Garanti BBVA Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti BBVA Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır
Garanti BBVA Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Hem alışverişlerde hem de ATM’lerde kullanacağınız şifrenizi almak için 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni aradığınızda Garanti kredi kartı şifresi almak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Paracard şifrenizi de 444 0 333 Alo Garanti Hattından alabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz: Garanti Paracard Ne Demek?

Birçok sorunun cevabını için yazdığım bu makalede, Garanti Bankasının internet sitesi üzerinden verdiği hizmetle bulmak mümkün. Bunu cep telefonu uygulamasından şifre al/şifre değiştir seçeneği ile yapabilirsiniz ya da internet sitesi üzerinden https://www.garanti.com.tr/ssl/parola_al#calcContent=UID3fafa7b adresinden şifre işlemlerinizi yapmanız mümkündür. Bankanın müşterisi değilseniz bile internet üzerinden belirttiğim adresten müşteri değilim seçeneği ile çıkan formu doldurarak müşterisi olabileceğiniz bankanın bankacılık hizmetlerinden avantajlarından sizde faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Bankaya ait kartınız yoksa yine aynı ekrandan kartım yok seçeneği ile çıkacak formu doldurmalısınız. Daha sonrasında banka adresinize sözleşme gönderecektir. Sözleşmeyi imzalayarak en yakın Garanti Bankası Şubesine teslim etmeniz gereklidir. Bu yollar ile sizde şubesiz olarak internet üzerinden ya da cep telefonunuz ile işlemlerinizi istediğiniz yerden istediğiniz zaman yapma imkanına kavuşmuş olacaksınız. Şifrematik işlemleri yapabilmeniz için Garanti Bankasının müşterisi olmalısınız ve internet bankacılığı kullanıyor olmanız gereklidir. Şifrematik işlemleri için bir defaya mahsus olmak üzere işlem ücreti alınmaktadır. Şifrematik başvurusunu sadece internet şubesi üzerinden şifrematik menüsünden yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri ile Şifre Alma

Müşteri hizmetleri ile şifre alma; Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Garanti Bankası kredi kartı için şifre alınması için tercihe bağlı Garanti Bankası internet şubesinden, 444 0 333 hatlı Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerinden, 3340 SMS uygulamasından veyahut BonusFlaş uygulaması üzerinden kredi kartına şifre alınabilir. Yukarıdaki başvuru kanallarından tercih yapılarak kredi kartına yeni şifre oluşturularak hemen kullanıma açılabilir. Garanti Bankası kredi kartına şifre oluşturulmasında en pratik yöntem bankanın müşteri hizmetlerinin aranmasıdır. Garanti Bankası 444 0 333 müşteri hizmetleri arandıktan hemen sonrasında sesli komut uygulaması üzerinden ”kart şifresi almak istiyorum” belirtildikten sonra ilgili menülere yönlendirilir. Bu aşamadan itibaren kredi kartı şifresi oluşturulabilir. Ya da BonusFlaş uygulaması indirilerek de ”Yeni Kart Şifresi Al” menüsünden kredi kartı şifresi kolayca oluşturulabilir. Kart şifresi oluşturulduktan sonra şifrenin diğer bireyler ve banka personeli ile dahi kesinlikle paylaşılmamalıdır.

Göz Atabilirsiniz: Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? Kart Şifresi Nedir?

Garanti BBVA SMS ile Şifre Alma

SMS ile şifre alma; Garanti Bankası SMS üzerinden de kredi kartı şifresi alınabilir. Şifre yazıldıktan hemen sonrasında kredi kartının son 6 rakamı, anne kızlık soyadının ilk 2 harfi, kredi kartının arka kısmında bulunan güvenlik kodunun ilk 2 harfi aralarında birer boşluk bırakılarak 3340’a gönderilmesi yeterlidir. Bu sayede belirlenen kredi kartı şifresi ise kullanıcı tarafından gerçekleştirilen ilk alışverişte cep telefonundan tanımlanır. Kredi kartının şifresi oluşturulduğunda tahmin edilmesi güç olabilen rakamlar tercih edilmelidir. Ayrıca şifrenin olası unutulma durumuna karşın not defterine veya şifreli telefon not defterine kayıt edilmelidir.

Garanti Bankası kredi kartı şifresi değiştirilmek istendiğinde 444 0 333 Garanti Bankası müşteri hizmetleri aranması yeterlidir. Garanti Bankası internet bankacılığı kullanıcısı olunması durumunda da kullanıcı adı ve parola ile panel bölümüne giriş yapılmalıdır. Buradan Kart-Şifre İşlemleri->Şifre Belirleme/Değiştirme sekmesinden kredi kartı şifresi değiştirilebilir. BonusFlaş uygulaması üzerinden kredi kartı şifresi değişimi için uygulama indirilmesi gerekiyor. Bu aşamadan hemen sonrasında ise Ayarlar->Kart Ayarları->Kart Şifre İşlemleri adımından kredi kartı şifresi güncellenebilir.

Göz Atabilirsiniz: Bonus Kredi Kartı Ne Demek?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz