Garanti BBVA Telefon Numarası Güncelleme (değiştirme) Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Telefon Numarası Güncelleme
Garanti BBVA Telefon Numarası Güncelleme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Garanti Bankası’nda kayıtlı olan numaranın bir başka numara ile değiştirilebilmesi için öncelikle bu durumun mutlaka bankaya bildirilmesi gerekilmektedir. Müşteriler Garanti BBVA telefon numarası güncelleme işlemlerini Garanti Bankası’nın en yakın şubesine giderek, Garanti Bankası’nın internet şubesini ve telefon bankacılığı hizmetlerini kullanarak ve Garanti Bankası ATM’lerinden telefon numaralarını değiştirme işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

İlgili Yazılarımız;

Garanti BBVA Telefon Numarası Güncelleme İşlemi

Garanti BBVA telefon numarası güncelleme işlemleri birçok kanallar kullanılarak yapılabilmektedir. Müşteriler bankada kayıtlı bulunan telefon numaralarını değiştirmek için Garanti Bankası’nın şubesine gidip bankadaki görevliye telefon numarası güncelleme talebinde bulunabilmektedir. Daha sonra banka görevlisinin verdiği telefon numarası güncelleme formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak telefon numarası güncelleme işlemi tamamlanmaktadır. Bunun dışında Garanti Bankası ATM’lerinden de telefon numarası güncelleme işleminin yapılması mümkündür. Müşteriler Garanti Bankası ATM’lerine kartları ile giriş yaptıktan sonra ekranda çıkan “Bilgi Güncelleme” bölümünden eski telefon numaralarını yeni telefon numaraları ile değiştirerek işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilmektedir. Ayrıca müşteriler telefon numarasını güncelleme işlemi için bankanın şubesini veya ATM’lerini kullanmak istemedikleri durumlarda Garanti Bankası’nın 444 0 333 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp telefon numarası güncelleme işlemlerini anında yapabilmektedir. Garanti Bankası’nın çağrı merkezinin sesli komut sistemi ile müşteriler ulaşmak istedikleri menülere çabuk bir şekilde erişebilmektedir.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığını Kullanma

Garanti Bankası’nın internet bankacılığı uygulaması sayesinde müşteriler telefon numarası güncelleme konusunda kolaylıklar elde edebilmektedir. Özellikle müşteriler bankanın şubesine gitmeye ihtiyaç duymayıp zaman kaybetmeyerek Garanti Bankası’nın internet bankacılığı aracılığı ile online bir şekilde telefon numarası güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Müşterilerin Garanti Bankası’nın internet aracılığı ile telefon numarası güncelleme işlemini yapabilmeleri için öncelikle Garanti Bankası’nın “https://www.garantibbva.com.tr/” resmi internet sitesine müşteri numarası ya da T.C. kimlik numaraları ve kullanıcı şifreleri ile beraber giriş yapmaları gerekmektedir. Sisteme giriş sağlandıktan sonra telefon numarası güncelleme işlemi için gereken sekmelere basılıp kolay bir şekilde telefon numarası değiştirme işlemleri gerçekleşebilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir;

Garanti Bankası’nın İnternet Bankacılığı İle Yapılacak İşlemler

Müşteriler Garanti Bankası’nın internet bankacılığı uygulamasını kullanarak sadece telefon numarası güncelleme işlemlerini yapmamaktadır. Garanti Bankası’nın internet bankacılığını kullanarak müşteriler banka ile ilgili tüm işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmektedir. Aşağıda müşterilerin Garanti Bankası internet bankacılığı uygulaması ile yapabilecekleri diğer işlemler listelenmektedir:

 • Parola İşlemler
 • Fatura Ödeme
 • E-devlet Kapısına Giriş
 • Kredi Kartından Havale Ve EFT İşlemleri
 • Döviz Transferi İşlemleri
 • iTunes Kodu
 • Kentkart Yüklemesi
 • Western Union
 • Gelirler/Giderler Yönetimi
 • Kayıtlı E-posta
 • Senet Ödemeleri
 • Garanti BBVA Bilgilendirme Hizmetleri
 • Kredi Risk ve Çek Raporu

Garanti BBVA Telefon Numarası Parola İşlemleri

Garanti Bankası’nın internet şubesi ve mobil bankacılık uygulaması ile telefon numarası güncelleme işleminin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için belli başlı güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Öncelikle Garanti Bankası’nın internet şubesine ve mobil bankacılık uygulamasına giriş yapabilmek için sadece rakamlardan oluşan şifre oluşturmak gerekmektedir. Oluşturulacak şifre 6 haneli olarak yapılmalıdır. Özellikle T.C. kimlik, müşteri veya telefon numarası ve doğum tarihi gibi başkaları tarafından kolay tahmin edilebilecek rakamlarla şifre oluşturulmamalıdır. Aksine daha zor ve unutulmayacak şifreler belirlenmelidir. Bunun yanı sıra parolaların belli zaman aralıklarında yeniden oluşturulması güvenlik açısından tavsiye edilmektedir. Müşteriler güvenlik açısından önerilen tavsiyeleri uyguladıkları takdirde telefon numaralarını güncelleme işleminde veya başka yapmak istedikleri işlemlerde Garanti Bankası’nın internet şubesini ve mobil bankacılık uygulamasını güvenli bir şekilde kullanabilme imkânını elde edebilmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/garanti-bankasi-kredi-karti-sifresi-nasil-alinir/
 2. https://www.kredivepara.com/garanti-bbva-kredi-karti-limit-arttirma/
 3. https://www.kredivepara.com/garanti-ek-kart-limit-arttirma-nasil-olur/
 4. https://www.kredivepara.com/garanti-bankasi-kredi-oranlari/

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz