Halkbank Dost Hesap Nedir?

Halkbank Dost Hesap
Halkbank Dost Hesap

Halkbank’ın “KOBİ’lerin kara gün dostu” sloganı ile duyurduğu proje, Halkbank dost hesap projesidir. Daha anlaşılır bir şekilde söyleyecek olursak, kredi kartlarına çıkarılan ek kartlar gibi düşünülebilir. Çünkü dost hesapta baktığımızda bir ek hesap olarak çıkartılmaktadır. Dost hesap kurumsal olarak veya bireysel olarak açılan vadesiz hesaba bağlı olarak açılmaktadır. Yani dost hesap açtırmak için Halkbank’ta vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir. Dost hesabının limitini bankalar belirlemektedir. Siz istediğiniz limiti bankaya belirtirsiniz, bankada size istediğiniz limitin şartları uyarsa bu limiti size verir. Bankaların verdiği limit 50.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Devlet Destekli Kobi Kredisi Nasıl Alınır? (Faizsiz Kredi)

Halkbank dost hesabın birçok özelliği ve ayrıcalığı bulunmaktadır. İlk olarak baktığımızda bir kredi kartınız var ve bundan dolayı da size kredi verilmiyorsa dost hesaba başvurabilirsiniz. Dost hesap ek hesap olduğu için kesinlikle verilecektir.

Halkbank Dost Hesap Avantajları

– Çek ödemelerinizi yapabilirsiniz.

– Vergi ödemelerinizi yapabilirsiniz.

– Telefon, elektrik, internet, su vb. gibi fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz

– Havale, EFT gibi bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

– Hesabınıza bağlı BANK24 kartınızla, BANK24 ATM’lerinden 7 gün 24 saat nakit avans çekebilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Dost hesap faiz oranlarına baktığımızda, normal kredi ve kredi kartlarından daha hesaplıdır. Hesaplanan faiz oranı aylık olarak tahakkuk eder. Yani her ay normal kredi kartları gibi ödemesi gelmektedir. Bunun yanı sıra dost hesap kullandığınız tutar üzerinden günü gününe hesaplanır. Bunun için faiz tutarı size tahakkuk edildikten sonra ödeme gününe kadar ödenmesi gerekir. Parayı yatırdığınız anda ise borcunuz otomatik olarak kapanır. Limitinizin tutarına göre 48 aya kadar vadeyle dost hesap açtırabilirsiniz. Uygulanan faiz ise 48 ay vade olduğunu varsaydığımızda , % 1.20 olarak gerçekleşmektedir. Tabi bu faiz vadenize ve limitinize göre değişecektir.

Halkbank dost hesabı, birçok yoldan kolay bir şekilde açtırabilirsiniz. Dost hesap açtırmak için daha önce de belirttiğimiz gibi vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir. Vadesiz hesabınız yoksa da içinde ne kadar olduğu önemli olmamak şartıyla, önce bir vadesiz hesap açtırmalısınız. Vadesiz hesabınız olduğunda ise öncelikle en yakın Halkbank şubesine giderek dost hesap açtırabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bir diğer yol, Halkbank internet bankacılığıdır. Halkbank internet bankacılığına girerek yönlendirileceğiniz “Dost Hesap” kısmından başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapacağınız son yol ise Halkbank müşteri hizmetleridir. Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak dost hesap başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/halkbank-emekli-promosyon-nasil-alinir/
  2. https://www.kredivepara.com/halkbank-kredi-karti-limit-arttirma/
  3. https://www.kredivepara.com/halkbank-aninda-kredi-basvurusu-onayli/
  4. https://www.kredivepara.com/halkbank-telefon-numarasi-guncelleme-degistirme-nasil-yapilir/
  5. https://www.kredivepara.com/halkbank-bankamatik-karti-gunluk-para-cekme-limiti/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz