Kredi ve Para

Finansbank İban Öğrenme Nasıl Yapılır?

Finansbank İban Öğrenme Nasıl Yapılır?

Bankacılık işlemleri yapan, yapmak isteyen birçok kişi IBAN numarasını ezbere bilmez. Ancak bu numarayı öğrenmek ve yine bu numara aracılığıyla para transferi işlemlerini gerçekleştirmek sanıldığından çok daha kolaydır. Bu yazıda Finansbank iban öğrenme işleminin nasıl yapılacağı birden fazla yöntemle detaylıca anlatılacaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası IBAN Sorgulama (Öğrenme)

Finansbank IBAN sorgulama

Sizin hesabınızdan başka birinin hesabına para göndermeniz için ya o kişinin şube kodu ve hesap numarasını bilmeli ya da sadece IBAN numarasını bilmelisiniz. IBAN numarası bu aşamada işinizi kolaylaştıracak bir numaradır. Yurtdışı bankalarında hane sayısı farklılık gösterse de Türkiye’de hizmet veren bankalarda IBAN 26 haneden oluşmaktadır. Bu numara sayesinde hem hızlı, hem de güvenli bir şekilde başka hesaplara para aktarımı gerçekleştirilebilmektedir.

İnternetten iban öğrenme: Yıllardır bu sektörde olan finansbank müşterilerine güvenli ve son derece hızlı destek vermeye devam ediyor. Eğer hala iban numaranızı bilmiyorsanız, yapmanız gereken işlemler çok basittir. Finansbank’ ın sizlere sunmuş olduğu web sitesine girip iban hesaplama seçeneğine tıklayıp hesap numaranızı yazdıktan sonra göstere tıklarsanız iban numaranızı görebilirsiniz. Finansbank’ ın sizler için geliştirmiş olduğu yeni sistem ile iban numaranızı öğrenmek artık daha kolay oldu.

Bankamatikten iban öğrenme:  Bir diğer yol ise kredi kartınızla bankamatikten işlem  yaparken de iban numaranızı öğrenebilirsiniz. Bankamatik ya da kredi kartınızı ATM’ye taktıktan sonra hesabınızı görüntüleyerek ibanınızın öğrenebilirsiniz.  Finansbankın sizler için sunmuş olduğu iban numarasını öğrenmenin en kolay yolu bu işlemlerdir.

Telefon bankacılığı hizmeti ile iban öğrenme: Bir başka yol da bankanızı aradıktan sonra müşteri hizmetlerine (0850 222 0 900) bağlanıp iban numaranızı sorgulayabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden: Son olarak da finansbank’ ın sizlere özel yapmış olduğu mobil uygulamadan da gerekli bilgileri yazıp iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

İşte iban numaranızı öğrenmek bu kadar kolay.

Kaynak: https://www.finansbank.com.tr/finansbank-atm-ve-subeler/iban-hesaplama/default.aspx


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.