Garanti Bankası Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme

Garanti bankası ile trafik cezanızı sorgulayarak miktarını öğrenebilir ödeme işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. Garanti Cep ya da Garanti İnternet Şubesi ile trafik cezanızı rahatça ödeyebilirsiniz.

Garanti Bankası Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojisiyle artık tüm kurumlar internet çağına ayak uydurarak online ödeme kabul eder hale geldi. Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz onlarca ödeme içerisinde trafik cezası ödemeleri de mevcut. Garanti Cep veya Garanti İnternet Şubesi kullananların bileceği gibi trafik ödemelerinin yanı sıra Mtv ödemesi, GSM TL yüklemesi, fatura ödemeleri gibi daha birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Garanti Bankası’nın Gelir İdare Başkanlığı ile yapmış olduğu anlaşma neticesinde trafi cezası ve mtv ödemelerini yapabilmenizin önü açılmıştır. Hesabınızdaki mevcut paranız ile veya kredi kartınızın limiti ile bu ödemeyi gerçekleştireblirsiniz.

  • Trafik cezası sorgulamak için yapmanız gereken ilk adım Garanti İnternet Şubesi veya Garanti Cep şubesine giriş yapmanızdır. Henüz hiç giriş yapmadıysanız Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma yazısına göz atarak nasıl giriş yapacağınızı öğrenebilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra “İşlemler” menüsüne giderek “Ödemeler”i seçin. Ardından karşınıza çıkan menüde “Vergi/Para Cezası”nı seçin. Yeni gelen menüde “Trafik Para Cezaları”nı seçtikten sonra ise trafik cezası türü ve plaka bilgisi  girmeniz gerekecektir.

Sizden istenenleri eksiksiz doldurarak kayıtlı bir cezanız varsa ekranda görebilirsiniz.

Garanti Bankası Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır?

Yukarıda sorgulama işlemini yaptıktan sonra mevcutta bir cezanız varsa yanında gözükecek olan ödeme yöntemlerini görebilirsiniz. Ödeme seçeneğine tıklayarak hesap veya kredi kartınızı seçip kolayca Garanti Bankası trafik cezası sorgulama ve ödeme yapabilirsiniz.

444 0 333 numaralı Garanti müşteri hizmetleri numarasını da arayarak trafik cezanızı sorgulama işlemini yapabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir