Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

blank
blank
blank

Herhangi bir bireysel ihtiyacınızı karşılamak adına Garanti bankasına şubeler, internet bankacılığı, sms ya da telefon bankacılığı hizmetinden kredi başvurusu yaptıktan sonraki süreçte bireysel kredi başvuru sonucu öğrenme kısmına gelinmiş olur. Elbette başvuru sonrasındaki bu süreç bankadan bankaya, kredinin türünden türüne farklılık gösterebilir. Siz de kredi başvuru sonucunu sorgulamayı düşünüyorsanız bu yazıda anlatılacakları uygulayarak sorunuza bir yanıt bulabilirsiniz.

Kredi başvuru sonucunu sorgulama

Garanti Bankası Türkiye’de ciddi bir müşteri kitlesine sahip olan bankalardan biridir. Bundan dolayı da birçok farklı şekilde kredi başvuru sonucunu öğrenme şansınız bulunmaktadır. Kredi başvuran kişiye göre değişse de genel olarak başvurular hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Bu aşamada kredi notu bankanın istediği düzeyde olan, kredi kara listesinde olmayan ve kırmızı kalem yememiş olan ve Garanti Bankası Bireysel kredi başvurusu için gerekli olan belgeleri getiren kişilerin başvuruları büyük olasılıkla olumlu olarak sonuçlanacaktır.

Hemen hemen tüm bankalarda olduğu gibi Garanti Bankası’nda da Bireysel kredi kapsamında İhtiyaç kredisi, taşıt (otomobil/araç) kredisi ve ev alımları için konut kredisi tanımlanmıştır. Elbette bu üç kredi ürünü için de ortak başvuru belgeleri bulunduğu gibi farklı belgeler de bulunmaktadır. Gelelim başvuru sonucunu öğrenmek için yapabileceklerinize:

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Hibe Kredileri Kimler Alabilir?

Garanti Bankası resmi web sitesi üzerinden

Garanti bankasının resmi web sitesi üzerinden “Kredi Başvuru Takibi” adı altında bir hizmet sunulmaktadır. Bu sayfayı açtığınızda arama tipi seçilmelidir. Burada iki seçeneğiniz bulunmaktadır: TC kimlik numarası ile arama veya Başvuru No ile arama. Bunlardan birini seçerek bilgiyi girin ve akabinden cep telefonu numarasını girin. Burada gireceğiniz cep telefon numarası elbette kredi başvuru sırasında vermiş olduğunuz numara olmalıdır. Bu işlemden sonra işlem doğrulama kodunu girmeli ve “Devam” butonuna tıklamalısınız. Böylelikle Bireysel kredi başvuru sonucunu öğrenmiş olacaksınız.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Bireysel Kredi Başvuru Sonucu SMS ile öğrenilebiliyor mu?

İnternet üzerinde bu şekilde yer alsa da Garanti Bankası’nın resmi web sitesinde bu şekilde kredi başvuru sonucunu öğrenme işleminin gerçekleştirilebileceğine dair bir bilgi yer almamaktadır.

Alo Garanti ya da İnternet Bankacılığı ile Bireysel kredi başvuru sonucu öğrenme

444 0 333 numaralı Garanti Bankası müşteri temsilcisini arayarak kredi başvurusunda bulunduğunuzu ve sonucu öğrenmek istediğinizi belirtmeniz durumunda bilgi alabilirsiniz. Benzer şekilde eğer Garanti Bankası müşterisi olan biriyseniz kişisel bilgilerinizle internet bankacılığına giriş yaparak kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Bunun için elbette önceden Garanti Bankası internet şubesi şifresini almış olmalısınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz