Fibabanka Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

fibabanka vadeli altin hesabi ozellikleri
fibabanka vadeli altin hesabi avantajlari

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Fibabanka vadeli altın hesabı açma talebinde bulunmak isteyen bireylerin minimum alt yatırım limitini yatırmaları ve en az belirlenen en düşük vade seçeneğini seçmeleri gerekmektedir. Banka tarafından belirlenen minimum alt limitin yatırılması ile altınlarınızın kaybolma, çalınma, işçilik maliyeti kaynaklı zarar etme gibi olumsuzluklar olmadan kazanç elde etmeniz için Fibabanka vadeli altın hesabı aktif kullanıma hazır hale gelir.

Fibabanka Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Fibabanka vadeli altın hesabı açma işlemi yapmak için şubelere gelebilir, çağrı merkezini arayabilir veya internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak başvuruda bulunmak için 444 88 88 numaralı telefonu aramanız yeterli olmaktadır. Çağrı merkezine bağlandıktan sonra müşteri temsilcilerinin diğer müşterilerle olan görüşmelerinin bitip sıranın size gelmesini beklemelisiniz. Sıra size geldiğinden vadeli altın hesabı açma talebinizi iletiniz. Ardından banka görevlisi tarafından yöneltilen soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevaplayarak hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye gelerek başvuruda bulunmak isterseniz https://www.fibabanka.com.tr/subeler-ve-atmler internet adresi üzerinden size en yakın olan şubeyi öğrenerek başvurunuzu şubeden gerçekleştirebilirsiniz. Şubeden başvuru yapmak için kimliğiniz ve fiziki altınlarınız ile başvurmanız yeterli olmaktadır. Banka görevlisi tarafından hesap açılması için verilen hesap açma formunu doldurduktan sonra fiziki altınlarınızın gram cinsinden hesaplanması için banka görevlisine verebilirsiniz. Altınların gram cinsinden hesaplamalarının yapılmasının ardından hesabınıza aktarımları gerçekleştirilir. Üçüncü alternatif olarak internet bankacılığı kullanarak hesap açma işleminde bulunabilirsiniz. Fibabanka internet bankacılığına T.C. kimliğiniz ve şifreniz ile giriş yaparak hesap açma menüsü üzerinden vadeli altın hesabınızı oluşturabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  TEB Personel Alımı

Fibabanka Vadeli Altın Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Fibabanka vadeli altın hesabının özellikleri hem altın yükselişi hem de vadeye göre faiz getirisi ile kazanç elde etmenizi sağlamaktadır. Minimum yatırım tutarı 250 gram altındır. Bu tutarı yatırdıktan sonra Fibabanka vadeli altın hesabı üzerinden istediğiniz gibi altın alım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 250 gram altının altın düşmemek kaydı ile altınlarınızın hem altın yükselişi hem de faiz ile katlanmasını sağlayabilirsiniz. Gerçek kişiler için 250 gramdan 2500 grama kadar olan altın yatırımlarına %0,75 oranında yüksek hoş geldin faizi uygulanmaktadır. Bu tutar tüzel kişiler için 550 gramdan 7500 grama kadar %0,35 oranında hoş geldin faiz getirisi sağlamaktadır.

Fibabanka Vadeli Altın Hesabının Vade Seçenekleri

Fibabanka vadeli altın hesabının vadeleri 365 güne kadar uzatılabilmektedir. Artık yıllar için 366 gün normal yıllar için 365 gün vade seçeneği sunan banka tüm vade seçenekleri için eşit faiz oranı uygulamaktadır. Bireylerin alt limit altın oranını yatırmaları ile aktif hale gelen hesaplardaki altınlar için uygulanacak olan faiz %0,75’tir ve bu faiz oranı 1 yıl yani 365 güne kadar olan tüm vade seçenekleri için geçerlidir. Belirlenen vade seçeneklerine göre elde edilen faiz kazancı ve altın artış kazancı üzerinden stopaj kesintisi uygulanmaktadır.

Fibabanka Vadeli Altın Hesap İşlemleri

Fibabanka vadeli altın hesabı işlemleri minimum 0,01 gram altın üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yüksek hoş geldin faizi sunan banka bireylerin 250 gram alt altın limitinin altına düşmesine neden olan altın alım satım işlemleri sonucunda hesapta bulunan altınları Türk lirası cinsinden hesaplayarak ilgili hesaba aktarımını yapmaktadır. Fibabanka vadeli altın hesabı kullanıcılarının kâr elde etmeye devam edebilmeleri için hesaplarında bulunan altının 250 gram alt limitinin üzerinde olması gerekmektedir. 365 güne kadar vade seçeneği sunan banka vade sonunda elde edilen kazanç üzerinden %15 stopaj uygulamaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Paracard Bonus Debit Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz