Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke
Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke

Halkbank internet şubesi blokesi kaldırma işlemi için banka şubeleri, internet bankacılığı ya da çağrı merkezleri kullanılabilmektedir. Şifrenin 3 kez üst üste yanlış girilmesi durumunda süresiz olarak bloke olan sistem için özel bir bloke kaldırma işlemi uygulanmalıdır. Bu işlem sırasında bankanın herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmadığına ikna olması için istenen tüm bilgiler verilmelidir. Halkbank internet bankacılığı şifre bloke kaldırma belirli yöntemlerle yapılmaktadır.

Göz atabilirsiniz:

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini İnternetten Kaldırmak

Halkbank internet bankacılığı şifre bloke kaldırmak için interneti kullanmak, sistem üzerinden yapılabilen, oldukça kolay bir işlemdir. Aynı şekilde unutulan internet şubesi parolası da bu şekilde tekrar oluşturulabilir. Bunun için internet şubesi açıldıktan sonra ekranda T.C. kimlik numarasının sorulduğu kısmın alt bölümünde bulunan ‘Parolamı Kaybettim/ Blokeli’ bölümüne tıklanmalıdır. Buradan sayfa sizi doğrulama işlemine yönlendirir. Doğrulama için sizden kullanmakta olduğunuz kartın tipini seçmeniz istenir. Bu doğrultuda kredi kartı, bank 24 kartı ya da bank 24 jet kart seçeneklerinden biri seçilmelidir. Bunlardan hangisini  kullanıyorsanız seçtikten sonra kartınızın son 6 hanesini ekranda belirtilen yere girmeniz beklenir. Ardından kartınızın kullanım tarihlerini ay ve yıl şeklinde belirttikten sonra T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız girilmelidir. Verdiğiniz bilgilerden herhangi birinin sistem kaydı ile uyuşmaması halinde sistem açılmaz ve şubeye yönlendirilirsiniz.

Bu bilgilerin verilmesinin ardından sistem kayıtlı cep telefonunuza tek kullanımlık bir kod gönderir. Kodu girmenizin ardından kart doğrulama sistemine yönlendirilirsiniz. Bu aşamada kartınızın ön yüzündeki, arka yüzündeki ve kullanım tarihindeki rakamları istenen yönergelere uygun olarak yazmanız beklenir. Tüm bu işlemlerin ardından yapmanız gereken yeni bir şifre belirlemek olacaktır. Yeni şifrenizin eskisi ile aynı olması ya da benzerlik göstermesi halinde sizden yeni bir şifre belirlemeniz istenir. Bu işlemin ardından yeni şifrenizle sisteme giriş yaparak bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İlgili Yazılarımız;

    • Halkbank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? Yazıya Git
    • Halkbank Telefon Numarası Güncelleme (değiştirme) Nasıl Yapılır? Yazıya Git
    • Halkbank Sim Kart (Telefon) Bloke Kaldırma Yazıya Git

Halkbank İnternet Şubesi Blokesini Çağrı Merkezinden Kaldırmak

Müşteri hizmetlerinden bloke kaldırmak için 0850 222 04 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ancak internet şubesi konusunda oldukça aktifseniz, ilk defa bloke problemi yaşıyorsanız, bloke meydana geldiği an Halkbank müşteri hizmetleri tarafından aranma olasılığınız yüksektir. Bu durumda banka, blokeye neden olan sorunun sizden mi kaynaklandığını, yoksa bir güvenlik zafiyeti mi yaşandığını anlamaya çalışır. Banka müşterileri için bloke hizmeti almak amacıyla müşteri hizmetlerine yönlendirilerek sorunu çözebilirsiniz. Bunun için sistemde kayıtlı olan telefon numaranıza parola gönderilir. Gönderilen bu parolanın sisteme 3 dakika içerisinde girilmesi gerekmektedir. Bu nedenle sistemde kayıtlı numaranızın kullandığınız hatta ait olduğundan emin olmalısınız. Gönderilen şifre ile giriş yaparak internet bankacılığını tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Bunun için şifreyi girdikten sonra ekranda bulunan yeni şifre belirleme butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra belirleyeceğiniz yeni şifre ile tekrar giriş yaparak internet bankacılığını aktif konuma getirebilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Halkbank İnternet Şubesi Blokesini Şubeden Kaldırmak

İnternet şubesi bloke olması durumunda şubeye başvurmak diğer yöntemlere göre daha fazla zaman alır. eğer birden fazla kez bloke sorunu ile karşılaştıysanız ya da tüm bilgilerinizi doğru girmenize rağmen sorunu çözemediyseniz şubeleri ziyaret  edebilirsiniz. Bunun için gişe işlemlerinden numara almanız yeterli olacaktır. Gişedeki görevi sistem üzerinden telefonunuza bir şifre yollayarak girişinizi yapabilir, hatta internet şubesi yeni şifrenizi de orada belirleyebilirsiniz.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Göstergeleri

İnternet şubenizin bloke olduğunun işaretleri sisteme giriş yapamamanız ve banka tarafından bu konuda bilgilendirilmek üzere aranmanızdır. Ekranda sistemin bloke olmasına ilişkin bir cümlelik bir bilgilendirme görürsünüz ve internet alışverişlerinizde sorun yaşarsınız. Bu durumda internet bankacılığı şifrenizle ilgili bloke kaldırma işlemi yapmanız gerekecektir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

1 Yorum

  1. Halkbank internet şubesinden sadece şifremi unuttum var “parolamı kaybettim yada brokeli” gibi hiçbir şey yok kendinizi gunceleyin yada Adam akıllı anlatın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz