Evraksız Kredi Veren Bankalar

Hangi Bankalar Evraksız Kredi Veriyor

Bireylerin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına evraksız kredi veren bankalar bulunmaktadır. Özellikle herhangi bir işte çalışmadıkları için kredi başvurusunda gelir belgesi ibraz edemeyen ya da maaşı olmayan vatandaşlar evraksız kredi türünden faydalanabilirler. Örneğin çiftçilik, arıcılık, tarım, hayvancılık, esnaflık veya seracılık gibi meslek dalları ile uğraşarak para kazanan kişiler, bir gelir belgesi temin edemezler. Buna bağlı olarak da sabit maaşla çalışan memur ya da işçi gibi bankadan istenen gelir belgesini sunmakta zorlanırlar. Bu grupta yer alan vatandaşların nakit para gereksinimlerinin giderilebilmesi için evraksız kredi veren finans kuruluşları bulunmaktadır. Kredi kullandırma konusunda evraksız finansman sağlayan bu kuruluşların şartları ve başvuru süreçlerine dair ayrıntıları yazımız içerisinde yer almaktadır.

Evraksız İhtiyaç Kredisi

Evraksız İhtiyaç Kredisi

Banka gibi mali nitelikteki kuruluş ya da kurumların, kredi başvurusu yapan bireylerden istedikleri evraklardan bir tanesi gelir belgesidir. Bilinen ismi ile gelir belgesi, kişinin maaş getirisini kanıtlayan evraktır. Bu nedenle maaş yazısı veya maaş bordrosu şeklinde de talep edilebilir. Banka gibi mali nitelikteki kuruluşların gelir belgesi talep etmesindeki sebep ise başvuru sahibinin gelir düzeyini ölçmektir. Çünkü kişinin kullanacağı krediyi zamanında ve düzenli ödeyip ödeyemeyeceği hususunda analiz edilen önemli bir evraktır. Bu nedenle ülkemizde faaliyet gösteren pek çok finans kurumu gelir belgesi karşılığında kredi kullandırmaktadır. Belgesiz kredi almak isteyen çiftçi ve esnaf gibi vatandaşlarımız veya çalışmadıkları için maaş bordrosu olmayan bireyler, evraksız ihtiyaç kredisi ürününden yararlanabilirler.

İhtiyaç kredisi kullanabilmek için bankaların kapısını çaldığınızda, aylık taksitleri maaşınızın karşılayıp karşılayamayacağını tespit etmek amacıyla tarafınızdan gelir belgesi istenecektir. Bir işte belirli ücret karşılığında çalıştığınızı gösteren gelir belgesini temin edemeyeceğiniz bir sektörde çalışıyorsanız veya herhangi bir işyerinde çalışmıyorsanız, evraksız ihtiyaç kredisi ürününden faydalanmak istediğinizi belirterek kredi kullanabilirsiniz. Fakat bunun için başvuruda bulunacağınız banka özelde olsa, kamu bankası da olsa belirlenen şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Kefilsiz Evraksız Kredi Şartları başlığında kurum ve kuruluşların müşterilerinden istedikleri koşullar yer almaktadır. Söz konusu şartları yerine getirerek kolaylıkla evraksız kredi çekebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Garanti Bankası Anında Kredi Başvurusu

Evraksız Araç Kredisi

Nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşların merak ettiği bir diğer soru ise evraksız araç kredisi çekilebilir mi? Çünkü bankaların tümü mevzuat nedeniyle taşıt kredisi kullandırırken, başvuru sahiplerinin geçmiş borç ve ödeme durumları ile mevcut gelir konumlarını incelemektedir. Buna bağlı olarak da hiçbir geliri olmayan kişiler, bankalara kredi başvurusunda bulunduklarında red cevabı alabiliyorlar. Ancak uzun vadeli ödeme ve avantajlı faiz oranlarından yararlanarak taşıt almak isteyenler, evraksız araç kredisi sunan bankalara başvuru yapabilirler. Ülkemizde Denizbank, ING Bank ve Garanti Bankası gibi bazı finans kuruluşları, evraksız gelir belgesiz araç kredisi vermektedir. Gelirini ibraz edemeyen vatandaşlar söz konusu bankalara başvuru yaparak, araç için gerekli olan finansmanı sağlayabilirler.

Kefilsiz Evraksız Kredi Şartları

Kefilsiz evraksız kredi şartları yerine getirilerek ihtiyaç, konut ya da taşıt finansmanı kullanılabilir. Bu şartların ilki başvuru sahibinin gelirini ispatlayabilmesidir. İşçi veya memur gibi sabit bir geliriniz olmasa dahi herhangi bir işten kazancınız bulunuyorsa, bu kazancın bankaya ibraz edilmesi gereklidir. Şayet bankaya ibraz edilebilecek bir gelir yok ise üzerinize kayıtlı herhangi bir gayrimenkulün olması şarttır. Çünkü kredi notunuzu yükseltecek olan bu etmenler, gelir belgeniz olmamasına rağmen finans kurumundan kredi alma ihtimalinizi yükseltir. Kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen kişilerin kredi notunun yüksek olması, kefilsiz evraksız kredi şartları listesinin en önemli kalemidir.

Diğer yandan çiftçilik yaparak kazanç sağlayan kişiler, çiftçilik belgesini bankaya ibraz ederek kredi kullanabilirler. Esnaflık sektöründe faaliyette bulunan bireyler ise vergi levhasını bankaya sunarak esnaf kredilerinden faydalanabilirler. Evraksız kredi veren bankaların sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Bu bankalar sadece kırmızı kalem yemiş olan ya da kara listeye alınan tüketicilerin başvurularına red cevabı vermektedir. Onun haricinde gayrimenkulü ipotek ettirme, herhangi bir geliri ispatlayabilme ya da taahhütte bulunma gibi şartlardan en az birini sağlayan tüketiciler kredi kullanabilirler. Ayrıca sürekli çalıştığınız belirli bir banka varsa ve bu banka ile olan çalışmalarınızda aylık belirli bir para sirkülasyonu varsa, hesabınızdaki parayı göstererek de kredi alabilirsiniz. Bu yöntemle kredi çekmek için hesap işlemlerinizi sabit bir banka ile çalışarak gerçekleştirmelisiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  En Kolay Kredi Veren 9 Banka Listesi? Başvurusu ve Şartları

Evraksız Kefilsiz Kredi Başvurusu

Evraksız kefilsiz kredi başvurusu yapabileceğiniz finans kurum ve kuruluşlarını, sizler için bir alt başlıkta sıraladık. Bu bankalardan faiz oranları avantajlı olan ve ödeme koşulları size uyan kurumu seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sırasında kullanılmak istenilenin finansmanın türüne göre kefil ve gelir belgesi haricinde talep edilen diğer belgeleri temin etmeniz gereklidir. Özellikle kefil bulmanın giderek zorlaştığı bu günlerde, nakit gereksinimleri için dış borçlanma yapmak istemeyen bireyler evraksız kefilsiz kredi başvurusunda bulunarak finansman sağlayabilirler. Serbest meslek çalışanları için de kredi kullanmanın kolay yolu gelir belgesiz finansman başvurusunda bulunmaktır. Kefil gerektirmeyen bu kredi ürünü aynı zamanda serbest meslek çalışanlarından gelir belgesi de istememektedir.

Sigortasız Evraksız Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar her ne kadar müşteri sayısını arttırmak istese de, müşterilerin güvenilirliği için gelir belgesi talep etmektedir. Maaş bordrosu ya da maaş yazısı olarak da adlandırılabilen gelir belgesini, günlük veya haftalık ücret ile sigortasız bir işte çalışan kişiler ibraz edemezler. Böyle bir durum içerisinde olan vatandaşlar, sigortasız evraksız kredili ürünleri tercih ederek gerekli finansmanı bulabilirler. Örneğin günümüzde ev hanımları, maaş bordrosu sunamayacakları bir işte çalışarak kazanç elde edebiliyorlar. Bu nedenle gelir belgesi olmayan ev hanımları sigortasız evraksız kredi sunan bankalara müracaat ederek, ev ihtiyaçları ya da kişisel gereksinimleri için gerekli olan meblağı temin edebiliyorlar. Ülkemizde evraksız kredi veren bankalar şu şekildedir:

Hangi Bankalar Evraksız Kredi Veriyor

Hangi Bankalar Evraksız Kredi Veriyor

Garanti Bankası Evraksız Kredi

Garanti Bankası evraksız kredi ürünü ile 48 aya kadar vade yaptırarak, 5 dakikada onay alabilir ve ihtiyaçlarınız için gerekli olan finansmanı sağlayabilirsiniz. Ülkemizde özel sermayeli bankalar arasında faaliyet gösteren Garanti Bankası, dosya masrafsız ve gelir belgesiz kredi konusunda müşterilerine yardımcı olabilmektedir. Ayrıca “İlk Kredim” kampanyası sayesinde bu bankadan evraksız 100.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Ancak bunun için en önemli şart daha önce hiç kredi kullanmamış olmanız gerekliliğidir. Siciliniz temizse ve daha önce konut, ihtiyaç ya da araç kredisi çekmediyseniz Garanti Bankası İlk Kredim ürününe başvuruda bulunarak onay alabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Konut Kredisi Faiz Oranları Hızla Düşüyor

QNB Finansbank Evraksız Kredi

Evraksız kredi almak isteyen vatandaşlar, en yakın QNB Finansbank şubesini ziyaret ederek müracaatta bulunabilirler. Bunun yanı sıra bankanın kullandığı dijital bankacılık kanalları aracılığıyla da kefilsiz evraksız kredi başvurusunda bulunmanız mümkün. QNB Finansbank evraksız kredi ürünü için üst limit tüketicinin kredi notuna bakılarak belirlenmektedir. Başvurunuzun onay alabilmesi için nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik numarasını gösteren resmi bir evrakla başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunun ardından müşteri banka ilişkinizin incelenebilmesi için kurumdan istenen diğer belgeleri de temin ederek şubeye teslim etmelisiniz. Ayrıca esnaflar için vergi kimliği ve çiftçiler için de çiftçilik belgesi başvuru sırasında gereklidir.

Denizbank Evraksız Kredi

Denizbank evraksız kredi avantajlarından yararlanarak 55.000 TL’ye kadar finansman kullanabilirsiniz. Üstelik bu krediyi kullanmak için cebimde kredi başvuru yapabilir ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çok yüksek meblağlarda ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında bulunan Denizbank, müşterilerinin başvuru işlemlerini tamamlayabilmeleri için çeşitli yöntemler sunmaktadır. Tüketiciler tarafından Denizbank evraksız kredi başvurusu yapılırken en çok tercih edilen yöntem ise SMS bankacılığıdır. Mesajla gelir belgesiz kredi başvurusu, T.C. kimlik numarasının ileti olarak oluşturulması ve 3280 servisine SMS gönderilmesi ile gerçekleşmektedir. Bu yöntem haricinde en yakın şubeye giderek ya da Denizbank web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurup göndererek de kefilsiz gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Evraksız Kredi

Yapı Kredi Bankası müşteri portföyünü genişletebilmek adına gelir belgesiz olarak ihtiyaç kredisi vermektedir. Çeşitli vade seçeneklerinden yararlanarak Yapı Kredi evraksız kredi başvurusunda bulunmak isteyenler, şubelere müracaat edebilirler ya da internet bankacılığı platformunu kullanabilirler. Başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için gelir belgeniz gerekli olmasa dahi, müracaatta bulunduğunuz kredi ürünün koşullarını sağlıyor olmanız gereklidir. Söz konusu diğer şartlar yerine getirildiğinde kredi ödemeniz nakit ya da hesaba aktarım yoluyla yapılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz