığıdır ve kredi verilmeyeceği anlamına gelir. Kredi notunun 1500’den yukarıda olması gerekir. 1500 üstü kredi notu ise iyi kredi notudur. Rahatlıkla kredi alınabileceği anlamına gelir. Kredi almak için istenen başka bir şart ise gösterilen düzenli bir gelir veya düzenli bir kazançtır. Eğer kişinin geliri veya kazancı yoksa bazı krediler için Halkbank kefil istemektedir. Yani düzenli geliri olan bir kişiyi kefil yazmak gerekir. Tüm bu şartlara uyan kişilere Halkbank kolaylıkla kredi vermektedir. Halkbank’ın sizlere vereceği kredilere bakacak olursak;

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kredi Notu Düşükler İçin Kredi Veren Bankalar

Halkbank Kredi Çeşitleri Nelerdir?

İlk olarak ihtiyaç sahiplerine, “İHTİYAÇ KREDİSİ” vermektedir. Evinizdeki eşyaları yenilemek, arabanıza bakım yaptırmak, evlenmek vb. gibi ihtiyaç sahipleri bu krediden yararlanabilmektedir. İhtiyaç kredisi, % 1,20 faizle ve 48 ay vadeyle verilmektedir.

Göz Atabilirsiniz: Halkbank Maaş Müşteri Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Halkbank “KrediMini”  kredisi ise, daha küçük çaplı bir kredi türüdür. Bu kredi % 1,10 faizle ve 10 ay vadeyle verilmektedir. En fazla 5.000 TL limiti bulunmaktadır.

Mortgage Dışı Bireysel Destek” kredisi, kişinin sahip olduğu işyeri veya 3. Bir şahsa ait olan işyeri veya konut ipoteğiyle verilmektedir. Mortgage dışı bireysel destek kredisi 48 ay vadeyle, % 1,15 faiz oranıyla ve 100.000 TL’ye kadar limitle verilebilmektedir.

Halkbank öğrenciler için de “Eğitim Kredisi” vermektedir. Bu krediyi öğrenciler, 48 ay vadeye kadar ve aylık % 1,10 faiz oranıyla alabilirler. Eğitim kredisinin limiti 10.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Ödemeyi ise ister serbest ödemeli, ister artan veya azalan taksitli, isterseler de iki ayda bir veya üç ayda bir gibi ödeme şekilleriyle, nasıl rahat hissediyorlarsa o şekilde ödeyebilirler.

Göz Atabilirsiniz: Halkbank 0.79 Kredi – Halkbank Faiz İndirimi

Son olarak ta Halkbank’ın enerji harcamaları için verdiği “Enerji Destek Kredisi”nden bahsetmek istiyorum. Bu kredi, tasarruflu beyaz eşya alımları, doğalgaz tesisatı için yapılacak harcamalar, yalıtımlı pencere harcamaları, yalıtımlı kapı ve çatı harcamaları ve dış cephe mantolama harcamaları gibi enerji kullanımını azaltacak veya ısınmayı çoğaltabilecek türdeki harcamalar için verilmektedir. Enerji destek kredisi 48 ay vadeli ve % 1,07 faiz oranıyla verilmektedir. Enerji destek kredisinin limiti ise 50.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Halkbank Kredi Alma Koşulları için Gereken Belgeler

Bu kredilerden herhangi birine başvurmak veya herhangi birini almak için başvuru yapacak olan kişilerden Halkbank, bazı belgeler istemektedir. Bu belgeler başvuru yapılacak olan kredinin türüne göre değişiklik göstermektedir. İstenen belgeleri tamamladıktan sonra en yakın Halkbank şubesine giderek, almak istenen kredi için başvuru yapmak yeterlidir. Kredi başvurusunun sonucu ise kısa bir süre sonra posta veya mesaj yoluyla geri bildirilecektir.

Göz Atabilirsiniz: Halkbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz