Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları

Halkbank Emekli Kredi Başvurusu

Halbank emekli kredisine başvurarak uygun faiz oranlarından faydalanabilir, 48 ay vade olanağıyla geri ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Aşağıda Halbank kredi başvurusu için gerekli şartları ve belgeleri bulabilir, hesap tablosu ile faiz oranlarını ve geri ödeme koşullarınızı öğrenebilirsiniz. Birden fazla başvuru yöntemi ile başvurunuzu SMS göndererek ya da internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Emekli Kredi Başvurusu için Gerekli Şartlar ve Belgeler

Halkbank’tan 50.000 TL’ye kadar %1,63’den başlayan faiz oranlarıyla 48 ay vadeli olarak kredi alabilirsiniz. Aşağıda hesap tablosu üzerinden 15.000 TL ve 50.000 TL için faiz oranları, taksit ve toplam geri ödeme tutarı tablo olarak yazılmıştır. Bu krediyi alabilmek için Halkbank’ın sizden istediği bazı şartlar mevcut;

BUNA BAKTINIZ MI?  İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenebilirim

Öncelikle kredi sicilinizin uygun olması gerekir. Daha önce Halkbank üzerinden veya başka bir bankadan kredi kullanıp geri ödeme planına uymamanız durumunda takibe düşerek kredi notunuzu düşürmüş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda Halkbank faiz oranlarında ve kredi şartlarında değişiklik yapabilir. Kredi kullandırımını durdurma hakkını kullanabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda banka sizden kefil göstererek kredi alabileceğinizi belirtilir.

Gerekli Belgeler

Kimlik Belgesi: Nüfus Cüzdanı/Ehliyet/Pasaport (TC Kimlik No yazılı)
Gelir Belgesi: Kamu Çalışanları için Bordro, -Özel Sektör Çalışanları için Bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, Şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümünü,
Emekliler için SGK Emekli Belgesi, Emekli Maaş Hesap Cüzdanı, Emekli olup, halen aktif olarak ücretli çalıştığını beyan edenlerden, işyeri destek prim bildirgesi
Serbest Meslek Sahipleri için Güncel Vergi Levhası, Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi,
Güncel İşletme Hesap Özeti, Ticaret Sicil Gazetesi,
Çiftçiler için Çiftçilik Belgesi, Müstahsil Makbuzları, Arazi Tapu Fotokopileri
Ek Gelir Belgeleri: Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanı
,
Kira Geliri için Tapu, Kira Kontratı fotokopisi.
(Maaşını Halkbank’tan alan müşterilerin gelir belgesi ibraz etmesi gerekmemektedir.)

Halkbank Emekli Kredisi Faiz Hesap Tablosu

Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
15.000 48 1,63 78,75 484,66 26,5528
1,68 490,62 27,0631
50.000 1,63 262,50 1.615,53 26,5528
1,68 1.635,40 27,0631
BUNA BAKTINIZ MI?  Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar


 

Halkbank Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank emekli kredisine başvurmak için birden fazla kanal mevcut. Bunlar;

İnternet üzerinden;Halkbank resmi internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz başvuru ile çekeceğiniz kredi miktarına ait tüm detayları da net bir şekilde görebilirsiniz. Başvurmak için tıklayın.

SMS ile başvurmak için;

Aralarında boşluk bırakıp “EMEKLI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” ( Örnek SMS Metni: EMEKLI 12345678910 3000 15000 ) yazarak 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.

Şube üzerinden;Size en yakın Halkbank Şube’sine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. En yakın şubeyi bulmak için tıklayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir