Kredi ve Para

Engellilere Kredi Veren Bankalar 2019

Engellilere Kredi Veren Bankalar 2019

Engellilere kredi veren bankalar sayesinde engelli vatandaşların yüzü gülüyor. Nakit paraya mı ihtiyacınız var? İhtiyaçlarınız birikmeye mi başladı? Engellilere kredi kampanyalarından faydalanarak ihtiyaç duyduğunuz nakit para akışını sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda sayıları artan bu kredi kampanyalar hem kamu hem de özel bankalar tarafından hazırlanmaktadır.

Buradan Kredi Başvurusu ve İstenen Belgeler sayfamıza Ulaşabilirsiniz.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Bu kredi kampanyalarından faydalanmak için bankaların tümü, başvuru yapan kişilerin TC. cumhuriyeti vatandaşı olmalarını şart koşmaktadır. Engellilere kredi oranı başvuru yapan kişini engel oranına göre değişiklik göstermektedir. Engellik yüzde oranı yüksek olan kişilerin alacakları destek miktarı daha yüksek olur. Ayrıca bankaya engellilik oranını gösteren belgenin tam teşekkürlü bir devlet hastanesinden alınmış olması gerekir. Bu yerlerin dışındaki sağlık ocakları ve hastanelerden alınan engel raporları geçerli olmayacaktır. Engel raporunda yer alan engel oranı heyet toplantısında onaydan geçmiş olmalıdır.

Bu yazımızın özeti olan Engellilere Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Engelli Maaşı İbraz Eden Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Engelli maaşına kredi veren bankalar ile siz de maaşınızı resmi belge ile bankaya ibraz ederek kredi kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bankalar kredi desteğini sunarken kişilerin uygun faiz oranlarından faydalanmasını ve esnek ödeme planları ile oldukça kolay geri ödeme yapmasını sağlamaktadır. Bu kampanyayı sunan bankalar arasında:

 • Garanti Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Halkbank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Akbank yer alır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Alamayanlara Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Engellilere Özel Kredi Kampanyaları

Ziraat Bankası engelliler için kredi kampanyası sayesinde, ticari hayata girebilirsiniz. Bu sayede ülkenin ekonomisi canlanır, engelli vatandaşlar sosyal hayata katım gösterir. Kredi özelliklerine gelin birlikte bakalım:

 • 60 aya varan vade yapma imkanı sayesinde kredinizi uzun vadelere yayarak kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz.
 • Yalnızca engelli bireyler değil, diğer vatandaşlar da kredi fırsatlarından faydalanabilirler.
 • Krediden faydalandığınız zaman diğer cazip avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bireysel emeklilik planı, Ziraat Sigorta Güvencisi bu avantajlar arasında yer alır.
 • Kredi kullanımında bankacılık işlemlerine özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.
 • Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 444 00 00 hatlı müşteri hizmetlerini arayabilirler.
 • Dilerseniz başvuru işlemleri için bankanın size en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz. Banka şubelerinin detaylı adres bilgisine ulaşmak için banka resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Ziraat bankası internet sitesi üzerinden engelsiz destek paketi hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Engelli Vatandaşlara Özel KOSGEB Destekleri Sizleri Bekliyor!

Engelli vatandaşlar için KOSGEB özel destekler yalnızca engelli bireyler için değil, aynı zamanda yeni girişimcilik faaliyetleri uğraşan esnaflar için de ayrıcalıklar sunar. Engellli olan vatandaşlar KOSGEB desteği sayesinde yüzde 90 oranında destek imkanından faydalanabilirler. Destek kapsamında iş yeri açmak isteyen girişimciler destek alabilirler. Ayrıntılı bilgi almak isteyen kişiler KOSGEB kredileri sayfalarından bu desteklere ulaşabilirler.

Halkbank Engelli Kredisi

Halkbank engelli kredisi ile uygun faiz oranlarından faydalanarak kredi çekmeye ne dersiniz? Bu kampanyalardan faydalanmak isteyen kişilerin engelli maaşı Halkbank şubesine yatmalıdır. Engelli maaşını bankadan almayan kişiler maaşını bankadan alacağını taahhüt ederek kredi çekebilirler. Kredinin engelli vatandaşlara sunduğu ayrıcalıklar şu şekilde sıralanabilir:

 • 20 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Kredi vadesi 60 aya kadar çıkabilir.
 • Uygun faiz oranlarından faydalanırsınız.
 • Kredi başvurunuz değerlendirilirken kredi notunuz dikkate alınır.
 • İcralık olan, kredi borcu olan ve kredi notu riskli aralıkta yer alan engelli vatandaşların bu kredi kampanyasından faydalanması mümkün değildir.
 • Krediyi kullanmak istiyorsanız, başvuru yapmak için bankanın size en yakın şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Online İnternet Bankacılığı Kredisi Veren Bankalar

Aktifbank Engellilere Özel Kredi Kampanyası

Aktifbank engelliler için özel hazırlanan kredi kampanyası ile kredinizi uygun vade seçenekleri, faiz oranları ve avantajlı koşullar ile kullanmanız mümkün. Bu kredi kampanyasına başvuru yapmak isteyen engelli vatandaşların maaşlarını PTT şubelerinden alıyor olması gerekmektedir. Kamu bankalarındaki faiz oranları ile karşılaştırma yapıldığı zaman, Aktifbank kredi faiz oranı biraz daha yüksektir. Kredi vadesini 36 aya kadar uzatabilirsiniz. Bu da sizin daha uygun taksitlerden ödeme yapmanıza olanak tanır. BU krediden faydalanmak istiyorum diyorsanız, PTT şubelerine giderek talebinizi iletebilirsiniz.

Bankaların Engelli Kredisinden Faydalanmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bankaların sunduğu engelli kredisi avantajlarından faydalanmak için gerekli şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Maaşınızda haciz olmaması gerekir.
 • Zihinsel engeli bulunan kişiler bankaya kredi başvurusunda bulunamaz.
 • Engel durumu fiziki olmalıdır.
 • Kredi kullanmak isteyen kişinin kredi notunun yüksek olması gerekir. Bankalar kredi notu riskli aralıkta olan kişilere kredi vermek istemez.
 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin bulunduğu yerde en az 6 ay boyunca sigortalı olarak çalışması gerekmektedir.
 • Engelli kredisi almak isteyen kişilerin bankaya gösterebilecekleri gelirinin olması gerekir.
 • Kredi sicili emiz olmalıdır.
 • Başvuru yapan kişinin kredi kullanımında engel bulunmamalıdır.
 • Engelli vatandaşın kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması gerekir.

Bu şartları yerine getirmeden başvuru yaptığınız zaman başvurunuz büyük bir olasılıkla reddedilecektir. Bu durum kredi notunuzun düşmesi anlamına gelir. Bir daha kredi kullanırken kredi kullanmanız zor olabilir. Bu kontrolleri yaptıktan sonra kredi başvurusu yapmanız bu nedenle önemlidir.

Bu şartları yerine getirmeniz demek, kredi kullanmanızın garanti olduğu anlamına gelmez. Bankaların değerlendirme sonrasında kredileri reddetme hakkına sahiptir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar 2019

Hangi Bankalar Engellilere Faiz Olmadan Kredi Veriyor?

Faiz olmadan engelli kredisi veren bankalar sayesinde kredi bedeli ödemeden kredi kullanabilirsiniz. Bu durumda aylık taksit ve toplam ödeme miktarınız minimuma düşecektir. Bu hizmeti sunan bankalar arasında:

 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 • Ziraat Katılım Bankası,
 • Vakıf Katılım Bankası yer alır.

Engellilere Özel Kredi Fırsatlarından Faydalanmak için Kredi Notum Kaç Olmalı?

Engelli kredisi kullanmak için gereken kredi notu her banka için farklı bir aralıkta olabilir. Kredi notu düşük olan kişilere genel olarak bankalar kredi vermek istemezler. Fakat kredi için başvuru yapan kişinin mal varlığının bulunması ya da gelirinin yüksek olması durumu değiştirebilir.

Diyelim ki kredi notunuz yaptığınız geçmiş ödemeler yüzünden düştü. Yeni kredi kullanmak istiyorsunuz fakat  kredi notunuz düşük olduğu için yaptığınız başvuru reddediliyor. Bu durumda sahip olduğunuz taşınmazları bankaya teminat olarak gösterebilirsiniz. Teminat olarak gösterdiğiniz mal varlığının satılma değeri bulunması gerekir. Bu mal varlığı kredi kullanabileceğiniz üst değerin de belirlenmesine yardımcı olur. İpotek gösterilen mal varlığının en fazla yüzde 50’si değerinde kredi kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi kredi kullanmak için tek belirleyici etken kredi  notu değildir. Başvuru yapan müşteri bir bütün olarak her şeyi ile değerlendirmeye alınır.

Göz atmak isteyebilirsiniz: Kredi Notu Düşükler İçin Kredi Veren Bankalar

Genel olarak kredi notu yüksek olan kişilere kredi anında çıkar. Kredi notları 0’dan başlar ve 1900’e kadar çıkar. Bir kişinin kredi notunun yüksek olması demek, kredi kullanma ihtimalinin yüksek olması anlamına gelir. Elbette bu kişilerin kredi kullanmak için diğer kredi koşullarını sağlamış olması gerekir. Örnek vermek gerekirse, kamu haklarını kullanmaktan mahrum bırakılmış bir kişinin kredi kullanması mümkün değildir. İsterse kredi notu 19000 olsun.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.