Garanti Bankası Konut Kredisi Alma Şartları

blank

Siz de artık ev kirası ödemekten sıkıldıysanız ve ev sahibi olmak istiyorsanız Konut kredisi alabileceğiniz alternatif bankalardan biri de Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu Mortgage (Konut) kredisi için internet bankacılığı kullanmayan kişileri için tek başvuru seçeneği banka şubeleridir. Yani diğer birçok kredi türünde olduğu gibi internet ya da SMS ile Garanti Bankası konut kredisi başvurusu yapılamamaktadır. Eğer Garanti bankası internet şubesi kullanan biriyseniz online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

blank
blank

Göz atabilirsiniz: Garanti Bankası 1.24 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredisi alma şartları

İlk olarak isterseniz bankanın resmi web sitesindeki Mortgage Başvuru formu‘nu doldurarak ön başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İlgili sayfada 11 haneli TC kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı ve cep telefonu numaranızı girmelisiniz. Bu bilgileri doğru şekilde girdiyseniz öncelikle banka sizin hakkınızda ufak bir araştırma yapacak ve akabinden sizi telefonla arayarak durum hakkında bilgilendirme yapacaktır.

Kredi başvurusu sırasında banka şubelerine gerekli belgelerle gidilmesi lazımdır.

Gerekli belgeler:

  • TC kimlik numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı
  • Son 6 aya ait ve adınıza kayıtlı olan elektrik, su, doğalgaz ya da sabit telefon faturası. Alternatif olarak ise ikametgah belgesi.
  • Gelir durumunu gösteren belge (maaşlı çalışan kişiler için iş yerinden alınacak olan maaş yazısı veya bordro, emekli olan kişiler için emekli maaşının alındığını gösteren banka hesap cüzdanı, sermaye ya da şahıs şirketiniz varsa güncel olan vergi levhası, kira geliri ile yaşamınızı idame ettiriyorsanız eski olmayan kira kontratı ve kiranın tahsil edildiğini gösteren belge, faiz geliriniz varsa faiz geliri belgesi ile hesap cüzdanı, çiftçi olan kişiler için çiftçi belgesi)
  • Evin kat mülkiyeti tapusu veya kat irtifakı tapusu ile yapı kullanım izin belgesi veya inşaat ruhsatı fotokopisi
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2020

belgeleri ile size en yakın banka şubelerinden birine gitmelisiniz. İnternet şubesi aracılığıyla yapılan konut kredisi başvurularında da banka şubelerine bu belgelerle eksiksiz şekilde gidilmesi gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Devlet Destekli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Kobi olarak yapılan Garanti Bankası konut kredisi başvurularında işletme ile ilgili ek belgeler de talep edilebilmektedir. Daha detaylı bilgiye erişmek için Garanti Bankası resmi web sitesini ziyaret edebilir, banka şubelerine gidebilir ya da telefon bankacılığı hizmeti olan 444 0 333 numarası aranmalıdır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz