Finansbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Finansbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi nedir
Finansbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi nedir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Çiftçilik yaparak geçiminizi sağlıyor ya da ek gelir getirmesi açısından çiftçilik yapıyorsanız bu durumda sulama işinin ne derece önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Sulama işlemini daha profesyonel bir şekilde yapabilmek amacıyla Finansbank tarafından verilen tarımsal sulama yatırım kredisini alabilirsiniz. Burada asıl amaç basınçlı sulama tesisi kurmak için gerekli nakdi bulmaktır. Bu sayede işletmenin verimliliği artabilir ve bu da daha çok para kazanacağınız anlamına gelir. Basınçlı sulama tesisi kurmak ve geliştirmek için verilen Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi, modern tarım uygulamalarını gerçekleştirebilmenize ve birim bazında aldığınız verimi yükseltebilmenize yardımcı olur. İhtiyacınız olan finansal kaynağa erişiminizi kolaylaştıran Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi ile yüksek verimlilik sağlayacak sulama çözümlerine kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Finansbank Organik Tarım Kredisi Özellikleri?

Finansbank Tarımsal sulama yatırım kredisi özellikleri nelerdir?

  • Bu kredi kapsamında yatırım maliyetinin tümü değil de %75’lik kısmı karşılanır. Yani varsayalım ki yatırım maliyetiniz 100Bin TL, bu durumda bu kredi ile karşılanacak miktar 75Bin TL’dir. Geri kalan %25’lik kısmı ise kendi imkanlarınızla çözmeniz gerekir.
  • Bu kredi ürünü için maksimum vade 120 ay olarak belirlenmiştir. 120 ay vade seçeneğinden yararlanmak için ise İpotekli Teminat göstermeniz gerekecektir.
  • İstendiği takdirde 3,6,12 ayda bir ödeme yapılabilmektedir.

Gerekli belgeler:

  • ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemi) Belgesi
  • Kimlik Fotokopisi
  • Çiftçilik Belgesi
  • Hibe alındıysa bunu gösteren Hibe Belgesi
  • Malzeme veya İşçilik proforma, kesin fatura
  • Yapılan başvurunun ardından gerekli görülmesi halinde bu belgeler haricinde ek belgelerde istenebilmektedir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Komisyonla Kredi Çıkartılır Nedir?

Bu belgeleri hazırlayıp Finansbank şubelerinden herhangi birine gitmeni halinde kredi başvurusunu gerçekleştirebileceksiniz. Bu seçenek haricinde internetten ya da telefonla bu krediye başvuru şansınız bulunmamaktadır. Bu kredi ürününün sadece Tarımsal Sulama yatırımı için alınabileceği unutulmamalıdır. Yani bu krediyi aldıktan sonra diğer ihtiyaçlarınız için kullanamazsınız. Tarımsal sulama yatırım kredisi hakkında daha detaylı bilgiye erişmek için Finansbank şubelerinden herhangi birine gitmeli ya da 0850 222 0900 numaralı Finansbank müşteri hizmetlerini aramalısınız.

İlginizi çekebilir: Finansbank Sera Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Güncelleme: 07.09.2019


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz