Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

esnaf kredisi veren bankalar
esnaf kredisi veren bankalar

Esnaf kredileri bankalar tarafından “İhtiyaç Kredileri” adı altında değerlendirilen bir kredi ürünüdür. Bu krediyi kullanan birçok esnaf işletmesini daha iyi konumlara getirmiştir. Bu krediyi kullanmak isteyen kişiler ise esnafa kredisi veren bankalar arasında en iyisini seçmek için çabalamaktadır. Türkiye’de hizmet veren Garanti Bankası, Ziraat Bank, Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank vb. neredeyse tüm bankalar esnafa destek amacıyla esnaf kredisi ürünlerini kullanıma sunmaktadır. Şimdi detaylıca bu bankaların verdiği kredileri ve şartlarını inceleyecek olursak:

Göz atabilirsiniz: Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Şekerbank Esnafım Kredisi:

60 aya kadar vadelerle alınabilen bir kredidir. İstenildiği durumda 4 aya kadar taksit erteleme olanağı bulunmaktadır. 250000TL’ye kadar çekilebilen bu kredi ürününün geri ödemeleri aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da 12 aylık şeklinde yapılabilmektedir.

Garanti Esnaf Destek Paketi:

Bu kredi ürünü ile indirimli faizle kredi kullanma imkanı sunulmaktadır. 24 aya kadar vadelerle kullanılabilen bu kredi de faiz indirimi alabilmek için şirket kredi kartı, POS ya da çek karnesi gibi farklı ürünleri kullanıyor olmanız gerekmektedir.

TEB Nakdi Krediler:

Spot Krediler, Rotatif Krediler, Taksitli Ticari Kredi, Kredili Mevduat Hesabı, Süper Hesap, Döviz Kredileri, Dövize Endeksli Kredi, İhracat Kredileri, İştira – İskonto Kredileri, İşyeri Destek Kredisi, İşyeri Yenileme Kredisi, Taşıt Kredisi, Plaka ve Hat Kredileri olmak üzere esnafa birçok farklı çeşitte kredi ürünü sunulmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu 2021

Halkbank Halk Esnaf Destek Paketi:

Esnaf, sanatkar, mikro işletme sahipleri ve küçük işletme sahipleri bu kredi ürününü alabilmektedir. 150000TL(150BinTL)’ye kadar verilen bu kredi ürünün vadesi maksimum 36 ay olarak belirlenmiştir. Geri ödemeler dönemsel, aylık ya da 3 aylık olarak gerçekleştirilebilir. Ödemesiz dönem tercihi yapılabilmektedir. İşletmenin durumu da baz alınarak ilk altı ay içinde böyle bir dönem seçilebilir. Bunun yanın esnaf için Halk Bank tarafından sunulan diğer krediler: Ticari Taşıt Kredisi, Plaka/ Hat Kredisi, Ticari Kullanım Amaçlı Gayrimenkul Alım Kredisi, POS’tan İşletme Kredisi ürünleridir.

Vakıfbank Esnafa Halden Anlayan Kredi:

Bu kredi kapsamında iki alt kredi ürünü bulunmaktadır. Bunlardan biri “Standart Kredi” diğeri ise “Mini Kredi” dir. Standart Kredi maksimum 36 ay vade seçeneğiyle 50000TL(50BinTL)’ye kadar kullanılabilen bir kredi ürünüdür. Mini Kredi ise yine 36 aya kadar vadelerle 20000(20Bin) TL’ye kadar kullanılabilen bir kredi ürünüdür. İstenildiği durumda 3 aya kadar ödemesiz dönem seçeneği de bu kredi ürünleri için seçilebilir. Bununla birlikte aylık ya da 3 aylık ödeme seçenekleri esnaflara sunulmuştur.

Akbank Esnaf Destek Kredisi:

Esnafa kredi vererek destek olan bankalardan biri de Akbank’tır. Bu kapsamda kredi kullanmak isteyen esnaflar 50000(50Bin)TL’ ye kadar kredi kullanabilmektedir. Kullanılan bu kredi ürünü için vade maksimum 36 ay olarak belirlenmiştir. İsterseniz normal bir şekilde aylık taksitli olarak, isterseniz 6 ay da bir taksitli olarak ödeme yapabilirsiniz. Bunun yanında 3 ya da 6 ay ödemesiz dönem seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz