Engellilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Engellilere Kredi Kartı Veren Bankalar
engellilere kredi kartı veren bankalar

Engelliler Kredi Kartı Alabilir mi?

Engelliler, her konuda olduğu gibi bankacılık faaliyetlerinde de tüm ürün ve imkanlardan yararlanma hakkına sahiptir. Geçtiğimiz dönemlerde engellilerle ilgili bankaların yaşadığı tek sorun görme engellilere kredi kartı sağlanması konusunda çıkmıştı. Çünkü kasiyerin ne kadar tutar için kredi kartı şifresi talep ettiğiyle ilgili sorunun çözümü için pos cihazlarının da baştan aşağıya değiştirilmesi gerekiyordu.

Dolayısıyla görme engelliler haricinde diğer tüketicilerin kredi kartı kullanmasının önünde hiçbir engel yoktur . Gelir belgesi beyanında bulunularak kısa süre içerisinde elde edilebilir.

2022 Maaşı ile Kredi Kartı Alınır mı?

2022 Maaşı ile Kredi Kartı Alınır mı?

Engellilerin çoğu 2022 aylığı almaktadır ve bunu ana gelir kaynağı olarak kullananların sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır. Hal böyle olunca 2022 aylığıyla kredi kartı alınır mı ve engelliler kredi kartı alabilir mi gibi sorular ortaya çıkmaktadır.

Bankalar için gelirin nasıl elde edildiğinden ziyade gelirin ne kadar olduğu ve sürekliliğin olup olmadığı konuları daha önemlidir. Dolayısıyla 2022 aylığı alan engellilerin de kredi kartı sahibi olması mümkündür ve bu aylıklarını gelir beyan edebilirler.

Göz Atabilirsiniz;

Bazı bankalar internetten yapılan kredi kartı başvurularını SSK bildirimi yapılmaması nedeniyle olumsuz sonuçlandırmaktadır. Bu konuda sorun yaşayan engellilerin kredi kartı başvurularını şubelerden yapması daha faydalı olacaktır. Ek olarak 2022 aylığının alındığı bankaya başvuruda bulunulması sürecin olumlu sonuçlanma ihtimalini katbekat arttıracaktır.

Engelliye Kredi Kartı için Gereken Belge ve Şartlar

18 yaşından büyük her tüketici bireysel olarak kredi kartlarına başvurabilmekte ve herhangi bir kefil gösterme zorunluluğu olmamaktadır. Ev hanımları, öğrenciler, çalışma izni olmayan yabancı uyruklular vb. tüketicilerin ise herhangi bir gelir beyan edemeyecek olması nedeniyle bir garantör aracılığıyla başvuru iletmesi gerekir. Engellilerin 2022 aylığını gelir olarak gösterme imkanı vardır ve bu gelire bağlı olarak uygun miktarda bir kredi kartı başvurusu iletilmesi gerekir.

Kredi kartı başvurusu için engellilerin 2022 aylığını aldığını ispatlayan; bir belge, nüfus cüzdanı, ikametgah veya son 3 ay içerisinde adına kesilmiş elektrik, su, doğal gaz faturası ile şubelere başvurması gerekir. Şube aracılığıyla engelli vatandaşa kredi kartı başvuru formu verilecek ve doldurulması istenecektir. İlgili formun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması halinde kısa süre içerisinde tüketicinin kredi kartı ev adresine veya en yakın banka şubesine teslim edilir.

Garanti Bankası’nın resimli Bonus kredi kartına başvuruda bulunacak engellilerin en az 1 adet vesikalık fotoğrafını da başvuru sırasında şubeye teslim etmesi gerekir.

Engellilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Engellilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Garanti, Vakıfbank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve QNB Finansbank gibi bazı bankalar engelliler için ayrıcalıklı faaliyetler yürütmektedir. Bu faaliyetler arasında engellilerin müşteri veri tabanına farklı bir kod ile eklenmesi ve kendisine özel bazı ayrıcalıklardan yararlanması da bulunur. Örneğin Kuveyt Türk aracılığıyla kredi kartı edinecek engellilerin hesabına nakit para yatırıp bu parayı teminat olarak göstererek aynı limitte kredi kartı başvurusu iletmesi mümkündür.

Ziraat Bankası Engelli Kredi Kartı

Ziraat Engelsiz Destek Paketi kapsamında engelli vatandaşların kredi kartı, kredi ve diğer bankacılık ürünleri için başvuruda bulunması gereken ilk banka Ziraat Bankası’dır.

Ziraat Bankası, engelliler için ayrıcalıklı bankacılık ürünleri oluşturmakla kalmayıp normal şartlar altında tüketicilerden tahsil edilen hesap işletim ücreti, kart aidatı vb. çoğu masrafı almamakta ve kredi kartı alışveriş faiz oranlarını da olabildiğince düşük tutmaktadır.

Ziraat Bankası aracılığıyla kredi kartı edinmek isteyen tüketicilerin en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuruda bulunması gerekir.

Garanti Bankası Engelli Kredi Kartı

Özellikle son teknoloji ATM’leri ile engellilerin kimseye ihtiyaç duymadan tüm bankacılık işlemlerini yapabilmesini sağlayan Garanti Bankası; kredi kartı almak isteyen engellilerin başvuruda bulunabileceği bankalar arasındadır. Gelişmiş internet/mobil bankacılık uygulaması ve çağrı merkezi sayesinde neredeyse şube bankacılığını ortadan kaldıran Garanti, engellilere resimli kredi kartı da çıkartabilmektedir.

Düşük faiz oranlarıyla kart aidatı ödemeden kredi kartı temin etmek isteyen engellilerin gelir belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah ve 1 adet vesikalık fotoğraf ile en yakın Garanti şubesine gitmesi yeterli olacaktır. Resimli kredi kartı istemeyen tüketicilerin vesikalık fotoğraf beyan etmesi gerekmez.

Göz atabilirsiniz: Garanti Bankası Engelli Kredi Kartı Nedir?

İş Bankası Engelli Kredi Kartı

Engelli personel istihdamı konusunda üzerine düşenden fazlasını yapan İş Bankası, engelli tüketicilerin kredi kartı temin etmek istemesi halinde başvuruda bulunması gereken ilk bankalardan.

İş Bankası tarafından engellilere sağlanan kredi kartlarının diğer tüketicilere sağlanan kredi kartlarından bir farkı olmayacaktır. Dolayısıyla düşük faiz oranları ve aidatsız kredi kartları için kampanyaların takip edilmesi gerekir.

Daha detaylı bilgi almak için okuyabilirsiniz: İş Bankası Engelli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

VakıfBank Engelli Kredi Kartı

Kredi veya kredi kartı almak isteyen engelliler Vakıfbank şubeleri aracılığıyla gelir belgesi beyan ederek kısa süre içerisinde talebinin yerine getirilmesini sağlayabilmektedir. Vakıfbank, kredi kartı başvurularında engellilerin beyan ettiği gelire, talep ettiği kart limitine, kredi notuna ve daha önceden kara listeye girip girmediğine bakmaktadır. Kredi çekecek engellilerin başvuruda bulunduğu sırada farklı bir bankaya borçlu olmaması da gerekir.

Daha detaylı bilgi almak için okuyabilirsiniz: Vakıfbank Engelli Kredi Kartı

QNB Finansbank Engellilere Kredi Kartı

QNB Finansbank’ın engellilere özel hazırladığı bir teklif yoktur. Ancak gelir belgesi beyanında bulunan, kredi notu orta veya orta üstü olan tüketicilere en kısa sürede finansman tahsis edebilmesiyle bilinmektedir. Dolayısıyla gelir belgesi beyanında bulunabilen ve kredi notu oluşan engellilerin QNB Finansbank aracılığıyla kısa süre içerisinde normal tüketici prosedürlerini uygulayarak kredi kartı edinmesi mümkündür.

Okuyabilirsiniz: QNB Finansbank Engelli Kredi Kartı

Kuveyt Türk Engellilere Kredi Kartı

Sale Plus kredi kartı ile alışveriş yapılan yerin kampanya düzenleyip düzenlememesine bakmaksızın tüm alışverişleri taksitlendirebilirsiniz.  Kuveyt Türk, engellilerin bloke teminatlı kredi kartı almak için başvuruda bulunabileceği kurumlar arasındadır. İslami prensiplere uygun düşecek şekilde Katılım Bankacılığı faaliyetlerini yürütmeye devam eden Kuveyt Türk, zaman zaman engellilere özel kampanyalar da düzenlemektedir. Kuveyt Türk aracılığıyla kredi kartı edinmek isteyen tüketicilerin en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmesi yeterli olacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir: Kuveyt Türk Engelli Kredi Kartı Başvurusu

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz