Finansbank Organik Tarım Kredisi Özellikleri?

Finansbank Organik Tarım Kredisi
Finansbank Organik Tarım Kredisi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Organik tarım yapan bir işletmeye sahipseniz ya da bireysel olarak organik tarım işi yapıyorsanız bu durumda Finansbank’ın organik tarım yapan müşterilerine sunmuş olduğu krediden yararlanabilirsiniz. Hem insan sağlığı hem de insanın yaşadığı çevrenin sağlığı için organik tarımın yapılması oldukça önemlidir. İşte Finansbank organik tarım kredisi tam da bu konumdaki kişi veya kurumların finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla banka tarafından kullandırılan bir kredidir.

Göz atabilirsiniz: Tarla Almak İçin Kredi Nasıl Alınır?

Siz de organik tarım yapan bir kişi veya kurumsanız bu durumda ilgili organik ürünün üretimi, paketlenmesi, kontrol edilmesi ve sertifikasının alınması gibi giderleri karşılamak için uygun vade ve faizlerle sunulan bu krediyi alabilirsiniz. Organik tarım kredisi belli başlı özelliklere sahiptir. Şimdi bu özelliklere detaylıca bakacak olursak:

Finansbank Organik tarım kredisinin özellikleri:

1. Bu krediyi kullanmak isteyen kişi veya kurumların üretim maliyetinin %85’i kadarlık kısmına kredi verilmektedir. Yani diyelim ki üretim maliyetiniz 100000Tl, bu durumda size verilecek olan kredi 85000TL’dir.

2. Organik tarım kredisini kullanan kişi veya kurumlar maksimum 24 ay vadeyle bu krediyi geri ödemek zorundadır.

3. Talep edilmesi halinde her ay ödeme zorunluluğu yoktur. Yani istenirse 12 ayda bir, istenirse 6 ayda bir, istenirse de 3 ayda bir ödeme yapılması mümkündür.

Organik tarım kredisini alabilmek için gerekli belgeler:

1. ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemi) belgesi

2. Çiftçilik belgesi

3. Kimlik fotokopisi

4. Organik tarıma dair sertifikanızın olduğunu gösterir sertifikasyon belgesi

5. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından yetki verilmiş olan kuruluşlarla yapılan sözleşme ve ilgili alıcı firma tarafından bunu onaylayan belgeler

6. Bu şartları sağlayıp bu belgelerle şubeye gidip başvuruda bulunduğunuzda durumunuza göre ek belge ve teminat talep edilebilmektedir. Böyle bir durumda el belge ve teminatları da karşılamalısınız.

İlginizi çekebilir: Finansbank meyve bağ kredisi

Bu şartlarının hepsini kabul ve yerine getirmeniz dahilinde Finansbank şubelerinin herhangi birine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilir ve aklınıza takılan ekstra soruları sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz