Eşya Kredisi Nedir? Eşya Kredisi Nasıl Alınır?

Eşya kredisi nedir
Eşya kredisi nedir

Düşük çaplarda karşılanabilecek olan temel ihtiyaçlar, bankalar tarafından hazırlanan bireysel ihtiyaç kredileri ile birlikte, kısa sürede ve kolay bir şekilde karşılanabilecektir. Bu krediler, bankacılık faaliyetlerinde işlemlerin hızlı ilerleyişi ve karmaşık bir hale girmesinin de engellenmesi amacı ile, bazı alt kategoriler üzerinden değerlendirilmiştir. Bu doğrultuda ihtiyaç kredileri ile birlikte kişiler, evleri için yeni bir beyaz eşya, koltuk takımı, yatak odası takımı alabileceği gibi, sağlık giderleri, tatil harcamaları ya da ikinci el olarak araçların satın alımı sırasında kullanabilecektir. Fakat, ihtiyaç kredisi alacak olan kişilere, kredi bedeli olarak en az 1.000 TL, en fazla ise 50.000 TL olarak değer biçilmiştir. Bu aralıkta bulunan kredi başvurularınız, banka sicilinizin temiz olması halinde, onaylanacak ve sizlere de birkaç gün içerisinde sunulacaktır.

Oldukça geniş kapsamlı olmasına rağmen, hangi tür ihtiyaçlar için alınacağı bilinmediğinden dolayı; bankalardan ilk kez kredi alacak kişiler bu başvuruları sırasında zaman zaman zorluk çekmektedirler. Bunun en somut örneği ise, kişilerin bankalara yapmış olduğu eşya kredisi başvurusudur. Bankalar, hazırlamış oldukları kredi paketlerinde, eşya kredisi adı altında duyurular yapmamış olmasa da, onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bireysel ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Ülkemizdeki tüm bankalar tarafından sunulan ihtiyaç kredileri, belirli şartlar doğrultusunda verilecektir.

Teknolojik ilerleme ile birlikte, bankacılık sektörünün her geçen gün gelişmesi, işlemlerin tamamen dijital bir ortamdan gerçekleştirilmesi ile birlikte; eşya kredileri de artık bankaya gitmeye gerek kalmadan verilebilmektedir. Bu işlem, bankalar ve satıcı firmalar tarafından yapılan sözleşmeler ile mümkündür. Bu anlaşma gereği, kişiler satın alacakları eşyalar için, mağazalar üzerinden kredi başvurusunda bulunabilecek ve herhangi bir işlem için beklemeden, doğrudan ürünlerini teslim alacaklar.

2019 Eşya Kredisi Nasıl Alınır?

Eşya kredisini almak için bankalar bu krediye özel olarak belli şartlar öne sürmektedir. Bahsedilen şartları sağlayıp krediye başvuran bireyler eşya alımları için istedikleri kredinin kısa süre içerisinde çıktığını göreceklerdir. Öncelikle kredi alımı için kişilerin on sekiz yaşlarını doldurmaları istenmektedir. Yaş konusunda sınırı geçenlerin mutlak suretle minimum 3-6 aylık bir SGK kayıtlarının olması gerekmektedir. Çünkü bankalar, eşya kredilerinin taleplerinde kişilerden gelir belgelendirmeleri istemektedir. Şartların sağlanması halinde sıra talebe gelmektedir. Taleplerde nüfus cüzdanları ve fotokopisi, gelir belgesi, son üç aylık döneme ait herhangi bir fatura hazırlanmalıdır. Faturalar internet, su ya da telefon gibi kredi çekmek isteyenlerin tercihlerine göre belirlenebilmektedir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz