Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren 9 Banka

Ev hanımlarına kredi veren bankalar için şartları ve gerekli belgeleri öğrenerek, en fazla kredi veren bankayı bulabilir, en uygun faizle kredi veren bankaya başvurabilirsiniz. Eğitim, sağlık, tatil, evlilik veya iş kurmak gibi ihtiyaçları gidermek için herkesin sıklıkla kullanmak durumunda olduğu krediler sayesinde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Çalışmayan ev hanımlarının nasıl kredi alabileceğini, gerekli şartları ve hangi bankaların ev hanımlarına kredi verdiğini mercek altına aldık.

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

Çalışmayan ev hanımı statüsünde olan bir kişi kredi talebinde bulunduğu zaman tüm bankalar aynı muamelede bulunmamaktadır. Çünkü her bankanın çalışma politikası aynı olmamakta ve bankalar kendi sistemlerine göre hareket etmektedir. Bu nedenle finans kurumları müşterilerine özel kredi kartı ve krediler ile ilgili kampanyalar düzenleyebilir. Aslında bankalar genel anlamda gelirini belgeleyemeyen kişilere ve ev hanımları gibi bir gelire sahip olmayan müşterilerine kredi kartı, kredi ve kıymetli evrak gibi ürünleri kullandırma taraftarı değildir. Fakat bankalar arası rekabet ortamında kurumlar, daha fazla kredili ürün satabilmek adına ev hanımlarına kredi imkânı sunmaya devam edecektir. Ev hanımları kredi alabilir mi sorusuna cevap arayan kişilere, rahatlıkla birçok bankadan finansman sağlayabilirsiniz yanıtı verilebilir. Özellikle gelir belgesiz kredi imkânı sunan finans kuruluşlarından kredi çekmeniz mümkündür.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?Pek çok banka gelir belgesi sunan müşterilerine gelirleriyle orantılı olarak finansman sağlamaktadır. Kişinin kırmızı kalem ya da kara liste gibi özel bir durumu yoksa nakit ihtiyaçları için gelir belgesini sunması yeterlidir. Belgesini ibraz edemeyen, evden çalışan bayanlar ya da çalışmayan ev hanımları ise önceki dönemlerde kredi avantajlarından yararlanamıyordu. Son yıllarda bankalar arası rekabetin giderek artması çalışmayan ev hanımlarına yönelikte kampanya düzenlenmesi gerekliliğini ortaya çıkardı. Peki, ev hanımları nasıl kredi alabilir ve bankaların gelir belgesiz kişilere kredi kullandırma şartları nelerdir?

Ev Hanımları İçin Kredi Çekme Şartları;

Geliri olmasına rağmen maaş bordrosu sunamayan bayanlara ya da ev hanımlarına, bazı şartlar altında finansman sağlanabilmektedir. Örneğin ev hanımı olan birçok kişi eşinin maaş bordrosunu ibraz ederek rahatlıkla istedikleri miktarlarda kredi kullanabilmektedir. Çünkü bankalar eşin sabit gelirinden dolayı kredi geri ödemesinde sorun yaşanmayacağı kanaatine vararak bu kişilere finansman sağlayabilmektedir. Eş üzerinden kredi alınamayacak sebepler var ise (kredi sicili bozuk olması veya maaş bordrosu olmaması) kendi üzerine ev, taşıt veya arsa gibi taşınamaz mal olması ya da kefil gösterilmesi ile de kredi çekilebilir.

BUNA BAKTINIZ MI?  Kredi Risk Raporu Nedir? Ne İşe Yarar?


Kişiler kendi üzerlerine kayıtlı herhangi bir taşınmazını ipotek göstermeleri karşılığında istedikleri limitlerde kredi finansmanına erişebiliyorlar. Ev, arsa ya da değerli bir arazi gibi maddi getiri yüksek taşınamaz mallara sahip olunması ev hanımlarının kredi kullanmasını kolaylaştırmaktadır. Söz konusu ürünlerin ipotek edilmesi ile sorunsuz bir şekilde finansman sağlanabilir.

Ev Hanımlarına Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Bankalar mevcut kredili ürünlerini her ne kadar müşterilerinin kullanımına sunuyor olsa da, bunu yeterli görmemekte ve yeni potansiyel müşterilere doğru yönelmektedirler. Buna bağlı olarak da son yıllarda özellikle bireysel müşteri potansiyelini geniş tutmak isteyen finans kuruluşları ev hanımlarına yönelik ürünler düzenlemektedir. Bu anlamda ev hanımlarına hangi bankalar kredi veriyor ve kredi kullandırma koşulları nelerdir aşağıda sıraladık…

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Akbank Ev Hanımlarına Kredi

Akbank gelir belgesi ibraz edemeyen kişilere 20 bin TL’ye kadar finansman imkanı sunmaktadır. Bankanın herhangi bir belgeye ya da kefile ihtiyaç duymadan, bireylerin nakit gereksinimleri için ihtiyaç kredisi paketleri bulunmaktadır. Akbank ev hanımlarına kredi imkanından faydalanmak isteyen bayanlar 48 aya kadar geri ödeme avantajından da yararlanabiliyor.

Citibank Ev Hanımlarına Kredi20.000 TL’ye kadar nakit para ihtiyacınız varsa size bu konuda Citibank’ta yardımcı olabilir. 48 aya varan vadelerle ödeme kolaylığı sağlayan banka, başvuruları hızlı bir şekilde değerlendirerek yanıtlamaktadır. Şubeye gidip vakit kaybetmek istemeyenler, Citibank internet bankacılığı üzerinden müracaatta bulunabilirler.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına bireysel ihtiyaç kredileri sunan bir diğer banka, Garanti Bankası olduğu için ev almak istediğinizde veya evinizin nakit ihtiyaçlarını karşılamak istediğinizde bu bankanın kredi paketlerinden de yararlanabilirsiniz. Garanti Bankası ev hanımlarına kredi başvuru internet şubeden ve bankanın tüm şubelerinden yapılabilmektedir.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi

İş Bankası müşterilerine kredi kullandırırken gelir belgesi talep eden finans kurumlarından biri olduğu için ev hanımlarının direkt kredi çekebilmesi zordur. Bu nedenle İş Bankası ev hanımlarına kredi ürününden faydalanmak istediğinizde ipotek karşılığı kredi başvurusunda bulunmanız ya da kefil göstermeniz gerekmektedir.

ING Bank Ev Hanımlarına Kredi

Paraya ihtiyacı olan ev hanımlarına, ihtiyaç kredisi kapsamında gelir belgesiz kredi kullandıran bir diğer banka ING Bank’tır. En uygun vade ve faiz oranları ile kişiye özel finansman sağlamaya devam eden ING Bank ev hanımlarına kredi başvurularını internet üzerinden veya direkt şubelerden kabul etmektedir. Bankanın gelir belgesiz kredileri hakkında müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

BUNA BAKTINIZ MI?  Denizbank Cebimde (3280 SMS) Kredi Başvurusu Yapmak

Odebank Ev Hanımı Kredisi

Odeabank ev hanımı kredisi için başvuruda bulunmak kadar başvurunun kabul edilmesi halinde nakit para çekimi yapmakta oldukça kolay. Özellikle Odeabank müşterisi iseniz bankanın sunmuş olduğu ayrıcalıklar sayesinde kolay bir şekilde onaylanan kredinizi şubeye gelmenize gerek kalmadan çekebilirsiniz. Nasıl mı? Mobil şube üzerinden, internet şube aracılığıyla veya Odeabank 444 8 444 İletişim Merkezi’nden vadesiz hesabınıza aktararak anında para çekebilirsiniz.

PTT’den Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankalar bulunmamakta fakat farklı bankalar ile kredi anlaşması içerisine giren PTT vasıtasıyla gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz. Özellikle Vakıf Kredi, INGBANK Kredi Postam Kredi İşlemleri, Odea Bank Nakit Hazır ve Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi gibi kampanyalar kapsamında düzenlenen finansmanlardan yararlanmak istediğinizde, herhangi bir PTT şubesine uğrayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT Bank’ın şimdilik sadece 9 banka ile anlaşması olduğu için ülkemizde faaliyet gösteren tüm finans kuruluşlarına PTT üzerinden müracaatta bulunamayacağınızı unutmayınız.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi

Vakıfbank ev hanımlarına kredi kullandırma olanağı yaratarak, düzenli bir gelirleri olmadığı için finansman bulamayan ev hanımlarının sorununa çözüm buldu. Bu nedenle her türlü nakit ihtiyaçlarınız için Vakıfbank başvuru kanallarını kullanarak istediğiniz tutarda ve vadede kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması, bankanızın başvuru değerlendirme aşamasında önem arz etmektedir.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Bireysel ihtiyaçlarınızın finansmanında kullanabileceğiniz 48 aya kadar vade imkânına sahip tüketici kredisine başvurmak için Ziraat Bankası’nı tercih edebilirsiniz. Bankanın gelir belgesiz kredi vermesi zor olduğu için üzerinize kayıtlı gayrimenkulleri ipotek ettirerek ya da kefil göstererek finansman talebinde bulunmanız olumlu sonuç verebilir. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi ile ilgili başvurunuz sırasında tarafınızdan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi istenebileceği için bu belgelerin birini yanınızda bulundurmalısınız.

Ev Hanımları Kredi Başvurusu

Ev Hanımları Kredi Başvurusu

Ev hanımları için kredi başvurusu tüm bankaların müşteri temsilcileri aracılığı ile yapılabilmektedir. Bunun için bankanın telefon şubesi numarasını arayarak müşteri temsilcisine talep ettiğiniz finansman türünü belirtmeniz yeterlidir. Birçok banka internet şubesi ve mobil uygulaması üzerinden gelen kredi taleplerini de kabul ederek değerlendirmeye almaktadır. Bankaların mobil şube ve internet şubeleri üzerinden kredi başvurusunda bulunmak için kendinize özel giriş şifresi edinmeniz gereklidir.

BUNA BAKTINIZ MI?  Borç Kapatma Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, kısa mesaj yoluyla da finansman talebi alabilmektedir. Ancak bunun için kurumun SMS bankacılığı hizmeti veriyor olması gereklidir. SMS ile telefondan kredi başvurusunda bulunan ev hanımlarının talepleri değerlendirildikten sonra krediyi kullanabilmesi için banka şubesine davet edilmektedir. Son olarak finansman konusunda çalışmayan ev hanımlarına ya da gelirini belgeleyemeyen kişilere yardımcı olmak isteyen bankalar, şubeleri vasıtasıyla yapılan başvuruları değerlendirmeye almaktadır.

Ev Hanımları Ev (Konut) – Araç Kredisi Alabilir Mi?

Konut veya araç kredisi, kendi adına gelir belgesi beyan edemeyecek olan ev hanımlarına verilmemektedir. Bunun temel nedeni ev kredisi alanında yer alan kredi paketlerinin yüksek meblağlardan oluşmasıdır. Ancak bireyin belli bir birikimi varsa ve buna bağlı olarak düşük miktarda kredi talebinde bulunuyorsa, üzerine kayıtlı herhangi bir mülkü ipotek ederek finansman sağlayabilir. Özellikle rehin edilecek olan taşınmaz mülkün maddi getirisi yüksek ise kredi kullanabilme olasılığı daha büyüktür. Ayrıca bankaların ev ya da taşıt kredisi kullandırma için müşterilerinde aradıkları diğer şartların sağlanması da gereklidir.

Ev Hanımlarına Destek Kredisi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışmaları kapsamında yer alan ev hanımlarına destek kredisi giderek popülaritesini arttırmaktadır. Çünkü destek kredisi kapsamında gelir belgesiz ev hanımlarına 50 bin TL’ye kadar finansman kullandırılabilmektedir. Özellikle ülkemizdeki kadın girişimcileri desteklemek adına özel bankaların düzenlemiş olduğu kredi kampanyaları ve devlet desteklemeleri bulunmaktadır. Ayrıca başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere pek çok vakıf ve bakanlıkta ev hanımlarına destek vermektedir. Kullandırılacak olan kredinin miktarı, başvuru yapmış olduğunuz kuruma göre değişiklik göstermektedir.

Ev hanımlarına Geri Ödemesiz Hibe Kredi: KOSGEB

Ev hanımlarına esnaf kredisi veren KOSGEB, aradığı şartları yerine getiren bayanların yeni iş kurmalarına ya da mevcut işlerini büyütmelerine yardımcı olmaktadır. Yeni iş kurmak isteyenlerde aranan temel şart KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi almak ve başarılı bir şekilde eğitim sonunda verilen sertifikaya sahip olmaktır. Ev hanımlarına hibe kredi ile ilgili ayrıntıları, bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB merkezinden ya da 50.000 TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.


3 Replies to “Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

  1. merhaba kredi başvurusunda bulunmuştum cuma günü iş bankasına ne zaman sonuçlanır bilginiz var mı ev hanımıyım bu arada

    1. muhtemelen bu hafta içi kredi başvurunuz sonuçlanacaktır. Daha detaylı bilgiyi kredi başvurusunda bulunduğunuz bankanın telefon bankacılığını arayarak öğrenebilirsiniz.

  2. Kredi notum 1700 ev hanımıyım eşim çalışıyor kredi Çek’e bilir miyim ama üzerimde taşınmaz mülkiyet yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir