Garanti Bankası Ek Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Garanti bankası ek hesap açma nasıl yapılır
Garanti bankası ek hesap açma nasıl yapılır

Bazen gelirimiz ihtiyaçlarımızı karşılamıyor olabilir. Bu durumda bankaların çıkarmış olduğu ürünlerden yararlanmak zorunda kalırız. Küçük ihtiyaçlarımız için genelde bankaların kredi kartları kullanılsa da kredi kartını tercih etmeyen ya da kredi almak istemeyen kişiler, genelde maaş anlaşmalı oldukları bankalardan ek hesap açarlar. Bu ek hesaplar kredi kartı gibi fazla avantajlar sunmasalar da kişinin aldığı maaş gününde tahsil edildiği için faizi de çok yüksek tutulmaz.

Göz atabilirsiniz: Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma : Bonus Sanal

  • QR Kod Okutarak Para Çekme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkuller Teklif Verme ve İletişim Bilgileri İçeriğe Git
  • İş Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Faizleri ve Avantajları İçeriğe Git
  • İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Başvurusu ve İstenen Belgeler İçeriğe Git
  • ING Bank Satılık Gayrimenkuller Teklif ve Satışı İçeriğe Git

Birçok bankacılık ürünleriyle müşterisinin yanında olan Garanti Bankası, müşterilerine diğer bankalarda olduğu gibi ek hesap imkânı da sunuyor. Garanti Bankası ek hesap seçeneği olarak bilinen kredili mevduat hesabının karşılığı, avans hesap olarak tanımlanmıştır. Garanti Bankası avans hesabı özelliklerine kısaca bakacak olursak, müşteriler hesaplarında para olmasa bile avans hesap limiti dışına çıkmamak kaydıyla, dilediği gibi para çekiyor ve çektiği para ne olursa olsun sadece %2,00 faizle geri ödüyor. Burada avans hesabın tercih edilmesinin en büyük nedeni yansıtılan faizin gün bazlı olmasıdır.

Ayrıca avans hesapta kullanılan tutarlar için %2 faiz dışında herhangi bir ücret talep edilmiyor. Hesabı kullandığınız anda, bir sonraki gün çektiğiniz tutar için faiz işlemeye başlar. Maksiimum 30 günün faizi tarafınıza işletilir. Dilerseniz 30 gün beklemeden avans hesap borcunuzu kapatıp küçük tutarlar ödeyerek avantajlı duruma geçebilirsiniz. Avans hesap ile havale eft yapabilir, maksimum 12 ay taksitli olmak kaydıyla nakit avans çekebilirsiniz. Yine fatura ödemelerinizi bu hesap üzerinden gerçekleştirebilir, dilediğiniz kişinin banka hesabına para transfer edebilirsiniz.Garanti Bankası ek hesabınızdan bankada hesabı olmayan bir kişinin cep telefonuna para gönderimi de sağlayabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Garanti Bankası Ek Hesap Açma Yöntemleri

Garanti Bankası ek hesap açma başvurusu yapmak için birçok yolunuz mevcuttur. Başvurunun en kolay yolu, Garanti müşterisiyseniz, internet şubesi olacaktır. Bankanın ürünlerini kullanıyorsanız ya da maaş müşterisiyseniz, Garanti avans hesap başvurusu yaptığınızda başvurunuz, çok kısa bir süre içerisinde onaylanır. Garanti Bankası ek hesap başvurusu yapmanın bir diğer güvenli yolu, şubeler ve çağrı merkezi desteği olacaktır. Onaylanan başvurunuzdan sonra sizlere bir limit tahsis edilir. Bu hesap kredili mevduat hesabı olduğu için, banka ile aranızda bir sözleşme düzenlenir. Bu sözleşmeyi yerinizden kalkmadan internet şubeniz üzerinden kolaylıkla onaylamanız mümkündür. Bilgilerinizde eksiklik varsa, bir defaya mahsus olmak üzere en yakın Garanti Bankası şubesine uğramanız gerekecektir. Elde ettiğiniz avans hesabınız haricî çekmiş olduğunuz krediler varsa şube tarafından sizlere kredi taksidinizi ödeyecek kadar bir limit tanımlanır. Hesabınıza tanımlı limiti, dilerseniz Garanti Dijital kanallarından ya da şubelerden arttırabilirsiniz..

İlginizi çekebilir: Finansbank Enpara Ekpara Hesabı Nasıl Alınır?

Ay sonunda isterseniz hesap hareketlerinize e-posta adresinize isteyebilirsiniz. Avans hesabınız vaadesiz TL hesabınızın bağlı bulunduğu Para Card ya da kredi kartınıza da otomatik tanımlanacaktır. Bu sayede istediğiniz yerden banka kartınızla alışveriş yaparken avans hesabınızı kullanabileceksiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-taksitli-nakit-avans-nasil-cekilir/
  2. https://www.kredivepara.com/garanti-bbva-musteri-hizmetleri-direk-baglanma/
  3. https://www.kredivepara.com/yapi-kredi-bankasi-personel-alimi/
  4. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-aninda-kredi-basvurusu/

Güncelleme: 06.09.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz