Fibabanka Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

fibabanka bankamatikte param kaldi
fibabanka bankamatikte param sikisti

Fibabanka bankamatikte paranın sıkışması durumunda para iadesi isteme hakkına sahip olan müşteri bu iade başvurusunu şubelerden veya müşteri hizmetlerinden yapabilmektedir. Fibabanka bankamatikleri kimi zaman sistemlerinin düzgün çalışmaması, kimi zaman bankamatiklerin aşırı yüklenmesi sonucu para yutabilmektedirler. Bunun yanında bankamatiklerin para yutması kadar sık görülmese de kredi kartının yutulması da sık karşılaşılan bir problemdir. Fibabanka bankamatikte param kaldı sorununuz için çeşitli çözüm yollarını inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Vatan Bilgisayar Fibabanka Kredi Başvurusu

Fibabanka Bankamatikte Param Kaldı, Çözümü Ne?

Sıkışan parayı kurtarmak için mevcut yollar iki adettir ve bu yollardan ilki, müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Müşteri temsilcisiyle iletişime geçmek dışında şubeye başvurmak da mümkündür. Ne var ki müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek şubeye gitmekten daha güvenilir bir yoldur çünkü kişinin müşteri hizmetleriyle yaptığı her konuşmanın kaydı tutulmaktadır. Bu kayıtlar daha sonra para iadesi talep edilirken birer kanıt olarak kullanılabilirler. Fibabanka müşteri hizmetlerine 0850 222 77 77 tuşlanarak ulaşılmaktadır. Para sıkışması sorunu yaşandığı anda her gün ve her saat kesintisiz hizmet veren Fibabanka müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra yapılması gereken, sisteme kimlik tanıtmaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Anadolubank Bankamatik Kartı Şifresi Alma

Kimlik tanıtma işlemi, T.C. kimlik no veya müşteri numarası tuşlanarak yapılabilir. Bu adımdan sonra telesekreter mesajı dinlenmeden 7’ye basılırsa müşteri temsilcisine ulaşılır. Müşteri temsilcisine Fibabanka ATM’sinde işlem yaparken para sıkışması yaşandığı bildirilir. Müşteri temsilcisine ayrıca işlem ait detaylar en ince biçimde anlatılır. Belirtilmesi gereken ayrıntılar arasında işlem yapılırken saatin kaç olduğu, bankamatiğe ne kadar para yatırıldığı bulunmaktadır. Müşteri temsilcisi kişini yaşadığı sorunu kayıt altına alır ve geri dönüleceğini bildirir. Buradan sonra yapılması gereken beklemektir.

Fibabanka Bankamatikte Kalan Parayı Şubeye Bildirmek

Fibabanka şubesine para sıkışmasını bildirmek, sorunun yapıldığı ATM bir Fibabanka şubesine yakınsa tercih edilebilecek en akıllıca yoldur. Kişi müşteri hizmetlerine para sıkışmasını bildirdikten sonra bir de şubeye giderek bir form doldurursa para iadesi garanti altına alınır ve süreç kısalır. Şubeye giderek müşteri temsilcisi ile görüşülmek istendiği belirtilir. Daha sonra kişiye bir form verilir. Bu formda, telefon görüşmesinde yapıldığı gibi işlem hakkındaki tüm detayların belirtilmesi istenir.

Bu noktadan sonra banka teknik ekibi, ATM’de teknik bir sorun olup olmadığına bakacak, kamera kayıtlarını inceleyecektir. Bütün bunların tamamlanması genelde 1 hafta gibi bir süre alır.

Göz atabilirsiniz: Fibabanka Bankamatik Kartı Şifre Alma

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Denizbank Kartsız Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Fibabanka ATM’sinin Kredi Kartını Yutması

Kredi kartının yutulması da Fibabanka ATM’lerini kullanan müşterilerin sık sık karşılaştığı bir durumdur. Bu durumda yapılması gereken il şey, bankamatiğin kartı iade etmesi için beklemektir. Bir süre beklendikten sonra kart halen bankamatiğin içinde sıkışmış durumdaysa bunun iki nedeni olabilir. Bunlardan birincisi, bankamatikte teknik bir sorunla karşı karşıya olunmasıdır. Bu durumda yapılması gerekenler, bankamatikte para sıkışması durumunda yapılması gerekenlerle aynıdır. Yani hiç vakit kaybetmeden müşteri temsilcisine durum bildirildikten sonra Fibabanka şubelerine giderek para iadesi başvuru formunu doldurmak gerekir.

Diğer ihtimal ise kredi kartının geçersiz olmasıdır. Bazı durumlarda müşteriler bir kredi kartını iptal etmekte ve daha sonra bunu unutup iptal edilen kartı banakamtik üzerinde kullanmaya çalışmaktadırlar. Fibabanka banakamatikleri kredi kartı girişi yapıldığında kartın sistem üzerinden sorgulanmasını sağlayan bir sistemle donatılmışlardır. Bu sistem sayesinde bankamatik geçerli olan ve geçersiz olan yani iptal edilen kartı ayırt edebilir. Bankamatik iptal edilmiş kartı algılarsa onu almakta ve geri vermemektedir. İptal edilmiş kart bankamatiğin içinde iptal edilir. Bu bütün bankalarda aynıdır ve nedeni, iptal edilmiş kartların piyasada dolaşmasının önüne geçmektir.

Fibabanka Bankamatikte Kalan Para En Geç Ne Zaman İade Edilir?

Fibabanka ATM’de kalan paranın en geç iade edilme süresi 1 aydır. Bu süre, büyük miktarda para kaybetmiş ve gerekli başvuruları zamanında yapmamış müşteriler içindir. 100TL veya 150TL gibi küçük miktarlarda parası ATM’de kalmış müşteriler, müşteri hizmetlerine ve şubelere anında başvuru yaptıklarında paralarını en geç 2 haftada teslim alabilirler. Müşteri, parasının direk hesabına yatırılmasını isteyebileceği gibi parayı bir zarf halinde Fibabanka şubelerinden almayı da talep edebilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  TEB Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Göz atabilirsiniz: Fibabanka Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz