Gümüş Hesabı Nasıl Açılır, Hangi Banka Gümüş Hesabı Açıyor? Gümüş Hesabı Hangi Bankalarda Var?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Gümüş hesabı nedir, hangi bankalarda gümüş hesabı nasıl açılır, gümüş hesabı açmak amacıyla lüzumlu dökümanlar nelerdir? Gümüş hesabı hangi bankalarda var? Altın hesabı gibi gümüş hesabı da para kazandırır mı? İşte bütün bu soruların cevabı sitemizde.

Ayrıca Altın Hesabı Açmak İçin https://www.kredivepara.com/fibabanka-vadeli-altin-hesabi/ makalemizi okuyabilirsiniz.

Gümüş satan bankalar…Tarihler boyunca hem süs eşyası hem de nakit yerine sarfedilen kıymetli elementlerden biri gümüş, yaşadığımız dönemde de yatırım araçlardan biri. Peki, gümüş yatırımı nasıl yapılır, hangi bankalarda vadeli gümüş hesabı nasıl açılır, gümüş hesabı açmak amacıyla lüzumlu belgeler nelerdir? İşte bütün bu soruların yanıtları…

GÜMÜŞ HESABI NEDİR?

Gümüş hesabı dijital bankadan önce, ziynet eşyası olarak kullanıldığı gibi yatırım hedefli da sarfedilen kıymetli bir madendir. Dijital bankacılık prosedürlerinde vadesiz gümüş hesabı açıp yatırım yapılabilirsiniz. Başka yatırım araçlarından biri bulunduğu amacıyla pek bilinmese de dolar, sterlin gibi size kar karşılayabilir. Bazı bankaların Gümüş madenine yatırım gerçekleştirmek isteyen müşterilerine yönelik açtıkları vadeli ya da vadesiz hesaba Gümüş Hesabı denir.

GÜMÜŞ ALIM-SATIM NASIL YAPILIR?

Gümüş hesabı içerisinde alıp satış yapabileceğiniz platformlar, Denizbank bankasının gümüş hesap kısmı, Kuveyttürk katılım, Türkiye Finans ve Emlak Katılım Bankası ile Borsada GMSTR Borsa yatırım fonu şeklinde yapılabilir. Gümüş mevduat hesabı açtığınızda gümüş madeni alıp satma prosedürlerini yaparsınız. Uzun veya kısa vadeli , karlı olabilen gümüş hesabı size diğer dövizlerden daha fazla kar sağlamaktadır.  Dilediğinizde bankanıza üç hafta öncesinden durumu açıklayıp hesabınızda bulanan gümüşü fiziksel bir şekilde temin edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Banka Dökümü Nasıl Alınır?

GÜMÜŞ HESABI NASIL AÇILIR?

Gümüş hesabı açtıktan sonra takip prosedürünizi anlık olarak yapmanıza lüzum yoktur. 100.000 TL’ye varan gümüş hesabı yatırımları TMSF doğrultusundan emniyet altına alınmaktadır. Herhangi bir kuşkuya yer vermeksizin yatırımınızı rahatlıkla yapılabilirsiniz. Gümüş Hesabı oluşturduysanız bazı bankalar gümüşü gerçek bir şekilde sizlere vermeyebilir, vadesiz Gümüş hesabı üstünde yer alan değişik hesaplarınıza anlık havale prosedürü emri verebilirsiniz. Gümüş Hesabı üstünde yer alan gümüşlerin belli bir tutar kadarı mevduat emniyeti altındadır. Birçok banka hesap amacıyla Türk Lirası ve Amerikan Doları üstünden prosedür kabul etmektedir.

GÜMÜŞ KURU ÇALIŞMA SAATLERİ

Gümüş hesabı üzerinde gümüş kurları çalışma saatleri amacıylade değişebilmektedir. Güncel kur üstünden prosedür gerçekleştirmek dilerseniz saat 09:00-17:30 arasını tercih edebilirsiniz. 17:30-09:00 saatleri arasında ise marjlı kur üstünden prosedür yapacağınızı unutmamanız lüzummektedir. Gümüşe dayanan hesap üstünde olan gümüşlerin 150.000 TL’ye kadar olan tutarı mevduat emniyeti altındadır. Dilediğiniz banka müşterisine hesabınızdan gram bazında gümüşü havale yapılabilirsiniz. Fakat bankanın başka bankalardan farkı gümüşleri fiziki olarak teslim almanıza imkân sağlamamasıdır.

 

GÜMÜŞ HESABI AÇILAN BANKALAR

Deniz Bank

Gümüş hesabı için bankalar arasında insanların çoğu DenizBank’ tercih etmektedirler. Deniz Bank kullanıcıları hesap ile yatırım prosedürlerine sürat kesmeden devam etmektedir. Gümüş madeni değer kazandıkça yatırımlarınız vasıtası ile güvenilir ve eğlenceli kazanç elde edebilirsiniz.

 

HSBC

Gümüş hesabı günümüzde popüler olunca  HSBC Bankası’nda da gümüş hesabı aktifleştirebiliyorsunuz. HSBC Müşterileri gümüş hesabıyla Gümüş alım satımı gerçekleştirmek amacıyla şubeleri, internet ve mobil bankacılığı kullanabilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  En Yüksek Hesap İşletim Ücreti Alan Banka Hangisidir?

Türkiye Finans

Gümüş hesabı için Türkiye Finans Bankası şubelerinden, internet bankacılığı üstünden ya da üstünden ya da telefon bankacılığından gümüş yatırımı hesabı açma konusu ile ilgili size yardımcı olmaktadır. Güvenli bir biçimde yatırım gerçekleştirmek istiyorsanız bankanın sunmuş bulunduğu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Gümüş hesabı açan bankalardan olan Türkiye Finans bankası üstünden prosedürler genelde TFX üstünden yapılmaktadır

 

Kuveyt Türk

Gümüş hesabı için Kuveyt türk, gümüşe yatırım gerçekleştirmek isteyenler amacıyla fırsatlar yayınlayan bankalardan biridir. Vadesiz olarak açılan hesap üstünden gümüş alım satımı yapılabilir ve yatırımınızı dilediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz