Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar sayesinde çalışmıyor ve gelir belgesi gösteremiyor olmanıza rağmen, yine de kredi kullanarak nakit ihtiyacınıza çözüm bulabileceksiniz. Ev hanımları için faizsiz kredi fırsatları artık bir çok özel ve devlet bankası tarafından paket olarak hazırlanıyor. Bu kredi paketleri müşterileri için kredi üst limitleri ve bazı kullanım koşulları sunuyor.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Ev hanımları için faizsiz kredi veren popüler bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 • ING Bank
 • Ziraat Bankası
 • CEPTETEB
 • Enpara
 • Aktif Bank N Kolay Kredi.

Bu bankalar arasından Ziraat Bankası ile ING Bank dışında, diğer bankalar belge talebinde dahi bulunmuyor. Bu da kredi kullanmak için şansınızın daha yüksek olduğu ve daha kolay kredi kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Kredi Kullanım Limitleri Ne Kadar?

Ev hanımları için faizsiz kredi limitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • CEPTETEB için 30 bin TL,
 • ING Bankası için 25 bin TL,
 • En para için 35 bin TL
 • Ziraat Bankası için 30 bin TL
 • Aktifbank N Kolay kredi için 40 bin TL.

Ev Hanımlarının Kredi Kullanmaları için Yerine Getirmeleri Gereken Şartlar Nelerdir?

Ev hanımları için faizsiz kredi kullanmaları için gerekli şartlar yerine getirilmeden başvuruların olumlu sonuçlanması söz konusu olamaz. Bu nedenle başvuru yapmadan önce gerekli şartları taşıdığınızdan emin olun. Aksi halde başvurunuzun reddedilmesi kredi notunuzun düşmesine yol açacaktır. Bu durum ileride kredi başvurularınızın olumsuz cevaplanmasına neden olabilir. Gerekli şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Bankanın talep etmesi halinde teminat göstermeniz gerekir,
 • Kefil gösterebilmeniz gerekir. Gösterilen kefilin kefil özelliklerini taşıması gerekiyor.
 • Varsa kira getirisi elde ettiğine dair belge ibraz edilmelidir.
 • Başvuru yapan kişi emekli ise emekli aylığı gösterilmesi gereklidir.
 • Yukarıda belirtilen şartlar farklı bankalar için değişiklik gösterebilir. Bu nedenle çalıştığınız banka ile görüşmenizde fayda var.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Özel İpotekli Finansman Kampanyası

Ziraat Bankası ev hanımları için ipotekli finansman sayesinde kredi kullanmanız mümkün. Hem de uygun faiz oranları sayesinde geri ödeme yaparken zorlanmayacaksınız. İpotek, bir borcun ödenmesi için başka bir mala el konulması anlamına gelmektedir. Eğer üzerinize kayıtlı taşınır ya da taşınmaz mallar varsa, sahip olduğunuz malın ekspertiz değeri bağlamında kredi çekebileceksiniz. Ziraat Bankası;

 • İş yerleri için yüzde 75 oranında,
 • Imarı olan arsalar için yüzde 50 oranında,
 • Ev ipoteğinin yüzde 80 oranında kredi kullanımını uygun görmektedir.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Özel İpotekli Finansman Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası ev hanımları için ipotekli finansman kullanımı için ilk olarak bankaya ipotek göstereceğiniz malın ne olduğunu karar verin. Daha sonra başvurunuzu yapın. Başvuru sırasında bütün evrakları eksiksiz ve doğru bilgi girilmiş şekilde teslim ettiğinden emin olun. Eksik ve yanlış bilgi beyan edilmesinde başvuru yapan kişi sorumludur. Ön başvurunuzun kabul edilmesi halinde, banka eksper görevlendirecektir.

Eksper söz konusu malın teminat olarak verilebilecek özelliğe sahip olup olmadığına karar verir ve mala değer biçer. Diyelim ki ipotek olarak ev gösterdiniz. Ekspertizler yaptıkları incelemeler sonrasında evin değerini 200 bin TL olarak belirledi. Bu durumda ev için bankadan en fazla 160 bin TL değerinde kredi kullanabileceksiniz.

Denizbank’tan Ev Hanımlarına Destek Kredi Paketi

Denizbank ev hanımlarına destek kredi paketi sayesinde nakit ihtiyaçlarınızı zorlanmadan karşılayabileceğinizi biliyor muydunuz? Kredinin müşterilerine sunduğu ayrıcalıklar ve özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi vadesi en fazla 12 ay olabilir.
 • Geri ödemeleri aylık eşit taksitler halinde yaparsınız.
 • Kredi üst limiti 10 bin TL’dir.
 • Teminat göstermeniz halinde, teminatın değerine göre kredi üst limitini artırabilirsiniz.
 • Bankanın talep etmesi halinde kefil göstermeniz gerekir. Kefilin kredi notunun yüksek olması, adının kara listede olmaması ve gelir belgesi gösterebilmesi gerekir.
 • Başvuru yapmak için bankanın size en yakın şubesini ziyaret etmeniz gerekir. İnternetten ya da mobil uygulamalar, ATM üzerinden yapılan başvurular geçerli değildir.
 • Ön başvuru için yalnızca TC kimlik belgenizi kullanmanız yeterlidir.

Şekerbank’tan Ev Hanımlarına Özel Kredi Fırsatları

Şekerbank ev hanımlarına kredi fırsatları sayesinde çalışmıyor olsanız bile kredi kullanabileceksiniz. Hem de başvurularınızı internet üzerinden yaparak, bankaya gitme ya da şubede sıra bekleme derdinden kurtulabilirsiniz. Kredinin müşterilerine sunduğu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi vadesi en fazla 12 ay olabilir.
 • Kredi üst limiti müşteri bazında belirlenecektir.
 • Krediye başvuru yapmak için belge ibraz etmenize gerek yok.
 • Bankanın gerekli görmesi halinde kefil ve ek teminat vermeniz gerekir.
 • Ek teminat gösterilmesi halinde kredi üst limitini artırabilirsiniz.
 • Faiz oranı aylık yüzde 2,5’tir. Faiz oranı piyasa koşullarına göre değiştiğinden başvuru yapılan dönemde güncel faiz oranını öğrenmekte fayda vardır.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi

Akbank gelir belgesi ibraz edemeyen kişilere 20 bin TL’ye kadar finansman imkanı sunmaktadır. Bankanın herhangi bir belgeye ya da kefile ihtiyaç duymadan, bireylerin nakit gereksinimleri için ihtiyaç kredisi paketleri bulunmaktadır. Akbank ev hanımlarına kredi imkanından faydalanmak isteyen bayanlar 48 aya kadar geri ödeme avantajından da yararlanabiliyor.

Citibank Ev Hanımlarına Kredi

20.000 TL’ye kadar nakit para ihtiyacınız varsa size bu konuda Citibank’ta yardımcı olabilir. 48 aya varan vadelerle ödeme kolaylığı sağlayan banka, başvuruları hızlı bir şekilde değerlendirerek yanıtlamaktadır. Şubeye gidip vakit kaybetmek istemeyenler, Citibank internet bankacılığı üzerinden müracaatta bulunabilirler.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına bireysel ihtiyaç kredileri sunan bir diğer banka, Garanti Bankası olduğu için ev almak istediğinizde veya evinizin nakit ihtiyaçlarını karşılamak istediğinizde bu bankanın kredi paketlerinden de yararlanabilirsiniz. Garanti Bankası ev hanımlarına kredi başvuru internet şubeden ve bankanın tüm şubelerinden yapılabilmektedir.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi

İş Bankası müşterilerine kredi kullandırırken gelir belgesi talep eden finans kurumlarından biri olduğu için ev hanımlarının direkt kredi çekebilmesi zordur. Bu nedenle İş Bankası ev hanımlarına kredi ürününden faydalanmak istediğinizde ipotek karşılığı kredi başvurusunda bulunmanız ya da kefil göstermeniz gerekmektedir.

ING Bank Ev Hanımlarına Kredi

Paraya ihtiyacı olan ev hanımlarına, ihtiyaç kredisi kapsamında gelir belgesiz kredi kullandıran bir diğer banka ING Bank’tır. En uygun vade ve faiz oranları ile kişiye özel finansman sağlamaya devam eden ING Bank ev hanımlarına kredi başvurularını internet üzerinden veya direkt şubelerden kabul etmektedir. Bankanın gelir belgesiz kredileri hakkında müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

Odebank Ev Hanımı Kredisi

Odeabank ev hanımı kredisi için başvuruda bulunmak kadar başvurunun kabul edilmesi halinde nakit para çekimi yapmakta oldukça kolay. Özellikle Odeabank müşterisi iseniz bankanın sunmuş olduğu ayrıcalıklar sayesinde kolay bir şekilde onaylanan kredinizi şubeye gelmenize gerek kalmadan çekebilirsiniz. Nasıl mı? Mobil şube üzerinden, internet şube aracılığıyla veya Odeabank 444 8 444 İletişim Merkezi’nden vadesiz hesabınıza aktararak anında para çekebilirsiniz.

PTT’den Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankalar bulunmamakta fakat farklı bankalar ile kredi anlaşması içerisine giren PTT vasıtasıyla gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz. Özellikle Vakıf Kredi, INGBANK Kredi Postam Kredi İşlemleri, Odea Bank Nakit Hazır ve Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi gibi kampanyalar kapsamında düzenlenen finansmanlardan yararlanmak istediğinizde, herhangi bir PTT şubesine uğrayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT Bank’ın şimdilik sadece 9 banka ile anlaşması olduğu için ülkemizde faaliyet gösteren tüm finans kuruluşlarına PTT üzerinden müracaatta bulunamayacağınızı unutmayınız.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi

Vakıfbank ev hanımlarına kredi kullandırma olanağı yaratarak, düzenli bir gelirleri olmadığı için finansman bulamayan ev hanımlarının sorununa çözüm buldu. Bu nedenle her türlü nakit ihtiyaçlarınız için Vakıfbank başvuru kanallarını kullanarak istediğiniz tutarda ve vadede kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması, bankanızın başvuru değerlendirme aşamasında önem arz etmektedir.

Ev Hanımları Diğer Bankalardan Nasıl Kredi Kullanabilir?

Ev hanımlarının diğer bankalardan kredi kullanması için bankalara ödeme yapacaklarına dair güvence vermeleri gerekir. Temel mantık budur. Bunun için aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz:

 • Hangi bankadan kredi kullanmak istiyor olursanız olun, teminat gösterin.
 • Düşük limitli de olsa kredi kartı kullanın.
 • Ödemelerinizi zamanında yaparak kredi notunuzun yüksek olmasını sağlayın.
 • Ek gelir elde ediyorsanız (kira getirisi ya da emekli maaşı gibi) bunu belgeleyin.
 • Kefil gösterin. Kefilinizin TC vatandaşı olması, geliri olması, kredi notunun yüksek olması gibi özellikleri sağlaması gerekir.

Ev Hanımlarının Kredi Kullanabilmeleri için Kredi Notlarının Kaç Olması Gerekir?

Ev hanımlarının kredi kullanmaları için gereken kredi notu her banka için farklı olabilir. Genel olarak bütün bankalar kredi notunun riskli aralıkta yer almamasını isterler. Kredi notları sıfırdan başlar 1900’e kadar çıkar. Kredi notunuz ne kadar yüksek değerde ise, o derecede kredi kullanma ihtimaliniz artar.

Göz atmanızda fayda var: Findeks Kredi Notu Nedir? Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunuzun yüksek olmasını ve kredi kullanırken zorlanmamayı istiyorsanız, aşağıdaki önerilere uymanızda fayda var:

 • Kredi borçlarınızı zamanında ödeyin.
 • Faturalarınız için mümkünse otomatik ödeme talimatı verin.
 • Hesabınızda daima para bulundurun.
 • Harcadığınız paradan daha çok paranın hesabınızda olmasına özen gösterin.
 • Kredi kartınız yoksa yeni bir kredi kartı edinin. Düşük limitli olması fark etmez.
 • Eğer borçlarınız varsa ödeyin.
 • Borçlarınızın tamamını ödeyemiyorsanız kredi yapılandırması yapılması için bankanıza başvuru yapın.
 • Borçlarınızı tek çatı altında toplayın.
 • Düzenli finansal hareket gösterin.

Ev Hanımlarının Kredi Kullanabilmeleri için Yerine Getirmesi Gereken Şartlar Nelerdir?

Ev hanımlarının kredi kullanabilmeleri için sağlaması gereken koşullar her banka için farklı olabilir. Bu koşullar kabaca şöyle sıralanabilir:

 • Kredi başvurusu yapan kişi en az 18 yaşında olmalıdır.
 • Aday, TC vatandaşı olmalıdır.
 • İkametgah adresi TC’de olmalıdır.
 • Kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır. Önceden kredi notunuzu öğrenmek için bankalardan ya da doğrudan Findeks resmi sitesinden Findeks kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Başvuru bedeli işlem başına ortalama 5 TL’dir.
 • Bankanın talep etmesi halinde kefil özelliklerine sahip birisi kefil olarak gösterilmelidir.
 • Bahçe, arsa, konut, araç ve buna benzer taşınır ve taşınmazlar bankaya teminat olarak gösterilebilmelidir.
 • Kişi kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamalıdır.
 • Başvuru yapan kişinin adı kara listede olmamalıdır.

Kişinin kredi kullanmasına engel bir durumu bulunmamalıdır.

Ev Hanımları Kredi Başvurusu

Ev Hanımları Kredi Başvurusu

Ev hanımları için kredi başvurusu tüm bankaların müşteri temsilcileri aracılığı ile yapılabilmektedir. Bunun için bankanın telefon şubesi numarasını arayarak müşteri temsilcisine talep ettiğiniz finansman türünü belirtmeniz yeterlidir. Birçok banka internet şubesi ve mobil uygulaması üzerinden gelen kredi taleplerini de kabul ederek değerlendirmeye almaktadır. Bankaların mobil şube ve internet şubeleri üzerinden kredi başvurusunda bulunmak için kendinize özel giriş şifresi edinmeniz gereklidir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, kısa mesaj yoluyla da finansman talebi alabilmektedir. Ancak bunun için kurumun SMS bankacılığı hizmeti veriyor olması gereklidir. SMS ile telefondan kredi başvurusunda bulunan ev hanımlarının talepleri değerlendirildikten sonra krediyi kullanabilmesi için banka şubesine davet edilmektedir. Son olarak finansman konusunda çalışmayan ev hanımlarına ya da gelirini belgeleyemeyen kişilere yardımcı olmak isteyen bankalar, şubeleri vasıtasıyla yapılan başvuruları değerlendirmeye almaktadır.

Ev Hanımları Ev (Konut) – Araç Kredisi Alabilir Mi?

Konut veya araç kredisi, kendi adına gelir belgesi beyan edemeyecek olan ev hanımlarına verilmemektedir. Bunun temel nedeni ev kredisi alanında yer alan kredi paketlerinin yüksek meblağlardan oluşmasıdır. Ancak bireyin belli bir birikimi varsa ve buna bağlı olarak düşük miktarda kredi talebinde bulunuyorsa, üzerine kayıtlı herhangi bir mülkü ipotek ederek finansman sağlayabilir. Özellikle rehin edilecek olan taşınmaz mülkün maddi getirisi yüksek ise kredi kullanabilme olasılığı daha büyüktür. Ayrıca bankaların ev ya da taşıt kredisi kullandırma için müşterilerinde aradıkları diğer şartların sağlanması da gereklidir.

Ev Hanımlarına Destek Kredisi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışmaları kapsamında yer alan ev hanımlarına destek kredisi giderek popülaritesini arttırmaktadır. Çünkü destek kredisi kapsamında gelir belgesiz ev hanımlarına 50 bin TL’ye kadar finansman kullandırılabilmektedir. Özellikle ülkemizdeki kadın girişimcileri desteklemek adına özel bankaların düzenlemiş olduğu kredi kampanyaları ve devlet desteklemeleri bulunmaktadır. Ayrıca başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere pek çok vakıf ve bakanlıkta ev hanımlarına destek vermektedir. Kullandırılacak olan kredinin miktarı, başvuru yapmış olduğunuz kuruma göre değişiklik göstermektedir.

İlginizi çekebilir: Hibe Kredileri İçin Nereye ve Nasıl Başvurulur?

Ev hanımlarına Geri Ödemesiz Hibe Kredi: KOSGEB

Ev hanımlarına esnaf kredisi veren KOSGEB, aradığı şartları yerine getiren bayanların yeni iş kurmalarına ya da mevcut işlerini büyütmelerine yardımcı olmaktadır. Yeni iş kurmak isteyenlerde aranan temel şart KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi almak ve başarılı bir şekilde eğitim sonunda verilen sertifikaya sahip olmaktır. Ev hanımlarına hibe kredi ile ilgili ayrıntıları, bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB merkezinden ya da 50.000 TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Ev Hanımları Kredi Alabilir mi ? Şartlar Nelerdir

Güncelleme:17.08.2019


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz