Ethereum Nasıl Alınır?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ethereum bilineceği üzere blockchain altyapısı ile çalışan ve bu altyapının geliştirilmesi ve önem arz etmesi maksadıyla oluşturulan bir sistem bütünüdür. Etherium alım satım işlemlerinde, güvenilir bir borsanın kullanılması oldukça önemlidir.

Ether adında bir kripto para birimi de bulunan sistemin temel amacı, sistem üzerinden yeni yazılımların oluşturulabilmesidir. Sistemin bir diğer amacı ise kişisel bilgilerin gizliliği esasına bağlı kalınarak kişisel bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından elde edilmesi, paylaşılması veya başka amaçlar ile kullanılmasını engellemektir. Merkezi bir sisteme bağlı olmayan Ethereum kendi kripto para birimini sadece araç olarak kullanmaktadır ve bu bağlamda sistemin genişletilerek, büyümesi ve daha geniş ölçekli kabul görmesi hedeflenmektedir.

Ethereum sitemi kullanıcılarına sağlamış olduğu bu özgürlükçü alan sebebiyle bünyesi kapsamında pek çok alt coin çıkarılmasını sağlayabildiği gibi madencilik konusunda geniş alternatifler sunarak yeni yazılımların sisteme değer katabilmesine olanak sağlamaktadır. Sistemin en önemli işlevi ise belirtilmiş olduğu gibi gündelik yaşantı ya da dijital ödemelerde yapılan alışverişler ve benzeri uygulamalar kapsamında belli data banklar tarafından depolanan kişisel bilgilerin korunması ve bu depolama faaliyetlerinin rafa kaldırılmasına yönelik olmaktadır.

Ethereum Nedir?

Ethereum Nedir? Ethereum, belirtilmiş olduğu gibi blockchain altyapısına bağlı olarak Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerinde özgürlükçü bir yapının inşa edilmesi üzerine planlanmış sistemin bütününe denmektedir. Madenciliğin mümkün olduğu sistem kapsamında yeni yazılımların ortaya çıkarak Ethereum sisteminin büyütülmesi amaçlanmaktadır. Kullanıcıların doğrudan katılım sağladığı sistem interaktif olarak işlemektedir. Peki, Ethereum nasıl satın alınır?

Ethereum Nasıl Satın Alınır?

Ethereum bilineceği üzere kripto para sistemleri arasında Bitcoin’den sonra en çok popüler olan ve tercih edilen kripto para sistemidir. Sisteme dahil olarak Ether adı verilen kripto para birimine sahip olabilmek adına öncelikli olarak Bitcoin borsalarına kayıt olmak gerekmektedir.

Bir sonraki aşamada ise Bitcoin satın almak veya Bitcoin madenciliğine başlanması gerekmektedir. Sonraki aşamada ise Ethereum borsasına kayıt olunarak sahip olunan bitcoin’lerin bu para birimine dönüştürülmesi gerekir. Özgür bir işleyişe sahip olan sistemin kripto para birimine sahip olabilmek adına kullanılabilecek başka bir yöntem bulunmadığından ancak Bitcoin üzerinden işlem yapılabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz