Garanti Ek Kart Nasıl Alınır? Garanti Ek Kart Başvurusu

Garanti Ek Kart Nasıl Alınır? Garanti Ek Kart başvurusu
Garanti Ek Kart Nasıl Alınır? Garanti Ek Kart başvurusu

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Garanti Ek Kart Nasıl Alınır? Garanti Ek Kart başvurusu nasıl yapılır? Kimlere verilir? Ülkemizde kredi kartı bulunmayan neredeyse kimse yoktur. Bu kişiler tüm alışveriş ve ihtiyaçlarını kredi kartları ile geçindirmektedirler. Kredi kartları sayesinde taksitli alışverişler yapılmakta olup kartın özelliğine göre indirimlerden de faydalanabilirsiniz. Garanti bankası üzerinden kredi kartı alan müşteriler ise genellikle BONUS kredi kartı kullanmaktadırlar. Ülkemizde neredeyse ilk özellikli kartı çıkartan Garanti ve Bonus tüm üye işyerlerinde indirimli alışveriş imkanı sağlarken ayrıca yaptığınız alışverişlerden de BONUS puan kazanmanıza fırsat vermektedir. Eğer siz bu kredi kartını kullanıyorsanız ailenizden olan birisine de limitiniz doğrultusunda ek kart çıkartabilirsiniz. Bu ek kart sadece aile bireylerine çıkan bir üründür. Kredi kartı ek kart ayrıca yedek olarak kullanacağınız bir kartta olabilir. Şimdi sizlere garanti ek kart başvurusu nasıl yapılır, ek kart ücreti nedir, ek kart özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

İlgili yazılar;

Garanti BBVA Ek Kart Başvurusu

Garanti bonus ek kart çıkartmak istiyorsanız birçok yöntemle bu işlemi yapacağınızı söylemek isteriz. Öncelikle yeterli bir limit olması gerekiyor. Bu limit dahilinde istediğiniz kişinin TC kimlik numarası ile ek kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Garanti Bankası üzerinden kredi kartınız yoksa kredi notunuzun yüksek olması ve gelirinizde sıkıntı olmaması durumunda kart başvurusu yapabileceğinizi söylemek istiyoruz.

Başvuruları banka şubelerinden yapabilir, SMS ve internet bankacılığı ile yapabilir ve size en yakın Garanti ATM’sinden başvuru bırakabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetleri numarasını arayarak da bu işlemi yapmanız mümkündür. Ama en kolay yöntem internet bankacılığı ile yapılan işlemlerdir. Cep telefonunuzdan girerek kolayca ek kart başvurusu yapmanız mümkündür.

Bankalardan EK Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti ek kart çıkartmak istiyorsanız öncelikle çıkartacağınız kişinin 18 yaşından büyük olması gerekiyor. 18 yaşının altındakilere çocuk kartı çıkartabilirsiniz ve yapacağı tüm alışverişleri kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu yaştaki çocuklara kumbara hesabı da açabilirsiniz. 18 yaşından büyük olan aile bireylerinize, eşinize, kardeşinize ek kart çıkartmanız mümkündür. Bankalardan kredi kartı için ek kart almak istiyorsanız kart alacak kişinin de sizinle birlikte bankaya gelmesi gerekiyor. Eğer bu şekilde işlem yaparsanız hemen kart başvurusu onaylanır ve kişinin adresine 1 hafta içinde kartı ulaşacaktır. Bu ek kart çıkarttığınız kişi sizin limitinizden harcamalar yapacaktır.

Garanti BBVA Ek Kart Özellikleri Nedir?

Garanti Bankası ek kart özellikleri de aynı kredi kartı özelliği gibidir. Yukarıda da söylediğimiz gibi garanti ek kart sizin limitinize göre kişilere verilir. Eğer 2.000 TL limitli bir kartınız varsa 1.000 TL’ye kadar bu ek kartı çıkartabilirsiniz. Bu demek değildir ki sizin limitiniz 2.000 TL altına düşecektir. İkinizin toplam harcaması 2.000 TL olacaktır. Eğer siz o ay içinde tüm limiti harcarsanız ek kartı olan kişi o ay harcama yapamaz. Ayrıca kredi kartı ödemelerini de ek kartı olan kişi kendisi yapabilir. Onun harcadığı ve ödemesi gereken tutar sizin ödeyeceğiniz tutardan ayrı olarak onun hesabına gönderilir. Bu şekilde harcama yapabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz: Garanti Ek Kart Limit Arttırma Nasıl Olur?

Garanti Bonus ek kart kullanan müşteriler aynı kredi kartı olduğu gibi taksitli alışveriş yapabilir, indirimlerden faydalanabilir. Garanti ek kart ücreti kişilerin limit durumuna göre değişecektir. Normalde kartların senelik aidatları olur. Ek kart çıkarttığınızda bu aidat diğer kartın aidatı olarak da ödenmektedir. Yani kart çıkardığınız zaman ek kart için ayrı bir ücret ödeyeceksiniz. Bu ücret bir kereye mahsus sizin hesabınıza gönderilecektir.

Garanti ek kart alan müşteri ise kart borçlarını düzenli ödemezse hem kendinin hem de ek kart aldığı kişinin kredi sicilini etkileyecektir. Bu yüzden ek kart çıkartsanız bile ek kartı ödenip ödenmediğini sürekli kontrol etmelisiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/garanti-bbva-musteri-hizmetleri-direk-baglanma/
  2. https://www.kredivepara.com/garanti-ek-kart-nasil-alinir-garanti-ek-kart-basvurusu/
  3. https://www.kredivepara.com/garanti-ek-kart-limit-arttirma-nasil-olur/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz