Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir? / Ziraat bankası tarafından üretilen Genç Bankkart, üniversite öğrencileri tarafından kullanılan bir kredi ve banka kartıdır. Hem kredi hem de banka kartı olarak kullanılabilen Bankkart Genç, KYK burs ya da kredilerinin de yatırıldığı kart olmaktadır. Bu nedenle hemen hemen her üniversite öğrencisinde Ziraat Bankası’na ait olan Geç Bankkart bulunmaktadır.

Genç Bankkart kredi kartı borcu nasıl ödenirsorusu, kartını yeni kullanmaya başlayan gençler tarafından merak edilmektedir. Genç Bankkart, her kredi kartı ile aynı sistem ile ödeme yapabileceğiniz bir karttır.

Genç Bankkart Borç Ödeme

Genç Bankkart sahipleri ATM, Ziraat Bankası ya da Ziraat Mobil uygulaması üzerinden ödeme yapabilmektedir. Her ödeme yöntemi, oldukça basit olup ödeme tutarı hızlı bir şekilde karta tanımlanmaktadır. Aşağıdaki başlıklara göz atarak Genç Bankkart kredi kartı borcu nasıl ödenir sorusuna yanıt olan seçenekleri öğrenebilirsiniz.

ATM’den Borç Ödeme

Genç Bankkart kredi kartı borcunuzu Ziraat ATM’leri üzerinden ödeyebilmeniz mümkündür. Kartınızı Ziraat ATM’sine taktıktan sonra karşınıza gelecek “Kredi Kartı” seçeneğine tıklamanız ve kart şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ekrana çıkacak seçenekler arasında “Borç Öde” seçeneğine basarsanız, asgari ödeme tutarınız ve toplam borcunuz ekrana gelecektir. Asgari ya da tüm borç seçeneğine tıklayabilir veya tutar girişi yaparak istediğiniz kadarınız ödeyebilirsiniz.

Ziraat Mobil İle Borç Ödeme

Ziraat Mobil, Ziraat Bankası’na ait olan bir telefon uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinden bankacılık işlemlerinizi kolayca tamamlayabilmeniz mümkündür. Ziraat Mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten ve bankacılık şifrenizi aldıktan sonra seçeneklerin olduğu panelde yer alan “Kartlarım” kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra “Kredi Kartlarım” kısmına tıklayarak Bankkart Genç kredi kartınıza erişebilirsiniz. Ekrandaki borç ödeme seçeneğine tıklarsanız, Ziraat Bankası hesaplarınızla kart borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Ziraat Şubelerinden Borç Ödeme

Ziraat Bankası şubesine gittikten sonra sıra almanız ve müşteri temsilcisine kart borcunuzu ödemek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Kart ödemesi yaparken yine de kartınızın ve kimlik kartınızın yanınızda olması tavsiye edilmektedir. Bu işlem ile elde ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Mobil bankacılık ve ATM ödemeleri sıra bekleme derdi olmadığı için çok daha fazla tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz