Garanti Bankası CepBank Para Çekme ve Gönderme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası CepBank Para Çekme ve Gönderme

Garanti Bankası’nın yeni hizmetlerinden biri olan CepBank ile dakikalar içerisinde kartsız para gönderip çekmeyi öğrenebilirsiniz. Cepbank ile para gönderilen kişinin ATM’lerden cepbank para çekme işlemini bilmesi gerekmektedir. Henüz cepbank para gönderme ve cepbank para çekme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu yazı size yardımcı olacaktır.

Cepbank ile nasıl para gönderilir ve çekilir?

Garanti Cepbank ile para gönderecekseniz Garanti bankası müşterisi olmanız ve internet bankacılığını veya cepşubeyi aktif bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Parayı gönderebilmeniz için ya hesabınızda yeteri kadar para olmalı ya da ek hesapta tanımlı olan para olmalıdır. Cepbank para gönderme adımını seçerek para gönderilecek olan kişinin cep telefonu numarası ve gönderilecek olan miktar seçilmelidir.

Cepbank para gönderme işlemi istenirse bankamatikler aracılığıyla da yapılabilmektedir. İnternet aracılığıyla cepbank para gönderme işlemi 1.25TL iken, bankamatikler aracılığıyla yapılan kartsız cepbank işlemleri 5TL gibi bir masraf içermektedir. Garanti Cepbank ile gönderilebilecek minimum tutar 20TL’dir.

Garanti Bankası CepBank Para Çekme ve Gönderme

Kısa mesajla Cepbank para gönderme

Cep telefonunuzdan mesaj atarak kolayca para gönderebilirsiniz. Kısa mesajla para gönderme işlemini yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  • Cep telefonunuzun SMS bölümüne girerek para göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarasını veya Paracard/Bonus Kontör numarasını yazıp boşluk bırakın,
  • Göndermek istediğiniz tutarı girerek bir boşluk daha bırakın ve CepBank şifrenizi yazın,
  • Rakamları kontrol ettikten sonra 3333’e kısa mesaj (SMS) gönderin.

Örnek cebe para gönderme mesajı: 5xx2345678 50 1234

Örnek karta para gönderme mesajı: 6666777788889999 50 1234

Mesajı gönderdikten sonra işlemin tamamlandığına dair Referans Numarası ile bilgilendirme kısa mesajı (SMS) alacaksınız.

Para gönderilen kişi Garanti Bankası’ndan, herhangi bir ATM üzerinden parayı çekmesi için gerekli şifre ve adınız soyadınızın olduğu ücretsiz bir kısa mesaj alır. Her işlem için farklı şifreler gönderilir.

Örnek mesaj: Mehmet Gürbüz Garanti CepBank ile size para gonderdi. Istediğiniz bir Garanti Paramatik ATM’sinden 7 gun icinde kartsiz cekebilirsiniz. Şifre: xxxx

CepBank ile gönderilen parayı çekme

Herhangi biri size Garanti Cepbank ile para gönderdiyse bu durumda cep telefonu numaranıza şifre ile bir SMS gönderilecektir. Gelen bu SMS ile herhangi bir Garanti ATM’sine giderek kartsız işleme tıklamasınız. Buradan cepbank para çekme kısmını seçerek para gönderen kişinin cep telefonu numarasını, size gönderilen miktarı ve cep telefonunuza gelen SMS’i girmelisiniz. Bunları doğru şekilde girmeniz durumunda ilgili miktar bankamatikten size verilecektir.

DİKKATiNİZİ ÇEKEBİLiR: Garanti Bankası Kartsız İşlemle ATM’den Para Yatırma

CepBank para gönderme işlemini iptal etme

Herhangi bir kişiye cepbank işlemi ile para gönderdiniz ancak bir süre sonra bu işlemden vazgeçtiniz. İşte bu gibi bir olay yaşanması halinde para karşıdaki kişi tarafından çekilmediyse işlemi iptal etme şansına sahipsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler İnternet bankacılığından CepBank menüsüne girmek ya da cep telefonunuzun mesaj bölümünü açarak büyük harflerle “IPTAL” yazmak ve 3333’e SMS göndermektir.

Bununla birlikte gönderilen paranın 7 gün süreyle çekilmemesi durumunda işlem iptal olacak ve ilgili miktar hesabınıza geri gelecektir. Burada para göndermek için ödenen 1.125TL ya da 5TL olan masraf tarafınıza geri ödenmeyecektir.

Göz Atabilirsiniz;

CepBank ile gönderilen para tek seferde mi çekilmeli? Şifre yanlış girilirse para bloke mi olur?

Garanti cepbank işlemi ile tarafınıza para gönderildiyse ilgili tutar tek seferde bankamatiklerden çekilmelidir. Yani 100TL gibi bir miktar yollandıysa 50’sini şimdi çekeyim, kalan 50TL’yi de sonra çekerim gibi bir durum söz konusu değildir. Cepbank ile para çekmede sorulacak olan şifrenin 3 defa yanlış girilmesi halinde artık bu işlem için para çekmeniz mümkün olmayacaktır. Böyle bir durumun yaşanması halinde ilgili tutar para gönderen kişiye tekrar gönderilecektir.

Garanti Cepbank Para Çekme Resimli Anlatım

Garanti cepbank para çekme resimli anlatım

 

Garanti bankası cepbank işlemi günlük limiti 1000TL’dir ve her cepbank işlemi için sadece 1,50 TL ücret almaktadır. Birinci adım www.garanti.com.tr adresinden Garanti bankası internet şubesine giriş yapın. Bunun için tabiki öncelikle Garanti bankası internet şubesi kullanıyor olmanız gerekiyor.

 

 

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-sirket-adina-kredi-nasil-alinir/
  2. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-aninda-kredi-basvurusu/
  3. https://www.kredivepara.com/garanti-bankasi-aninda-kredi-basvurusu/
  4. https://www.kredivepara.com/garanti-bankasi-kredi-karti-sifresi-nasil-alinir/
  5. https://www.kredivepara.com/akbank-havale-ucreti-ne-kadar-garanti-eft-ucreti/

GÜNCELLEME: 04.11.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz