Faizsiz Kredi (Helal Kredi) Nedir ve Nasıl Alınır

Son senelerde bankalacılık ile ilgili yaşanan gelişmelerin üzerinden faizsiz ihtiyaç kredisi adı altında krediler müşterilere sunulmuş durumdadır. Özellikle araç almak isteyen kişiler bu kredileri aktif şekilde kullanabilmektedir. Siz de sunulan bu krediler kendinize uygun olanını seçerek herhangi bir araba firmasından aracınızı alabilirsiniz. Otomobillerin satış fiyatlarındaki artışla bu durum bir şekilde dengelenmektedir. Siz de sıkıntılı bir süreçten geçiyor ama araba sahibi olmak istiyorsanız bu sunulan krediden faydalanabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Çeşitleri

İki çeşit sıfır faizli kredi kişilere sunulmuştur durumdadır. Bunlardan ilki bankalar tarafından hiç bir faiz ödemeksizin kişilere verilen krediyken, ikincisi katılım bankası adı altında faizin yerine kar payı olarak verilen kredi türüdür. Bankalar tarafından verilen sıfır faizli kredi sadece kısa bir vadeliğine verilebilir. Genel itibariyle kredi kartından kullanılan tutar buna örnek gösterilebilir.

Sıfır Faizli Otomobil Kredisi

Siz de yerli bir otomobil almak istiyor ancak bunun için faizsiz kredi kullanmayı düşünüyorsanız bu aşamada arabayı almak istediğiniz firmaya başvurarark ilk adımı atmalısınız. Bunun için BMW Borusan Oto, Opel Finansman Sistemi ve Koç Fiat Kredisi gibi seçeneklere başvurabilirsiniz. Bu başvurunun ardından ilgili firmalar sizin için belli evrakları hazılayacak ve bu evraklar ile kredi başvurunuz gerçekleştirilecektir. Böylelikle faizsiz kredi çok kolay bir şekilde alınmış olacaktır.

Sıfır Faizli Konut Kredisi

Faizsiz ev kredisi veren banka arayışındaysanız işiniz elbete o kadar kolay değil. Ancak buna rağmen yine de bazı büyük inşaat şirketleri reklam amacıyla da olsa ilk satışlarını sıfır faizli olarak ya da minimum seviyede faiz seçeneği ile satışa sunabilmektedir. Böyle bir durumu yakalamak için sürekli takipte olmalı ve hatta ilgili bina henüz inşaat halindeyken satın alma durumunu düşünmelisiniz. İlgili inşaat şirketi böyle bir krediyi vermek için kendi çalışma yapar ve bu çalışma aşamasında hangi finans firması ile analaşacaksa onu belirler. Proje kapsamında faizsiz konut kredilerini kullanabilmeniz için elbette başlangıç olarak bellir bir miktar peşinat ödemeniz gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir