Garanti BBVA Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

garanti bbva bnkamatikte param kaldi
garanti bbva atm parami yuttu

Garanti BBVA para sıkışması durumunda yapılabilecek ilk şey bankamatiğin sistem yavaşlığı yaşadığı düşüncesiyle beklemektir. Bazı durumlarda Garanti bankamatikleri üst üste çok fazla işlem maruz kalmak, aşırı sıcakta veya aşırı soğuk altında çalışmak gibi nedenlerle düzgün çalışmayabilmekte ve para sıkışmasına neden olabilmektedirler. Bankamatikten paranın alınması birkaç dakika beklendikten sonra çoğu zaman gerçekleşmektedir. Bu gecikmenin nedeni bankamatik işlemcisinin yavaş çalışmasıdır. Eğer beklendikten sonra para alınamamışsa teknik bir sorun var demektir ve Garanti şubelerine başvurma yoluna gidilmelidir. Garanti BBVA bankamatikte param kaldı sorununuzun çözümleri yazımızda.

Göz atabilirsiniz: Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Garanti BBVA Bankamatikte Param Kaldı, Nereye Başvurmalıyım?

Garanti şubelerinden sıkışan paranın iadesini istemek için şubelerin giriş bölümünde görev yapan güvenlik görevlilerine gidilmelidir. Güvenlik görevlisine karşı karşıya kalınan sorun anlatılmalıdır. Daha sonra güvenlik görevlisi teknik personeli çağıracaktır ve personel ATM ile ilgilenirken mağdur durumdaki kişi şubeye alınarak bir form dolduracaktır. Bu formu doldurduktan sonra değerlendirme sürecini başlayacaktır. Doldurulacak bu formun amacı, para iadesi isteyen kişi ile ATM’de sorun yaşayan kişinin aynı olup olmadığını kontrol etmektir. Bazı durumlarda insanlar ATM ekranındaki hesap detaylarına bakmadıkları için hatalı işlemi fark etmemektedirler. Kendilerinden sonra gelen kişi ise bunu fark ederek sorunu yaşayan kendisiymiş gibi şubeye giderek para iadesi istemektedir. Daha çok geçmişte yaşanan bu durumlar ATM’lerin tepesine konan kameralarla ortadan kalkmıştır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifresi Alma

Garanti Bankamatikte Kalan Parayı Telefon Yoluyla Bildirmek

Garanti müşteri hizmetlerinden sıkışan parayı bildirmek, kimi zaman ATM’ler şubelerden çok uzakta olabildikleri için müşterinin işini kolaylaştıran bir yöntemdir. Kişi, ATM parayı yuttuktan hemen sonra 444 0 333 veya 0850 222 0 333 numaralarından birini aramalıdır. Bu numaralar arandıktan sonra müşteri temsilcisiyle iletişime geçilir. Müşteri temsilcisine kimlik bilgilerinin yanı sıra işlemin yapıldığı zaman, işlem için ne kadar para yatırıldığı veya çekildiği gibi bilgiler de verilir.

Müşteri temsilcisiyle yapılan bu konuşma kayıt altına alınacaktır ve para iadesi başvuru sürecinden kanıt olarak kullanılabilecek, böylece süreci kısaltacaktır. Müşteri temsilcisi ile görüşüldükten sonra yine bir değerlendirme sürecine girilir. Bu süreç içerisinde müşteri, bir Garanti şubesine gidip vakit kaybetmeden belirtilen formu doldurursa işlemi hızlanmış olacaktır. Bu sorunu yaşayan yüzlerce müşteri olduğundan hem müşteri hizmetlerinin aranması hem de form doldurulması kişiyi öncelik sırasında öne taşır. Dileyen müşteriler para iadesi sürecini daha da hızlandırmak için https://www.garantibbva.com.tr internet sitesinden iletişim/şikayet formu da doldurabilirler.

Göz atabilirsiniz: Garanti BBVA Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Garanti Bankamatiklerinde Sıkışan Para Hangi Yollardan İade Edilir?

Garanti ATM’sinde sıkışan paranın iade edilme şekli, ATM’nin şubeden uzaklığına bağlıdır. Eğer sorun şubeye bağlı olmayan bir ATM’de geçekleşmişse para, nakit olarak verilmeyecektir. Onun yerine para otomatik olarak müşterinin kredi kartı hesabına yatar.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  HSBC Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Eğer sorunun yaşandığı ATM şubenin bitişiğindeyse durum farklıdır ve müşteri parasını nakit olarak bir zarf içerisinde alabilmektedir. Bunun dışında, para iadesi yapılana kadar geçen süre de ATM’nin şubeden uzaklığına göre değişir. Şubeye bağlı olan ATM’ler günde 3-4 kez boşaltıldıkları için rutin olarak yapılan bir boşaltma sırasında para sayılarak eksik veya fazla olduğu görülür ve müşteriye iade yapılır. Şubeden bağımsız olan uzaktaki ATM’lerde ise para değiştirme işlemi 2 günde bir yapılmaktadır. Yani müşterinin söylediği gibi bir hatanın olup olmadığının anlaşılması için bu değiştirme işlemi beklenmelidir ki bu da iade sürecini birkaç gün uzatır.

Garanti BBVA ATM’lerinde Kredi Veya Banka Kartı Yutulması

Kredi kartının bankamatik tarafından yutulması durumunda yapılması gerekenler para sıkışması sırasında yapılması gerekenlerle aynıdır. Kredi karlarının yutulması para yutulması kadar sık olmasa da sık sık görülmektedir ve bazı durumlarda kartın iptali gerekebilir. Eğer kredi kartı ATM’den kurtarılamamışsa kart, şubelerden veya telefon bankacılığından iptal edilebilir ve yeni kart çıkarılabilir. Yeni çıkarılan karta iptal edilen karttaki para aktarılarak Garanti bankamatiklerinden işlem yapmaya devam edilebilir.

Göz atabilirsiniz: Garanti BBVA Bankamatik Kartı Şifre Alma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz