Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre
Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre

Garanti BBVA internet bankacılığı şifre blokesi durumunda banka şubeleri, internet bankacılığı ya da çağrı merkezleri kullanılabilmektedir. Banka, bu durumlarda tek kullanımlık şifre gönderme uygulamasına sahiptir. Bunun için banka kayıtlarında bulunan cep telefonu numaranızı halen kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde sizden istenen tek kullanımlık şifrenin başka bir numaraya gönderilmesi mümkün olmadığından önce şubelere uğrayarak numaranızı güncelleştirmeniz, ardından güncel numaraya şifre değiştirme talebi ile tek kullanımlık kod göndermeniz gerekecektir.

  • İş Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme Kaç Gün Sürer? İçeriğe Git
  • Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri İçeriğe Git
  • Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller Avantajları ve Teklif Süreci Nedir? İçeriğe Git
  • Garanti BBVA Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme İçeriğe Git
  • Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

Göz atabilirsiniz: Garanti BBVA Telefon Numarası Güncelleme (değiştirme) Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini Şubelerden Kaldırmak

Şubeden internet şubesi blokesi kaldırmak için en yakın şubeyi tercih edebilirsiniz. İstediğiniz Garanti BBVA şubesinden gerçekleştireceğiniz işlem için gişe işlemlerinden sıra lamanız gerekmektedir. Sıranızı müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranız aracılığıyla almanız halinde banka, müşterisi olmanız sebebiyle size öncelik tanıyacaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Sunexpress Bilet Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda kendi yaptığınız şifre yenileme ya da bloke kaldırma işleminde sorun yaşanabilmektedir. Bunun nedeni şifrenin talep edildiği telefon numarasında sorun olması, SMS gönderimine bağlı sorunlar ya da mobil uygulamanın sim kartı bloke etmesi olabilir. Siz evde uğraştığınız halde internet bankacılığı şifre blokenizi kaldıramadıysanız, bunun nedenini şubelerden öğrenmelisiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Şubede sizden istenecek belge yalnızca kimliğiniz olacaktır. Kimlik belgelerinizle bağlantılı olarak banka müşterisi olduğunuz doğrulandığında, banka size tek kullanımlık şifre gönderir. Şifreyi görevlinin yanında sisteme girerek tüm işlemleri yapabilirsiniz. Eğer şifre telefonunuza gelmiyorsa, kartınızı ve hesabınızı üzerine kaydettiğiniz telefon numarasını kontrol etmenizi öneririz. Bu konuda da sorun yoksa, herhangi bir referans telefon numarasını yeni kayıt adı altında kartınıza tanımlayarak şifrenin buraya gönderilmesini talep edebilirsiniz. Gelen şifre ile giriş yaptıktan sonra ekranda bulunan zorunlu şifre değişikliği düğmesinden kendinize yeni şifre belirlemeli, bundan sonra belirlediğiniz yeni şifre ile giriş işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

Garanti BBVA İnternet Şubesi Blokesini Çağrı Merkezlerinden Kaldırmak

Müşteri hizmetlerinden internet şubesi blokesi kaldırmak için aramanız gereken numara 444 0 333’tür. Burada sizden öncelikle T.C. kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı tuşlamanız istenir. Bu sayede bankadaki kaydınız doğrulanır. Ardından yapmak istediğiniz işleme dair seçenekleri gözden geçirmeniz gerekmektedir. İki menü üst üste diğer işlemler seçeneğini belirten rakamı tuşlarsanız, sistem sizi müşteri temsilcisine yönlendirecektir. Müşteri temsilcisine internet bankacılığı şifrenizin bloke olduğunu bildirmeniz halinde kullanmakta olduğunuz numaraya bir şifre gönderilir. Eğer bankada kayıtlı numaranız ile kullandığınız numara farklıysa, ilk yapmanız gereken kayıtlı numarayı değiştirmek olmalıdır. Bu işlemden sonra kayıtlı numaranıza gönderilecek şifre ile Garanti BBVA internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Yapacağınız girişin ardından ekranınıza zorunlu şifre değişikliği uyarısı gelecektir. Şifrenizi değiştirmeden işlemlerinize devam edemezsiniz. Şifre değişikliğinden sonra tekrar giriş yaparak normal bir şekilde internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Albaraka İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini Şubelerden Kaldırmak

Şubeden internet şubesi blokesi kaldırma işlemi için herhangi bir Garanti BBVA şubesini tercih edebilirisiniz. Yapacağınız işlem için bankanın gişe işlemlerinden sıra almanız yeterli olacaktır. Sıranız geldikten sonra internet bankacılığı şifrenizin bloke olduğunu bildirirseniz sizden kullanmakta olduğunuz kartınız yada kimliğiniz istenir. Müşteri olduğunuz doğrulandıktan sonra sisteme kayıtlı cep telefonunuz kontrol edilir ve tutarsızlık yoksa tek kullanımlık şifre gönderilir. Ardından şifre ile internet bankacılığına giriş yaparak kendi şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Şubesi Blokesini Kaldırmazsam Ne olur?

İnternet şubesi blokesinin kalkmaması durumu kullanıcıların internet üzerinden alışveriş yapamamalarına neden olmaktadır. Bunun yanında kredi kartı bloke kaldırma, kredi kartı şifre değiştirme gibi Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden yapılabilen işlemlerde de sorun yaşanır ve sisteme giriş yapılamaz.

Garanti BBVA bankamatik kartı şifre alma işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri ve kullanılabilecek yöntemleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz