Finansbank Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Finansbank Enpara Hesabı Nasıl Açılır?
Finansbank Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

QNB Finansbank, müşterilerine özel olarak şubesiz bankacılık olan EnPara platformunu oluşturmuştur. Bu platform aracılığı ile Finansbank müşterisi olun ya da olmayın bir hesap açtırabilir ve şubesiz bankacılığın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu hesap hakkında detaylı bilgi edinebilmek için yazıyı okumaya devam edin.

Göz atabilirsiniz: Enpara.com Bas Biriktir Nedir, Nasıl Kullanılır?

Finansbank Enpara Hesabı Nedir?

Enpara, Finansbank’ın 2012 yılının Ekim ayında başlatmış olduğu ve Türkiye’nin ilk dijital bankacılık özelliği olan bir platformdur. Bu platform üzerinden tüm bankacılık kanalları aracılığı ile işlem yapabilirsiniz. Finansbank Enpara Hesap İşletim Ücreti alınmaması ise bu platformun en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca hesap üzerinden yapacağınız tüm Havale ve EFT işlemleri, banka çalıştığı sürece ücretsiz olarak sunuluyor. Bu sayede banka sizlere, ücretsiz bankacılık hizmetleri kullanmanın keyfini yaşatmayı vaat ediyor.

Enpara hesabının bir başka özelliği ise vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarının olması. Bu platform üzerinden açacağınız tüm hesaplarınız için banka tarafından özel faiz oranları sunulmaktadır. Ayrıca nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için özel indirimi olan kredi faiz oranları da yine bu hesap aracılığı ile sunulmaktadır.

Enpara platformunun avantajlı olmasının sebebi, şubesiz bankacılık olmasıdır. Yani şube için verilen tüm giderler bu platform sayesinde ortadan kalkar ve Enpara aracılığı ile müşterilerin avantajına sunulmuştur. Ayrıca bankadan yapabileceğiniz tüm işlemleri Enpara aracılığı ile yapabilir ve sorunlarınızın olması durumunda canlı desek hattı üzerinden görüntülü olarak iletişim kurabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Finansbank Enpara Hesabı Açmak

Bu hesabı açmak oldukça basittir. Hesabı açabilmek için öncelikle internet şubesinden 3 dakika süren bir başvuru formu doldurmanız gerekir. Bu başvuruda belirtilen adrese, ziyaret saatinde banka yetkilileri tarafından gelinir ve imzalarınız alınır. Bu şekilde Finansbank Enpara Vadeli/Vadesiz Hesap açılışı gerçekleşir ve hesabınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Finansbank Enpara Birikim Hesabı

Finansbank Enpara birikim hesabı ile para biriktirirken aynı zamanda faiz de kazanabilirsiniz. Bu hesapta birikimleriniz gecelik olarak faiz kazanır ve her sabah hesabınıza bu faiz oranı tutarındaki kazancınız olan rakam yansıtılır. Bu hesaptan istediğiniz zaman paranızı çekebilirsiniz ve faiz kaybetmezsiniz. Yani vadeli hesaplar gibi faiz kazanabilmek için belirli bir gün beklemenize gerek yoktur. Bu birikim hesabında her gün faiz kazanırsınız ve istediğiniz zaman paranızın tamamını ya da bir kısmını çekebilirsiniz. Hesapta kalan paranızın üzerinden, yine faiz işlemeye devam eder.

Bu birikim hesabının faiz oranları değişkendir ancak piyasadaki en yüksek faiz oranı Enpara müşterilerine sunulmaktadır. Bu hesaptan para çekebilmek için vadesiz hesabınıza para aktarmanız gerekir. Bunun dışında ATM’lerden, direkt olarak birikim hesabından para çekme işlemi yapılamaz. Ayrıca banka şubelerini kullanarak da para çekme ya da yatırma işlemi yapabilirsiniz. Bu hesabın en önemli özelliği hesap işletim ücretinin olmamasıdır. Bu birikim hesabını yalnızca TL üzerinden açabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Finansbank Enpara Ekpara Hesabı Nasıl Alınır?

Finansbank Enpara Hesap Numarası Öğrenme

Finansbank’tan açtırmış olduğunuz Enpara hesabınıza ait bir şube kodu ve hesap numarası bulunur. Günümüzde IBAN numarası kullanarak tüm Havale ve EFT işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Ancak yine de şube kodu ve hesap numaranıza ihtiyacınız varsa internet bankacılığından öğrenebilir, çözüm merkezini arayabilir ya da canlı destek birimi üzerinden istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. IBAN numaranızın son 8 hanesi hesap numaranızdır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/enpara-com-ile-diger-atmlerden-para-cekmek-ucretsiz/
  2. https://www.kredivepara.com/enpara-com-ile-uygulama-kampanyasi/
  3. https://www.kredivepara.com/finansbank-iban-ogrenme/
  4. https://www.kredivepara.com/finansbank-kanatli-kumes-hayvanciligi-kredisi/
  5. https://www.kredivepara.com/30000-tl-ile-nasil-yatirim-yapilir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz