Garanti Ek Kart Limit Arttırma Nasıl Olur?

Garanti Ek Kart Limit Arttırma Nasıl Olur?
Garanti Ek Kart Limit Arttırma Nasıl Olur?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Garanti Ek Kart Limit Arttırma Nasıl Olur? Garanti Ek Kart limit değişikliği yapmak istiyorum? Sizlere bu sorduğunuz soruların cevaplarını vereceğiz. Garanti Bankası üzerinden kredi kartı kullanan kişiler garanti ek kart başvurusu yaptıktan sonra kişilere kendi limitleri dahilinde ek kart başvurusu yaptıklarında limit belirlenir. Bu limit sizin limitinizin %50 civarıdır. Daha sonra limit değişikliği yapmak isterseniz de bu işlemin mümkün olduğunu söylemek isteriz. Yalnız limit arttırma işlemi yapacaksanız öncelikle bazı şartlara uygun müşteri olmanız gerekiyor. Garanti BBVA üzerinden aldığınız kredi kartının limitini arttırırsanız ek kart içinde limit arttırma yapabilirsiniz. Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı anlatımlar verelim.

İlgili yazılar;

Garanti Ek Kart Limit Arttırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eğer ek kart çıkarttığınız zaman 3.000 TL’lik karta 1.500 lira ek kart başvuru yaptıysanız bu limiti daha sonra arttırmak için öncelikle kredi kartı limitinizi arttırmanız gerekmektedir. Ek kart limit değişikliği işlemleri için başvuruyu ek kart sahibi değil ek kartı aldığınız kredi kartı sahibi yapmaktadır. Bu kişi limit arttırma işlemi yapacaksa öncelikle banka politikasına uygun olup olmadığını bilmesi gerekiyor. Kredi kartı limit arttırması yapmak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzda bir sıkıntı olmaması gerekir. Ayrıca sizin ve ek kartı kullanan kişinin ödemeleri düzenli olması gerekir. Genel olarak tüm limiti harcamanız ve bankanın gerçekten bu limit bu kişilere yetmiyor demesi önemlidir. Hiç harcama yapmazsanız, kredi kartı ödemelerini düzensiz yaparsanız limit arttırma işlemlerini yapamazsınız. Eğer şartlara uygunsanız limit arttırma işlerini kolayca yapabilirsiniz.

Garanti Limit Arttırma İşleri Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak için tüm şartlara uygun olmanız durumunda kart sahibi banka şubesinden direk form doldurarak limit arttırma talebinde bulunabilir. Daha sonra müşteri hizmetleri ve internet bankacılığını kullanarak da limit arttırma başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kartınızı Garanti ATM’sine soktuktan sonra Bakiye menüsünden limit arttırma başvurusu yapabilirsiniz. Garanti BBVA üzerinden limit arttırma işlemi yaptıktan sonra 1-2 gün içinde size onay veya olumsuz yanıt gelecektir. Eğer işleminiz onaylanırsa limit artışı kredi kartınıza direk geçer.

Limit arttıktan sonra ek kart limitini de aynı şekilde başvuru yaparak arttırmanız gerekiyor. Garanti başvuru yöntemleri ile ek kartınızın da limit arttırmasını talep edebilirsiniz. Bu süreç 1-2 gün içinde sonuçlanır. Size sms ile sonuç bildirilir. Bu şekilde garanti ek kart limit değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

Garanti Ek Kart Bakiye Sorgulama

Garanti ek kart limit sorgulama işlemlerini en kolay yapacağınız platform internet bankacılığıdır. Siz ek kart sahibi olsanız bile ek kartınıza internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz. Bu şekilde internet bankacılığı kullanıp ek kart bakiyenizin sorgulamasını yapabilir ve harcamalarınızı görebilirsiniz. Normal kart sahibi de ek kart verdiği kişinin ne kadar limiti kaldığını ve ne harcama yaptığını görecektir. Ayrıca bu işlemleri banka şubesi, ATM ve çağrı merkezi arayarak da yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/garanti-bbva-musteri-hizmetleri-direk-baglanma/
  2. https://www.kredivepara.com/garanti-ek-kart-nasil-alinir-garanti-ek-kart-basvurusu/
  3. https://www.kredivepara.com/garanti-ek-kart-limit-arttirma-nasil-olur/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz