Finansbank Meyve/Bağ Kredisi Nedir?

Finansbank meyve/bağ kredisi
Finansbank meyve/bağ kredisi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Finansbank hemen hemen tüm işlerle uğraşan müşterilerini düşünerek her biri için farklı kredi türü sunmaktadır. Siz de yapmış olduğunuz mesleği baz alarak bu kredi türlerinden birine başvurarak kredi kullanma şansına sahipsiniz. Finansbank Meyve/Bağ kredisi,meyve ve bağcılık alanında üretim yapan kişi veya kurumların finansal anlamda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilen bir kredidir. Meyve/Bağ kredisini kullanarak üretim faaliyetlerinizi arttırmak adına yapabileceğiniz bir çok şey vardır. Şimdi bu yapılabileceklere detaylı olarak bakacak olursak:

Göz atabilirsiniz: Çiftçiye Kredi Veren Bankalar 2019

Meyve/Bağ kredisini kullanarak yapabilecekleriniz

1. Meyve ve bağcılık yaparak üretim namın bir şeyler yapıyorsanız bu kredi sayesinde işçilik, meyve/bağın ihtiyacı olan gübre ya da ilaç giderlerini karşılayabilirsiniz.

2. Kullandığınız makinelerin ve ekipmanların bakım masraflarını, yakıt giderlerini bu kredi ile karşılayabilirsiniz.

3. Ürettiğiniz ürünün toplanması, tasnif edilip ambalajlanması ve sonrasında da alıcı olan kişi veya kurumlara nakliyesinin yapılması gibi masrafların tümünü bu kredi sayesinden karşılayabilirsiniz.

Meyve/Bağ kredisi özellikleri

1. Bu krediyi üretim maliyetinin tümüne alamazsınız. Yani bu konuda verilen kısım üretim maliyetinin %85’lik kısmıdır. Varsayalım ki üretim maliyetinin 20000TL bu durumda size verilecek olan kredi 17000TL olacaktır.

2. Dilerseniz 36 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

3. Ödemeleri istediğinize göre 1 ayda, 3 ayda, 6 ayda ya da 12 ayda bir şeklinde ayarlayabilirsiniz. Vadeyi bu şekilde ayarlamanız ödeyeceğiniz taksit miktarlarında artmasına neden olacaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Teminatlı Kredi Veren Bankalar 2020

Başvuru için gerekli olan belgeler:

1. Çiftçilik belgesi

2. ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) Belgesi

3. Nüfus cüzdanı fotokopisi

4. Bu belgelerle başvuruda bulunmanız halinde başvuruyu gerçekleştirdiğiniz şubede değerlendirme yapılacak ve değerlendirme durumuna göre sizden ek belge ve teminat talep edilebilecektir. Böyle bir durumda ek belge ve teminatları da getirmeniz gerecektir.

Finansbank Meyve/Bağ kredisi hakkında aklınıza takılan ek bir soru olması durumunda ya bankanın telefon bankacılığını aramalı ya da şubelerinden herhangi birine başvurmalısınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz