Enpara EkPara Hesabı Nasıl Alınır?

Enpara EkPara Hesabı Nasıl Alınır?
Enpara EkPara Hesabı Nasıl Alınır?

Dijital bankacılığın en başarılı örneği konumundaki QNB Finansbank Enpara sayesinde tüketiciler; şubeye gitmelerine gerek kalmaksızın hesap açımı için dahi interneti kullanabilme imkanına sahiptir. Dijital bankacılıkla ilgili onlarca ödüle konu olan Enpara’nın sağladığı farklı avantajlar vardır. Ancak bunlar arasında belki de hakkında en az konuşulanı Enpara EkPara ‘dır. İçeriğe Git

Dikkatinizi Çekebilir: Finansbank Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara, EkPara uygulaması sayesinde tüketicilere belirli bir limitte hesapta para olmasa dahi harcama yapılmasını sağlar. Bu kapsamda EkPara limitinden alışveriş yapan tüketicilerin gelecek ayın ilk gününden itibaren borcunu kapatması ve hesap bakiyesini eksi ibareden kurtarması gerekir. Nakit ihtiyaçların karşılanabilmesi, eft ya da havale yapılabilmesi veya pos cihazlarında harcanılması mümkün olan Ek Parayı kullanabilmek için; tüketicilerin sağlaması gereken bazı şartlar ve yerine getirmesi gereken bazı prosedürler bulunur.

Enpara EkPara Başvuru

EkPara, tüketicilerin vadesiz hesabına bir nevi kredi tanımlamasının yapılması ile bulunulan ayın sonuna kadar vadeli olarak kredi kullanılabilmesini sağlar ve bu özelliği ile nakit avans olarak da tasvir edilebilir. EkPara limitinden kullanılan tutarın gelecek ay içerisinde mutlaka ödenmesi ve bakiyenin tekrardan pozitif hale getirilmesi gerekir. Bir sonraki ay içerisinde pozitif hale getirilmeyen hesaplar kredi notuna olumsuz etki edecektir.

EkPara limitine kredi notu raporu aracılığıyla ulaşılabilir ve bu ürün için yapılan ödemelerin de kredi notunu etkilediği tespit edilebilir. Dolayısıyla ödemelerde yaşanan aksaklıklar ya da ödenmeyen borçlar için tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi çeşitli yaptırımlarla karşılaşılması muhtemeldir.

Göz Atabilirsiniz;

Enpara Ekpara Faiz

Ekpara faiz hesaplama yapmak için Enpara örnek bir tablo oluşturmuş. Eklediğimiz resimde faiz oranları ve hesaplamasını görebilirsiniz. Önceden sabit %1.84 olan bu oran %1.60 ‘ a düşürülmüştür. Enpara ekpara hesaplama bu oranlar üzerinden yapılmaktadır.

EkPara Limiti Nasıl Belirlenir? 

EkPara limiti tüketicinin kredi notunun, geçmiş dönem hesap işlemlerinin ve finansal hacminin hesaplanmasıyla QNB Finansbank tarafından belirlenir. Artırım talebi, tüketiciye teklif iletilene kadar mümkün değildir. Yine de banka şubeleri aracılığıyla çeşitli belgeler ibraz etmek ve 3 bin TL’ye kadar ek para limiti tanımlaması yapmak mümkündür. Genel olarak ilk başta 250 TL’lik ek para limiti tanımlaması için tüketiciye teklif iletilir. Bu teklifin olumlu karşılanması ve Ek Paranın kullanılması halinde kısa süre içerisinde limitin 750 TL hatta 1500 TL’ye kadar çıkarılabileceğine ilişkin bildirim SMS’i iletilir. Tüketici, talep etmesi halinde bu mesajları aldıktan sonra ek para limitini internet ya da mobil şube aracılığıyla arttırabilir.

Enpara EkPara Limiti Nasıl Arttırılır?

Enpara EkPara limiti arttırılabilmesi için en az 6 aylık bir süreyle Ek Para ürününün kullanılması ve bu ürüne olan borçların düzenli şekilde ödenmesi gerekir. Ödenmeyen borçlar veya daha kısa süreli bir kullanım durumunun var olması talep edilen Ek Para için iletilen başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Bu iki şartı yerine getiren düzenli bir gelir sahibi tüketiciler; 0 850 222 36 63 numaralı QNB Finansbank Enpara çağrı merkezi aracılığıyla Ek Para limit artırım talebi iletebilir. Tüketicilerin, QNB Finansbank’a ek para limit artırım talebi iletmeden önce internet şubeye giriş yapması ve Bilgilerim sekmesi altındaki bilgilerini tamamen doldurup yanlış beyan edilen bilgileri düzenlemesi gerekir. Bu düzenleme Ek Para limit artırım talebini daha sağlıklı değerlendirilmesini sağlayacak ve olumlu sonuçlanma ihtimalini arttıracaktır.

OKU: QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlan

Banka Teklif Etmezse Ekpara Hesabı Nasıl Alınır?

Ek para kullanmaya başlamak için bankanın tüketiciye teklifte bulunması gerekir, ancak beklediği teklifi bir türlü alamayan tüketiciler Çözüm Merkezi’ni arayarak Ek Para kullanmak istediğiyle ilgili talep oluşturabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Çözüm Merkezi aracılığıyla Ek Para tanımlamasının yapılamayacağı, çağrı merkezi üzerinden yalnızca konuyla ilgili isteğin dile getirildiği bir talep oluşturulacağı olmalıdır. Talebin sonuçlanmasına istinaden tüketiciler Ek Para kullanmaya başlayabilir ya da bir süre daha beklemesi gerekebilir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/enpara-com-ile-diger-atmlerden-para-cekmek-ucretsiz/
  2. https://www.kredivepara.com/finansbank-enpara-ihtiyac-kredisi-basvurusu/
  3. https://www.kredivepara.com/garanti-bankasi-ek-hesap-acma/

Göz Atabilirsiniz: Enpara.com ile Diğer ATM’lerden Para Çekmek Ücretsiz

GÜNCELLEME: 20.12.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz