Findeks Kredi Notu Renkleri Ne Anlama Gelir?

Findeks Kredi Notu Renkleri Ne Anlama Gelir?
Findeks Kredi Notu Renkleri Ne Anlama Gelir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Findeks, bankalarda faaliyet gören müşterilerin, yapmış olduğu ödemeler, kullanmış oldukları kredili ürünler ve bunlara karşılık borca ne kadar sadık olunduğu değerlendirmesinin ardından, bankalardaki güven oyun yansımasının belirlendiği bir sistemdir. Findeks, birçok bankanın katkıları ile hazırlanmış ve bankacılık sektöründe hem bankalara güvenilir müşteri bulmalarında yardımcı olmuş hem de kişilerin bankalar ile düzenli olarak çalışabilmeleri için neler yapması gerektiğini onlara sunmuştur. Findeks üzerinden sorgulama yapan bireyler, belirli ücretler ödemekte ve bu ücretleri ödedikten sonra da, kredi notları, hangi aralıklarda risk grubunda yer aldıkları ve kredi notlarının hangi renkler ile ifade edildiği onlara bildirilmektedir. Size sunulan risk raporunda ve kredi notu analizinde bulunan her rakam ve rengin belirli bir anlamı bulunmaktadır. Bu renk ve rakamların değerlerine bakacak olursak 3 renk bulunmaktadır. Findeks kredi notu renkleri ne anlama gelir makalemizde detaylıca bilgilendirdik.

Findeks Kredi Notu Kırmızı Renk

Findeks sorgulaması sonrasında, kredi notunuzun yer aldığı cetvelde, sizin notunuz kırmızı bir aralıkta yer alıyorsa, üzülerek söylemeliyiz ki, bankaların asla çalışmak istemeyeceği müşteri grubunda yer alıyorsunuz. Bu renkte bir nota sahip olan kişilerin, kredi notları en düşük 0 ve en yüksek de 699 aralığında bulunmaktadır.  Bu gruptaki kişiler, bankalara istedikleri kadar kefil ya da teminat gösterirlerse göstersinler, yine de kredi alabilmek için yeterli güvene sahip olmayacaktırlar.

Göz Atabilirsiniz;

Okuyabilirsiniz: Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Findeks Kredi Notu Sarı Renk

Sorgulama işleminde, kredi notunuzun 699 ile 1499 arasında olduğu anlaşılmışsa, bu durumda Findeks kredi notunuzun rengi sarı olarak gösterilmektedir. Bu kredi notu aralığında yer alan bireyler, her ne kadar orta riskli grup olarak algılansa da; bankaların yalnızca düşük limitli kredi kartlarından ve ihtiyaç kredilerinden faydalanabilmektedirler. Bunlar için ise, gelir belgeleri ve kefilleri ile birlikte banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için Kredi Puanı Nasıl Yükselir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Yeşil Renk

Findeks kredi notunu sorguladıktan sonra kendisini en rahat hisseden kişilerin kredi notu, yeşil renk ile ifade edilmektedir. Çünkü; bu Findeks kredi notu renkleri yeşil aralığındaki kişiler, bankaların en fazla güvendiği müşterilerdir. Kredi notları 1499 ve 1900 arasında bir değer ile ifade edilmektedir. Bu bireyler, çoğu bankadan belgesiz, kefilsiz ve bankalara gitmeden çok kolay bir şekilde kredi alabilmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz