Finansbank Sera Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Finansbank Serda Kredisi Nedir nasıl alınır
Finansbank Serda Kredisi Nedir nasıl alınır

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Finansbank bir çok kategoride müşterilerine kredi olanağı sunmaktadır. Bu kredilerden biri de sera alanında faaliyet göstermekte olan kişi veya kurumlar için sunulan “Sera Kredisi” dir. Sera ile ilgili ihtiyaçlarınızı Finansbank sayesinde giderebilirsiniz. Şimdi bu krediye başvuru için neler yapılması gerektiği, başvuruların nasıl yapılacağı detaylı olarak bu yazıda anlatılacaktır.

Göz atabilirsiniz: Finansbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Sera kredisinin özellikleri nelerdir?

Sera ile ilgili bir yatırımınız varsa ve Finansbank sera kredisinin özellikleri ve şartları size uyuyorsa siz de bu krediyi alıp ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu kredi sayesinde hali hazırdaki seranızı daha da büyütebilir ya da seranızı kurmak için bu krediyi kullanabilirsiniz. Bu krediyi kullanarak tohum, fide, ilaç, gübre gibi seracılıkta gerekli olan tüm ihtiyaçları karşıma şansına sahip olursunuz.

  • Sera kredisi ile işletme maliyetinin tümü karşılanmaz. Bu kredi ürünü için alınabilecek kredi ancak işletme maliyetinin %85’i kadardır.
  • Maksimum 36 ay vade ile bu kredi kullanılabilmektedir.
  • Eğer istenirse ödeme periyotlar ayda bir, üç ayda bir, 6 ayda bir, 12 ayda bir şeklinde düzenlenebilir.

Gerekli Belgeler:

  • Kimlik fotokopisi
  • Çiftçilik belgesi
  • Kontrollü Örtü Altı Kayıt Sistemi belgesi.
  • Banka durumunuzu inceleyip gerekli görürse tarafınızdan ek belgeler talep edebilmektedir. Böyle bir durumda bu belgeleri de tamamlamanız gerekebilir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama Faiz Oranları

Finansbank Sera Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bazı bankalara kredi başvurusu için internet ya da telefon şubesi kullanılabilirken bunun haricindeki bir çok bankada kredi başvurusu banka şubeleri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Siz de Finansbank Sera Kredisine başvurmak istiyorsanız bu belgeleri bir araya getirmeli ve Finansbank Şubelerinden herhangi birine bizzat gitmeniz gerekmektedir. Başvurunun ardından banka teslim ettiğiniz belgeleri inceleyecek ve belgeler gerçeği yansıtıyorsa banka bu durumda kişinin kredi notuna bakacaktır. Bankalar krediyi vermeden önce kişilerin kredi notunun yüksek olmasını istemektedir.

İlginizi çekebilir: Finansbank Organik Tarım Kredisi Özellikleri?

Kredi notunuz da yeterli seviyedeyse banka bu durumda başvurunuzu onaylayacak ve bu durumdan sizi haberdar edecektir. Bunun akabinden siz de banka şubesine giderek seranızın ihtiyaçlarını karşılamak için Finansbank Sera Kredisini alabileceksiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz