Genç Bankkart Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Genç Bankkart para yatırma nasıl yapılır
Genç Bankkart para yatırma nasıl yapılır

Genç Bankkart Ziraat Bankası tarafından öğrencilerin kullanımına sürülmüş bir kart çeşididir. Bu kartın en önemli özelliklerinden biri hem kredi kartı hem de bankamatik kartı olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Evet, yanlış duymadınız hem kredi kartı hem bankamatik kartı! Genç bankkartı kullanarak alışveriş yapacağınız zaman bankamatik kartından mı yoksa kredi kartından mı harcama yapabileceğiniz sizin seçiminize kalmış bir şeydir. Bu kapsamda en çok merak edilen konulardan biri de Genç Bankkart’a para yatırma konusudur. Şimdi detaylıca bu kartın özelliklerini genç bankkarttan nasıl para çekileceğini ve genç bankkart’a nasıl para yatıracağınızı inceleyecek olursak:

Göz atmak isteyebilirsiniz:

Genç Bankkart Para Nasıl Yatırılır?

Genç Bankkart’ınız ile ATM ve POS cihazlarında işlem yapacağınız zaman karşınıza iki seçenek sunan özel bir menü açılacak. Bu menüden Bankamatik kartı ile mi yoksa kredi kartı ile mi ödeme yapmak istediğiniz size sorulacak. Yapacağınız seçime göre ödeme işlemi o kanal üzerinden yürütülecek. Yine benzer şekilde internet üzerinden yapılacak alışverişler için bankamatik kartı kullanılacaksa kartın ön yüzündeki numara kullanılmalı, kredi kartı ile işlem yapılacaksa kartın arka yüzündeki numara kullanılmalıdır.

KYK kredi ve bursları ile kredi kartı borcu otomatik ödenmektedir.

İlgili Yazılarımız;

    • Ziraat Bankası Nakit Avans Nasıl çekilir? Yazıya Git
    • Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır? Yazıya Git

Kredi kartı özelliğini kullanarak gerçekleştirdiğiniz harcamalar sonrasında isterseniz direk bankamatikler aracılığıyla bu kredi kartına para yatırabilirsiniz, isterseniz de KYK burs ya da krediniz yattığında bu işlem otomatik olarak gerçekleşir. Şayet KYK burs ya da kredisi yattığı halde işlem otomatikman gerçekleşmiyorsa 0850 220 00 00 nolu Ziraat Bankası müşteri temsilcisini arayarak durumu bildirmeniz gerekebilir. Netice bankaya kredi kartı ödemesinden ötürü borçlanmış durumdasınız ve bunun ödemesinin yapılması gerekir.

Kartınızda ne kadar bakiye kaldığını tek bir SMS ile anında öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken telefonunuzun SMS bölümünü açmak ve büyük harfler ile BAKIYE yazıp 4747’ye göndermektir. Bu talep sonrasında tarafınıza yine SMS ile bilgilendirmesi yapılacaktır.

KYK burs ya da kredisi yatmadan önce Genç Bankkart kredi kartı borcunu ödemek isteyen kişiler bankamatik ya da internet bankacılığı aracılığıyla anında bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bankamatiklere kartınızı soktuğunuzda borç ödeme kısmından kendi kredi kartınızı seçerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yine benzer şekilde internet bankacılığı aracılığıyla da bunu yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-bankamatik-karti-gunluk-para-cekme-limiti/
  2. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-bankamatikte-param-kaldi/
  3. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-sms-ile-hesap-bakiyesi-ogrenme/
  4. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-atm-bakiye-sorgulama/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz