Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2020

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evlilik kredisi, evlilik kredisi nasıl alınır, evlenenlere kredi veren bankalar, evlilik kredisi veren bankalar gibi soruları soruyıor iseniz aşağıda tam size göre bilgiler yer almakta. Dikkatli okuyarak bu konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evlilik kredisi halk arasında düğün ya da evlenme kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Evlilik kredisi veren bankalar, bu bankaların sunmuş olduğu faiz oranlarını ve bu bankaların kredileri hangi şartlarda verdiklerini bu yazıda bulabileceksiniz. Devlet Destekli Evlilik Kredisi‘nin ne olduğunu, bu krediye nasıl başvuruda bulunulması gerektiğini, bu kredinin hangi şartlarda verildiğini detaylı olarak incelemiştir. Şimdiyse Evlilik Kredisi Veren bankaları detaylı olarak inceleyeceğiz.

Kefilsiz evlilik kredisi olur mu?

Bankaların zaman zaman kredi verirken aradıkları şartlardan biri de kefildir. Ancak artık kefiliniz yok diye endişelenmeniz gerek yok. Daha önceki süreçlerde kolay kolay kefilsiz kredi vermeyen bankalar artık bu şartı rafa kaldırdı. Kefil şartını kaldırmanın yanında faiz oranlarını düşürüp, vade sürelerini de uzattılar. Hal böyleyken evlenmeyi düşünüyor ve evlilik kredisi alma planları yapıyorsanız kefile ihtiyacınız olmayacak!

Devlet evlenmek isteyen çiftlere yardım yapacak, her yıl düzenlenen yasa tasarısı ve açıklanan kampanyalara göre evlilik kredisi ve çeyiz parası hakkında bilgi verilmekte.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Denizbank evlilik kredisi başvurusu için tıklayın.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akbank Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank evlilik kredisi başvurusu için tıklayın.

Garanti Bankası düğün kredisi başvurusu için tıklayın.

ING Bank evlenme kredisi başvurusu için tıklayın.

Evlilik kredisi faiz oranları

Sadece evlilik kredisi için değil tüm kredi çeşitleri için en önemli faktörlerden biri kredi faiz oranlarıdır. Bankaların sunmuş olduğu kredileri karşılaştırmanız için faiz oranlarını ve kredi masraflarını göz önüne almalısınız. Tam bu noktada kredi aylık maliyet oranı (kredi masrafları ve faiz oranının katılmasıyla ortaya çıkan oran) ciddi derece önem arz eden bir kavramdır.

Evlilik kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte %1.05 ile %1.79 arasında aylık faiz oranına sahiptir. Bunun yanında vade süresi kimi bankalarda 18 ay iken kimi bankalarda 36 ay olmaktadır.

Tekstilbank Evlilik kredisi için faiz oranlarını incelersek:

  • Vade farketmeksizin %1.60 faiz oranı bulunmaktadır.
  • 36 aya kadar bu kredi kullanılabilmektedir.
  • Örneğin: 15000TL 18 ay vadeyle alındığı durumda aylık taksit tutarı 993.51TL olurken, toplamda geriye 17883,14 TL ödenecektir.

Bu faiz oranlarının banka tarafından ilerleyen süreçte güncellenebileceğini unutmayın. Bundan ötürü hesaplama yaparken bankanın resmi web sitesindeki faiz oranlarını baz almanız doğru bir tercih olacaktır. Burada verilen  rakamlar, bu günün şartlarına göre hesaplanmıştır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz