Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller Avantajları ve Teklif Süreci Nedir?

garanti bbva satilik gayrimenkuller avantajlari
garanti bbva satilik gayrimenkuller ozellikleri

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Garanti BBVA‘da elindeki ihtiyaç fazlası taşınmazları satışa sunmaktadır. Bu yazıda Garanti BBVA satılık gayrimenkul prosedürü üzerine bilgi verilmektedir.

Garanti BBVA Satılık Gayrimenkul Bilgisi Edinilmesi

Garanti BBVA satılık gayrimenkuller hakkında bilgi edinilmesi için yakın zamana kadar Garanti BBVA şubelerine gidilmesi gerekli idi. Artık Garanti BBVA taşınmazları hakkında bilgi almak isteyen alıcılar için Gayrimenkulleri Arama Modülü kullanılabiliyor. Bu modül üzerinden alıcı kendi arama özelliklerine uygun olan seçeneklerden bir tanesini ya da birkaç tanesini  belirleyerek liste halinde görüntüleyebilir. Garanti BBVA satılık gayrimenkulleri ile ilgili bütün bilgileri görebilmek için kullanılabilecek bir başka yöntem de  ‘’Ara’’ butonuna basılarak, satılık gayrimenkullerin tamamı ekranda görüntülenmesidir.

Garanti BBVA satışa sunduğu mülklerin ödemesini peşin olarak talep etmektedir. Banka vadeli satış işlemi yapmamaktadır. Garanti BBVA bütün satış işlemlerini TL cinsinden yapmaktadır.

Garanti BBVA isteyen kullanıcılarına satışa sunduğu mülkleri alabilmesi için konut kredisi kullandırabilir. Böyle bir durumda taşımaz için teklif veren alıcının teklifinin kabul edilmesi halinde konut kredisi için müracaatta bulunulur. Konut kredisi için verilen tutarın tamamı ihaleye çıkarılan mülkün satın alınması için Garanti BBVA’ya yatırılır. Satış işlemleri tamamlandıktan sonra alıcı anlaşma yaptığı fiyat ve vade üzerinden konut kredisini öder.

İlgili Yazılarımız;

Garanti BBVA Satılık Gayrimenkul Teklif Verilmesi

Garanti BBVA satılık gayrimenkuller hakkında teklif verilmesi için satın alma taleplerinin yazılı teklif verilir Bu işlem için Teklif Verme Formu kullanılmaktadır. Bu konuda irtibat kurulabilecek kanallar şunlardır:

 • Garanti BBVA bankasının yurt içi ya da yurt dışında yer alan şubeleri
 • Garanti BBVA bankasının yurt içi ya da yurt dışında yer alan temsilcilikleri,
 • Garanti BBVA bankasının yurt içi ya da yurt dışında yer alan bölge müdürlükleri
 • Satın alma ve Emlak Müdürlüğü / Emlak Servisidir.

İlgili taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgi alınmak istenmesi halinde Satın Alma ve Emlak Müdürlüğü/ Emlak Servisi ile iletişim kurulabilir. Bu amaçla kullanılabilecek telefon ve faks numaraları şunlardır:

 • Garanti BBVA Satın Alma ve Emlak Müdürlüğü/ Emlak Servisi telefon no: 0 212 318 48/ 57/ 58,
 • Garanti BBVA Satın Alma ve Emlak Müdürlüğü/ Emlak Servisi faks no: 0 212 356 79 13’dür.

Garanti BBVA Satılık Gayrimenkul Teminat Bedeli

Garanti BBVA satışa sunduğu taşınmazlara teklif verilmesi için öncelikle teminat bedelinin yatırılmasını şart koşmaktadır. Alıcının ilgilendiği taşınmaza ait teklif, bahse konu taşınmazın muhammen bedelinin % 5’i olarak belirlenmiştir. Bu rakam teklif verilmeden önce Garanti BBVA Genel Müdürlük hesaplarına yatırılmalıdır.

Teminat bedelinin yatırıldığına dair dekont, teklif verilmeden önce banka tarafından istenen diğer evraklarla birlikte  Garanti BBVA’ya  biraz edilmelidir.

Göz Atabilirsiniz;

  • Halkbank Satılık Gayrimenkuller Özellikleri ve İstenen Evraklar Yazıya Git
  • ING Bank Satılık Gayrimenkuller Teklif ve Satışı Yazıya Git
  • Denizbank Satılık Gayrimenkuller Teklif ve Onay Süreci Yazıya Git
  • Akbank Satılık Gayrimenkuller İçin İstenen Belgeler Nelerdir, Nasıl Teklif Verilir? Yazıya Git

Garanti BBVA Satılık Gayrimenkul Edinmenin Avantajları

Garanti BBVA’dan satılık gayrimenkul almak genellikle alıcılar için avantajlıdır. Bu avantajlar şöyle sıralanabilir:

 • Garanti BBVA diğer bütün bankalar gibi KDV ödemesinden muaftır. Bu bilgiden hareketle banka ile yapılan alışverişlerde alıcı da KDV ödemesinden muaftır.
 • Garanti BBVA üzerinden taşınmaz alındığında piyasada yapılan alışverişlerde olduğu gibi bir emlakçı ile muhatap olunmadığı için herhangi bir komisyon ödenmesine gerek yoktur.
 • Garanti BBVA satışa sunduğu mülkleri genellikle piyasa fiyatından daha düşük bir muhammen bedel ile piyasaya sunar. Bu nedenle de alınan mülk genel olarak piyasa fiyatından daha ucuza mal edilmiş olur.

Garanti BBVA satılık gayrimenkuller hakkında banka tarafından bildirilen resmi ve güncel bilgiler bunlardır. Satılık gayrimenkuller Garanti BBVA resmi web sitesi üzerinden takip edilebilir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/akilli-yatirim-nasil-yapilir/
 2. https://www.kredivepara.com/pesinatsiz-ev-kredisi-alin/
 3. https://www.kredivepara.com/kuveyt-turk-konut-kredisi-hesaplama-faiz-oranlari/
 4. https://www.kredivepara.com/konut-kredisi-faiz-oranlari-hizla-dusuyor/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz