En Yüksek Mevduat Faiz Oranını Veren Bankalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Mevduat faiz, yatırmış olduğunuz paranın belli bir dönem aralığı içinde elde edeceği getirinin yatırmış olduğunuz tutara olan oranıdır. Bu yazımızda sizin için en yüksek faizi veren bankaları bir araya getirdik. İşte mevduat faizi yükse olan bankalar;

  • Aylık Faiz olarak hesaplanmıştır.
  • 1000 TL üzerinden hesaplanmıştır.

En Yüksek Mevduat Faiz Oranına Sahip Olan 10 Banka

1- Finansbank- %11.50 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 8.14 TL’dir. Eğer 2000TL yatırıyor olsaydınız alacağınız net rakam 8.14’ün 2 katı yani 16.28TL olacaktır.

2- Abank- %10.50 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 7.44 TL’dir.

3- HSBC- %10.00 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 7.08 TL’dir.

4- Burgan Bank- %9.50 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 6.73 TL’dir.

5- Ziraat Bankası- %9.25 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 6.55 TL’dir.

6- Odeabank- %9.25 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 6.55 TL’dir.

7- Akbank- %9.20 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 6.52 TL’dir.

8- Vakıfbank- %9.00 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 6.38 TL’dir.

9- Şekerbank- %8.75 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 6.20 TL’dir.

10- ING Bank- %8.50 faiz oranına sahiptir ve aylık getiri tutarı 6.00 TL’dir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri

En Düşük Mevduat Faizleri Olan Bankalar

Mevcut olan birikimlerin değerlendirilmesi için bankaların mevduat hesapları tercih edilmektedir. Ancak yapılan tercihlerden maksimum gelir elde etmek doğru adımların atılmasını gerekli kılmaktadır. En düşük mevduat faiz oranını veren bankalara yatırım yapılması demek, elde edilecek olan karların rakamlarında düşük yaşanmasına neden olmaktadır. Öncelikle bankalardaki mevduat hesapları üzerinden aylık ve yıllık kazanç elde edimi yapılabilmektedir. Ayrıca kazanç elde ediminde bankalardaki yatırılmış olan paraların miktarları da önemlidir. Çünkü belirtilecek olan faiz oranları yatırım yapılan miktar üzerinden belirlenmektedir. Yatırım miktarının artması demek mevduat hesabından elde edilecek olan net kazancın da artması demektir.

İlginizi çekebilir: 32 Günlük 30 Bin TL Aylık Faiz Getirisi En Çok Faiz Veren Bankalar

Göz Atabilirsiniz;

Piyasada yapılan araştırmalar içinde en yüksek mevduat faiz oranını veren bankalar arasında rakamları düşük kalanlardan biri QNB Finansbank’tır. Bankanın 32 günlük mevduat faiz oranı %21,5 şeklindedir. Bu oran üzerinden katılımcıların aylık elde edecekleri maksimum gelir ise 160.22 TL’den oluşmaktadır. Kullanıcı sayısı yüksek olan Enpara.com da faiz oranları düşük olan bankalar arasındadır. Banka 32 günlük faiz oranını 20,75 olarak açıklamıştır. Bu orana denk gelen aylık net kazanç ise 153,63 TL’dir. Elde edilen verilere göre yüksek mevduat faizi veren bankalardan düşük rakamlara sahip olan bir diğeri de Şekerbank’tır. Şekerbank’a yatırım yapanlar 32 günlük mevduat faizini %22 olarak almaktadır. Bu oran ise aylık 163,95 TL kazandırmaktadır. Sayılan bankaların haricinde kalan bankalarda oranlar %22 üzerindedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akbank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

En düşük mevduat faizi veren bankaların isimleri aylık yatırım miktarı artmasına karşın değişim göstermemektedir. 20.000 ve 100.000 TL bazında gerçekleştirilen incelemelerde bu durum net bir şekilde anlaşılmaktadır. Piyasada rakamları en yüksek olan banka ismi olarak ise Burgan Bank ismi verilmektedir. En düşük mevduat faiz oranına sahip olan bankalarda 32 günlük verilen oranlar %21 ortalamalarında gezinirken Burgan Bank’ta bu oranlar %24’ün üzerine çıkmaktadır. Oranların yükselmesi demek aylık net kazancın da yükselmesi anlamına gelmektedir. Yatırımcılar 100.000 TL ya da üzerinde mevduat hesaplarından aylık olarak 1795.95 TL elde edebilmektedir. Aylık kazanımı sağlanan gelir net olduğundan bir azalma da yaşanmamaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/katilim-bankasi-arac-kredisi-basvurusu/
  2. https://www.kredivepara.com/katilim-bankaciligi-nedir/
  3. https://www.kredivepara.com/banka-hesabimda-ne-kadar-para-var/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz