Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifre
Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifre

Fibabanka internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemi için çağrı merkezleri ve internet bankacılığının kendisi kullanılabilmektedir. Şifrenin yanlış tuşlanması durumunda meydana gelecek bloke  durumunda güvenliğin sağlanış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bankayı, herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmadığına dair temin ederek sisteme giriş yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, bankanın çağrı merkezinden ya da internet bankacılığından, giriş yapmaya çalışanın hesap sahibi yani siz olduğunuz kanıtlamaktır.

Göz atabilirsiniz: Fibabanka Sim Kart (Telefon) Bloke Kaldırma

Çağrı Merkezinden Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifre Blokesi Kaldırmak

Müşteri hizmetlerinden bloke kaldırmak için aranması gereken telefon numarası 444 88 88’dir. Bu numara ile giriş yaptığınızda sizden kart numaranızı, T.C. kimlik numaranızı ve kart şifrenizi isteyecektir. Bilgileri girdikten sonra sesli yanıt sistemine bağlanırsınız. İnternet şubesi şifre ayarlarına girmeniz halinde bloke olmuş şifrenizin iptalini talep edebilirsiniz. Bu banka, diğer bankalardan farklı olarak size tek kullanımlık şifre göndermek yerine, şifrenizi baştan oluşturmanızı isteyecektir. Bu durumda internet şubelerini kullanarak şifrenizi tekrar belirlemeniz yeterli olur.

Fibabanka Şubelerinden İnternet Şube Blokesi Kaldırmak

Fibabanka şubelerini kullanarak internet bankacılığı blokesini kaldırmak için en yakın şubeye başvuru yapabilirsiniz. Kartınızın çıkarıldığı, ilk müşteri kaydınızın yapıldığı ya da bağlı olduğunuz ikamet bölgesi içindeki şubelerden bağımsız olarak yapacağınız başvuruda, istediğiniz herhangi bir banka şubesini seçebilirsiniz. Şubelerin gişe işlemleri menüsünden numara alarak başvurunuzu yapabilirisiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  HSBC İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Kendi şifre yineleme işleminizi çağrı merkezlerinden yapamamanız, şifre yenileme işleminde sorun yaşamanız ya da birden fazla kez bloke durumu meydana  gelmesine bağlı giriş yapamamanız halinde bankanın şubelerine başvurmanız gerekebilir. Bu durumda sizden kimliğiniz istenerek T.C. kimlik numaranıza bağlı müşteri sorgunuz yapılır ve banka müşterisi olmanız halinde giriş izniniz verilir. bunun yanında şifre değiştirme işlemini yapamamanız halinde de banka görevlisinden yardım alma imkanınız bulunmaktadır. İşleminiz tamamlandıktan sonra yeni şifre belirlenmedi ise kendiniz şifre belirleyebilir, yeni şifre belirlendi ise, belirlenen şifre ile giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifre Blokesinde Yeni Şifre Belirleme

İnternet şubesi için yeni şifre belirleme işlemi internet bankacılığı ana ekranı üzerinden yapılmaktadır. 5-10 dakika içerisinde yapılabilecek bir işlemle bu şifre alımı gerçekleşebilmektedir.

Eğer banka hesabına tanımlı cep telefonunun haricinde bir telefon kullanmaktaysanız, banka şubeleri ile iletişime geçerek tanımlı cep telefonunuzu değişmeniz gerekmektedir. Çünkü şifre değiştirme ve yeni şifre belirleme işlemlerinin tümü, kayıtlı cep telefonu üzerinden yapılmaktadır.

İnternet bankacılığı girişinde sağ üst kısımda bulunan ‘Yeni Bireysel Kullanıcı’ butonuna tıklayın. Ardından çıkacak boş form üzerinde müşteri numaranızı ve T.C. kimlik numaranızı tuşlayın. Alt kısımda bulunan yurtiçi kayıtlı cep telefonu bölümüne, kartınızın bağlantıda olduğu cep telefonunu yazın. En alt kısımda bulunan ‘ Tek kullanımlık şifre gönder’ seçeneğinin yanındaki kutucuğu aktive ederek kayıtlı cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilmesini sağlayın. Ardından sağ alt kısımdaki Devam butonuna tıklayın.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Odeabank İnternet Bankacılığı Şifre Alma - Resimli

Devam butonuna tıkladığınızda sizden 3 dakika içinde cep telefonunuza gönderilen şifreyi tuşlamanızı isteyecektir. Verilen boşluğa şifre tuşlamasını gerçekleştirin. Şifre doğrulandıktan sonra alt kısımda girmek istediğiniz yeni şifre bölümünü göreceksiniz. Yeni şifre bölümüne ve Yeni şifre tekrar bölümüne istediğiniz şifreyi girin. Yazdığınız şifre, yeni şifre olarak belirlenecek ve internet bankacılığına girişinizi sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: Fibabanka Bankamatik Kartı Şifre Alma

Fibabanka İnternet Şifresi Yenilemede İstenen Bilgiler

Fibabanka şifre yenileme işlemi için istenen acil bilgiler şunlardır:

  • Banka hesap bilgileri
  • C. kimlik bilgileri
  • Banka hesabına tanımlanmış cep telefonu

Bu bilgilerin elinizde olmaması halinde şifre yenileme işleminde sorun yaşarsınız. Çünkü internet bankacılığı şifre yenileme ekranı yalnız 5 dakika hareketsiz kalabilmektedir. İşlem yapılmaması halinde çıkış ,işlemi gerçekleşir.

Fibabanka Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım? bu yazımızda bulabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz