Giresun Eve Ek İş Veren Firmalar

Giresun eve ek iş veren firmalar
Giresun eve ek iş veren firmalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ev ortamında çalışma kavramı son zamanlarda hayatımıza girmekte ve insanlar tarafından oldukça cazip görülen bir çalışma türü olarak görülmektedir. Çeşitli firmalarda bu tür çalışmanın verimli ve özellikle kendileri açısından ekonomik olmasından dolayı son zamanlarda evlere iş vermektedir. Bu çalışma türü hem işveren hem de işçi grubu tarafından öncelikli tercih olmaktadır. Ülkemizin güzide şehirlerinden biri olan Giresun’da da evlere iş vermekte olan yüzlerce firma bulunmaktadır. Bu yazımızda Giresun eve ek iş veren firmalar ve evlere vermekte olduğu işler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Evde Kutu Katlama İşi

Karton kutular hemen hemen her sektörde faaliyet gösteren firmaların olmazsa olmaz araçlarından biri olmaktadır. Özellikle gıda, giyim, kozmetik ve taşımacılık alanında hizmet gösteren firmalar bu kutular ile işlerinin devamlılığını sağlamaktadır. Kutu katlama için çalışma alanlarında ayrı bir bölüm oluşturmak istemeyen firma sahipleri karton kutuları katlamaya hazır bir halde alıp ev ortamında çalışmakta olan işçilerine ulaştırmaktadır. işçiler ise katladıkları kutu kadar firmadan ücretlerini tahsis etmektedir. Kutu katlama işinde geniş bir alana ihtiyaç duyulduğu için çalışma alanınızın bu türde olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Evde Paketleme İşleri

Nikah şekeri, çikolata, giysi gibi ürünlerin paketlenmesi oldukça uzun zaman almakta ve beceri istemektedir. Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firmalar ürünlerini ve özel olarak hazırladıkları ambalajları işçilerinin evlerinde paketleme yapmasına olanak sağlamaktadır. İşcilerin alacağı ücret işverenin belirlemekte olduğu birim fiyat üzerinden hesaplanmaktadır. Bu iş türünü genel olarak düğün, yaş günü partisi ve kutlama gibi organizasyonlarını düzenlemekte olan firmaların kullanmakta olduğunu önemle belirtmek isteriz.

Göz Atabilirsiniz;

 Evde Kalem Montajı İşi

Geçmiş çağlardan beri insanoğlunun en önemli araçlarından olan ve tarihin akışında büyük bir payı olan kalemler günümüzde tam otomatik büyük makinalar tarafından seri bir şekilde üretilmektedir. Makinadan çıkan çeşitli parçalar alanında bilgi sahibi olan çalışanlar tarafından monte edilerek kalem haline gelmektedir. Montaj işi için işyerlerinde ayrı bir bölüm kurmak istemeyen firma sahipleri ev ortamında çalışmaya müsait kişilere montaj işini vermektedir. Kalemi oluşturan parçaları bir araya getiren işçi grubu işverenden monte edilen kalem miktarınca ücret almaktadır.

Evde Takı Tasarımı İşleri

Özellikle bayanların günlük hayatta sıklıkla kullanmakta olduğu kolye, küpe, toka ve bilezik gibi takılar hazırlanırken oldukça emek gerektirdiği için özel işçi grupları bu görevi icra etmektedir. Yüksek sayılarda takı üretmekte olan firmalar ürünlerini evde çalışmakta olan kişilere ulaştırmakta ve belirledikleri modellerin yapılmasını talep etmektedir. Süslemek amacıyla kullanılan taş, boncuk, ip vs. gibi malzemeler işletme tarafından işçilere tedarik edilmektedir. İşçiler kendilerinden istenen modelleri belirtilen sürede hazırlamakta ve işverene teslim etmektedir.

Evde İplik Temizleme İşi

Ev hanımlarına evlerinde iş imkanı sunan en bilindik işlerden biri de iplik temizleme olmaktadır. Özellikle konfeksiyon ve diğer yerlerde kullanılan iplikler üretim esnasında birçok aşamadan geçtiği için son haline geldiğinde iplik yüzeyinde temizlenmeyi gerektirecek bazı etkenler oluşmaktadır. Firmalar bu etkenlerin kullanıma engel olduğundan dolayı ürünlerini temizleme gereği duymaktadır. Bu iş için çeşitli iplik firmaları üretim tesislerinde temizleme bölümleri oluşturmuştur. Ancak bazı firmalar ise temizleme işi için ayrı bir bölüm oluşturmak yerine home office olarak hizmet vermekte olan kişileri tercih etmektedir. Bu kişiler kendilerine verilmekte olan iplikleri işverenin istediği hale getirmekte ve işveren tarafından belirlenen ücretlerini tahsis etmektedir.

Evde Kozmetik Ürünleri Satışı İşi

Günümüzde kişisel bakım insanların günlük hayattaki en önemli ihtiyaçlarından biri olmaktadır. Erkek ve bayanlar bu kişisel bakımlarını çeşitli kozmetik ürünleri ile yapmaktadır. Kozmetik sektöründeki dev firmalar satış ağını daha da büyütmek için bayilik sistemi ile çalışmaktadır. Ev ortamında çalışmaya olanak sağlayan bu sistem özellikle ek bir işte çalışmayan bayanların son yıllardaki popüler mesleklerinden biridir. Firma tarafından verilen kataloğu çevresindeki insanlara tanıtmakta olan kişiler sattıkları ürünlerinin belli bir miktarınca komisyon almaktadır. Bunun yanı sıra firma işçisinin düzenli ve yüksek satış yapması halinde çeşitli hediyeler takdim etmektedir.

 

Bu yazımızda evde boş zamanını paraya çevirmek isteyen ve ek bir iş yaparak maddi gelir elde etmek isteyen kişiler için en çok tercih edilen iş türlerini listeledik. Evden çalışma düşüncesinde iseniz Giresun eve ek iş veren firmalar oldukça fazladır.

Bu içeriğe göz atanların ilgisini çeken içerikler;

Gümüşhane’de yaşıyorsanız Gümüşhane eve ek iş veren firmalar başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz